Pomoc Niski transfer plików z PC na QNAP i odwrotnie

w.maciej.pl

Passing Basics
Beginner
24 Styczeń 2020
10
1
3
40
Wrocław
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam Qnapa na dwa łącza RJ-45. Jeden kabel do PC, drugi kabel do Routera. PC ma dwie karty sieciowe, bo jedno do Qnapa drugie do Routera. Borykam się z problemem, że często transfer plików PC - QNAP jest na poziomie 10 MB/s zamiast ok. 80-100 MB/s. Jest jakiś problem z konfiguracją połączenia, bo jak np. zrestartuje karty sieciowe / komputer to transfer jest ok. 80-100 MB/s. Wygląda na to, że kiedy transfer wynosi ok. 10 MB/s to ruch idzie po linii jakby PC - Router - QNAP zamiast po linii bezpośredniej PC - QNAP.

W załączniku schemat i wygląd sytuacyjny.

Czy można to jakoś skonfigurować łączenie QNAP - PC było jakieś pewne i zawsze, aby nie wpadało w jakąś konfigurację QNAP - Router - PC?

Czy np. Switch 10/100/1000Mb/s rozwiąże te problemy np. TP-LINK LS1005G?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1652
Model serwera: QNAP TS-231P
 

Załączniki

  • SCHEMAT.png
    SCHEMAT.png
    50,4 KB · Wyświetleń: 75
  • kopiowanie transfer.jpg
    kopiowanie transfer.jpg
    187,8 KB · Wyświetleń: 63
Mam Qnapa na dwa łącza RJ-45. Jeden kabel do PC, drugi kabel do Routera. PC ma dwie karty sieciowe, bo jedno do Qnapa drugie do Routera. Borykam się z problemem, że często transfer plików PC - QNAP jest na poziomie 10 MB/s zamiast ok. 80-100 MB/s.
Poruszany temat notorycznie.

Kup switch gigabitowy do niego podlacz PC i QNAP. I ten switch do jednego gniazda w routerze. Wszystkie urządzenia podłączaj do switcha.
 
Tylko druga karta nie pobiera adresu DHCP, więc tam jest problem, zapewne w ustawieniach. Ale co prawda to prawda. Router + switch i tak można działać, fajnie żeby był zarządzalny.
 
za mało informacji ...
czemu transfer nie leci bezpośrednio przez lan dla qnapa ? pokaz ustawienia karty sieciowej dla tej sieci (od qnapa i PC), pokaż konfigraucje kart sieciowych w PC.
odwołujesz się do adresu IP karty sieciowej qnapa w drugiej sieci czy jak ?
 
Dziękuję za wsparcie.

Kupiłem i podłączyłem swich i tak już pewnie najprościej, aby nie przedłużać tematu. Wydaje się, że transfery są już ok czyli z Qnap (dysk 5900 obrotów) poprzez swich na PC (dysk SSD) to ok. 90 MB/s a z PC poprzez swich na Qnap to ok. 30-50.

Choć mam dwie karty sieciowe w PC i wydawało mi się że najwydajniej jest przepływ bezpośredni z Qnap do PC, ale chyba nie ogarniam ;)
 
Jeżeli zrobisz sobie LAG to podwoisz transfery, ale switch musi to wspierać. Ewentualnie jakiś rr ale nie wiem jak to działa, bo tego nie robiłem, możesz potestować, w najgorszym wypadku reset sieci Qnapa.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. transfer
  2. niski transfer po lan do serwera ?