Pomoc Szyfrowane połączenie z qvpn

guffi

ZFS Master on QTS!
Q's Expert
13 Marzec 2020
342
3
17
28
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam
Czy może ktoś mi powiedzieć jakie najlepsze jest szyfrowane połączenie np. qbelt, openvpn i itp. Żeby nie zaszyfrowało połączenia rtorrent i jak to skonfigurować?
Wersja oprogramowania 4.5.3.1670 Build 20210515
Model serwera: QNAP TS-251D
 
Nie no ja schizy nie mam, sporo portów wystawionych, IPS/IDS, backup ważnych rzeczy na zdalny serwer i jest ok. Zdaję sobie sprawę z tego, ze coś może mnie napaść, ale jak pisałem - staram się minimalizować ryzyko. Tu piszesz już o ultra turbo schizie, gdzie schizujesz się na samą możliwość tego, że ktoś Cię widzi.
Głównym celem ataków są cele, gdzie lecą po serii - bądźmy szczerzy. Taki użytkownik jest podatny na wiele różnych technik i łatwo go zmanipulować. konta typu admin/admin lub podobne ciężkie kombinacje.

Ale to co piszesz o port knockingu - owszem, jest bardzo fajną opcją, bo rzucić losowo kilkoma sekwencjami to tak jak 6 w totka.
 
@Ice a tak na marginesie - któryś z IPS/IDS na pniu wyciął Qlockera ? ;) Albo potrafi to robić dzisiaj ? :D 95% domowych użytkowników QNAPa zapewne nie ma potrzeby by wystawiać cokolwiek z NAS na świat osobom trzecim. A skoro tak to po co go wystawiać. VPN daje tą możliwość, że możemy mieć dostęp do urządzenia wszędzie tam gdzie jesteśmy, a zarazem być bezpiecznym na ataki z zewnątrz i skupiać się w głównej mierze na atakach od strony lokalnej.
 
ips/ids na pewno nie przeszkadza i warto dziś się nad takim rozwiązaniem pochylić - zawsze dodatkowe bezpieczeństwo. Ale przyznaję, że port knocking jest chyba 2 najlepszym zabezpieczeniem po odłączeniu od internetu nasa ;)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dostęp bez publicznego ip