Pomoc Ostrzeżenie o zbyt wysokiej temperaturze dysków

waltman

Passing Basics
Beginner
10 Kwiecień 2018
14
2
3
55
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam,

Na wstępie prośba - jeśli nie ten dział, to proszę przenieść wątek do właściwego.

Od jakiś paru dni zauważyłem, że monitorze zasobów pojawiło się ostrzeżenie, że temperatura dysku jest zbyt wysoka - upewnij się, że nas znajduje się w odpowiednio chłodzonym pomieszczeniu i sprawdź stan wentylatora. W informacjach o systemie pokazuje temperaturę obu dysków ok. 35 st C.
Domyślnie ustawione jest inteligentne chłodzenie. Liczba obrotów wentylatora to ok. 1070RPM. Temperatura systemu to 36-37 st. C. Nawet, jak wyłączę chłodzenie inteligentne ustawię ręcznie maksymalne obroty (ok. 3750RPM) to temperatura dysków spadnie do ok. 30 st. C, ale ostrzeżenie dalej jest.

Coś mi się wydaje, że to po ostatniej aktualizacji softu się pojawiło, bo NAS stoi w tym samej szafie, klima działa, żadnego sprzętu w szafie nie przybyło, ani nie ubyło. SMARTy ok, testy HDD szybki i pełny na obu zrobione i bez błędów.

Może ktoś u siebie to sprawdzić.

Wersja oprogramowania Firmware
: 4.5.4.1715 Build 20210630
Model serwera: QNAP TS-251
Dyski: 2 x Seagate ST8000VN0022-2EL112
 
Tak, w każdej.
 

Załączniki

  • nas1.jpg
    nas1.jpg
    27,7 KB · Wyświetleń: 80
  • nas2.jpg
    nas2.jpg
    58,5 KB · Wyświetleń: 84
Tak, bo znów włączyłem inteligentne chłodzenie. Aktualnie przy 2230RPM na 43 szt. C. Albo coś poprzestawiali w tym inteligentnym chłodzeniu lub coś faktycznie dzieje się ze sprzętem.
 
Wczoraj nie miałem dostępu do NASa, ale dziś pomierzyłem temperatury w szafie i bezpośrednio na wylocie powietrza z wentylatora TS-251 - stopie Celciujsza, przy ręcznym ustawieniu obrotów na średnią prędkość oraz chłodzeniu inteligentnym. I wygląda to tak:

fan RPM 2311 1075
CPU 30 39
system 33 39
dyski 35 43
szafa 21 21
wylot NAS 25 26
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Chłodzenie