Jaki czterodyskowiec na Intelu

@Ice Dzięki za pasta. Jak rozumiem procki muszą być tylko w wersji T. Bez tego się nie nadają?

A wracając do mojego głównego pytania, zaproponujesz konkretny model dla mnie? ;)
 
Witam,

odpowiem szybko do @Ice :

W TS-h886 siedzą kolejno :

2 x M.2
2 x SSD na cache
6 x HGST 7.200
2 x WD RED 7.200

Po nocy, serwer bez specjalnego obciążenia mam tak (wiatraki w trybie cichym) :

ai.imgur.com_bXHlGBB.png


A po ręcznym zwiększeniu wydajności wentylatorów na 100 % jest tak :

ai.imgur.com_FXy57NS.png


I jak widać wentylator procesora pozostaje bez zmian, widać ten typ tak ma.

Będę zaglądał do niego w przyszłym tygodniu, poza tym myślę nad dodaniem do obudowy dwóch dużych wentylatorów 20 cm, bo szafa jest mała i stojący obok serwera termometr pokazuje od 24 do 29 stopni w środku.

ai.imgur.com_mYgrwq9.png


ai.imgur.com_riPILTn.png


Pozdrawiam,

S.
 
@Ice Dzięki za pasta. Jak rozumiem procki muszą być tylko w wersji T. Bez tego się nie nadają?

A wracając do mojego głównego pytania, zaproponujesz konkretny model dla mnie? ;)
A jaki masz budżet i ile kieszeni potrzebujesz?

@Sycamor jeszcze na CPU ręcznie zwiększ na maxa i zobacz - ale za wysokie temperatury. Dyski przez to się szybciej wysypią.
 
A jaki masz budżet i ile kieszeni potrzebujesz?

Potrzebuję 4 kieszenie (lub ew 6 w wersji 4x3,5 + 2x2,5) Budżet mam ;)
Bardziej mi zależy na sprzęcie na lata, który w razie potrzeby rozbuduję i nie będę musiał do niego co chwila zaglądać.
 
A jaki masz budżet i ile kieszeni potrzebujesz?

Potrzebuję 4 kieszenie (lub ew 6 w wersji 4x3,5 + 2x2,5) Budżet mam ;)
Szczerze polecam TVS-672n. Nas mocarny, dobrze upgradowalny - a jak zrobi się z niego i9 to jest turbo mocny i wtedy cena wydaje się być niewielka.
Nas jest wycofywany i zamieniany na droższy, 672X - różni się tylko sieciówką 10gbe zamiast 5. Moim zdaniem nie warto dopłacać 2-3 tyś to tej zmiany.
Póki co ma to jeszcze QNAP NAS TVS-672N-i3-4G
 
A gdyby skupić się tylko na 4 kieszeniach?
 
A gdyby skupić się tylko na 4 kieszeniach?
To zostaje tylko TVS 472XT - ale równie drogi bo 10GbE i Thunderbolt 3.
Chcąc nie chcąc - 672n to najlepsze połączenie wydajności, jakości i ceny. Nie ma nic lepszego.
 
No tak, kupowanie 4 dyskowca w cenie 6 z gorszym prockiem, ale 10Gb i Thunderbolt to trochę bez sensu.
A występował w ogóle model 472N?

Jak rozumiem opcję @Sycamor w postaci TS-h686 odrzucasz?
 
Odrzucam bo:
TVS-672n jest tańszy
Masz tyle samo kieszeni
Masz lepsze chłodzenie CPU - dwa turbo wentylatory wyrzucające powietrze od razu na zewnątrz obudowy
Lepsze dojście do M.2 i można je wrzucić w duży podwójny radiator - nie wiem czy 686 też będzie tyle miejsca
Xeon nie ma zintegrowanego GPU (jeżeli się mylę, wyprowadź mnie z błędu)
Przez większą obudowę, jest lepsza cyrkulacja powietrza

Na pewno możesz zamontować z 672n i9 9900K lub 9900. Te CPU to już potwory. Nie wiem czy wiesz, ale Xeon 1602 jest tylko 2 rdzeniowy, a dla porównania passmark: Intel Xeon D-1602 @ 2.50GHz vs Intel Core i9-9900 @ 3.10GHz vs Intel Core i9-9900T @ 2.10GHz [cpubenchmark.net] by PassMark Software

Oczywiście w 672n dostępny jest QuTaS Hero - więc drwa.

Na plus 686 DDR4 ECC.
 
Najbardziej martwi mnie ten EOL, a jak pisałem szukam sprzętu na lata. Oczywiście to wróżenie z fusów kiedy przestaną dawać aktualizacje systemu, ale trochę się boję. Słusznie?

Zrzut ekranu 2021-08-12 o 08.51.12.png
 
Raczej nie, bo to bliźniacza konstrukcja do X-XT - z różnicą karty sieciowej. Poza tym to identyczne sprzęty.
 
Nie chciałem, żebyś poczuł się odrzucony i pominięty w tym wątku ;];]

@Gregor poza tym wydłużasz sobie gwarancje do 5 lat - a jak padnie to dostajesz wersję X i po sprawie :)
 
Nie ma się co zastanawiać, ja już mam dla Ciebie i9 9900T za dobre pieniądze
 
jak dla mnie szkoda pieniędzy na to ... nakręciliście się że hej.
przecież tam bedzie jedna vmka i 3 pliki na krzyż :p
 
Nic poważnego. Sprzęt do domu i firmy (2w1) ;)

Serwer www, php, mysql, mail itp
Zdjęcia, muza, filmy
Wirtualizacja
Jakieś extrasy typu migawki, Time machine, backup, może podłączę kamery ;)

To tak z grubsza. Mnóstwo sprzętów to ogarnia, nawet wysłużony 239 daje radę (oprócz wirtualizacji)
Bardziej szukam sprzętu na dłuższy czas, który się za 3 lata nie zestarzeje i da radę wymaganiom coraz bardziej moco i pamięciochłonnych aktualizacji i softu

Jasne, że się nakręciliśmy ;)
Ale takie były założenia
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TVS-672XT
  2. wd gold
  3. 672XT
  4. bios
  5. Tvs-672x
  6. pasta
  7. zmiana systemu
  8. 364