Jaki czterodyskowiec na Intelu

Zadzwoń do MM i powiedz że konkurencja ma taniej - ponoć jest stan magazynowy. Może zejdą z ceną. Serwer NAS QNAP TVS-672N-i3-4G - opinie, cena - MediaMarkt.pl

Padłem na kolana i 7719 to ostatnie słowo. Mają 1 szt w magazynie centralnym
Ewentualnie X negocjuj z Proline - może zejdą z ceną.

Pan Radosław odpisał, że 672N nie mają i proponuje mi 672X. Wysłałem pytanie o cenę.
Ktoś może zna Pana Radosława z Poznania? ;)
 
Jak już lepiej X. Szkoda, że droższy ale dziś wszędzie drożyzna niestety.
 
Kupiony 672X. Raz się żyje ;)
Przynajmniej nie będę musiał od razu rozszerzać pamięci.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Sorry @Sycamor że nie wybrałem Twojej opcji, ale trochę się bałem tych nowości.
Biorę się za szukanie dysków
Zdrowia
ps
To kiedy te piwsko?
 
  • Lubię to
Reakcje: Ice
Gratuluję uważam że zajebisty wybór - tym bardziej, że jest mega opcja rozbudowy na mega wypaśny sprzęt. Jak będziesz gotowy do tuningu - pisz, wyślę linki co gdzie kupić. Uważam, że to kawał świetnego sprzętu na naprawdę wiele lat, a dzięki i9 8/16 to jest po prostu potwór. Możesz jak go dostaniesz, pobawić się QuTaSem Hiro - zobaczysz czy to dla Ciebie czy lepiej zostać na klasycznym.
 
ak będziesz gotowy do tuningu - pisz, wyślę linki co gdzie kupić.

Dzieki. Do tuningu jeszcze nie jestem gotowy ale linki zawsze możesz podesłać. Na razie szukam dysków ssd i 3,5 calowych. Jak masz jakieś sprawdzone linki to chętnie skorzystam ;)
 
szukam dysków ssd i 3,5 calowych

Witam,

jeżeli chodzi o SSD, to polecę Ci Samsunga, najlepiej wersję PRO, może być nawet rok wcześniejsza.

A zwykłe HDD to przerobiłem WD RED, w ciągu niecałego roku padły 2 z 4, kupione razem z jednej serii.

Teraz przesiadłem się na HGST, u WD to jakby seria GOLD, ale chyba nawet jeszcze lepsza, 5 lat gwarancji.

Serwer już kupiłeś, wiec nie zdążyłem Ci podać kontaktu do dystrybutora w Szczecinie.

A gniewać się nie mam za co, zadałeś pytanie, napisałem, co myślę. Luzik.

Pozdrawiam,

S.
 
  • Lubię to
Reakcje: Gregor
SSD od maja 2020: CT1000MX500SSD1 84% zdrowia po tym czasie
2x WD80EFAX-68KNBN0 - działają
1x WD120EMFZ-11A6JA0 - szybki cichy, niskie temperatury - ten dysk jest na helu. Wyjąłem do z WD Elements (ponad 200 zapisu)
1x WD140EDFZ-11A0VA0 - to samo, WD Elements, wg dochodzeń internetów do dysk HGST HC530 (ponad 200 zapisu)
1x WD80PURZ-85YNPY0 - najgorszy z nich wszystkich

2x SX8200PNP - ale te stare, na porządnych chipach. Te nowe są mocno niepolecane - ponoć szybko padają. Na początku miałem je ustawione jako cache RW - to dyski były mocno orane - nie polecam. Teraz działają w RAID1 i są na nich obrazy do wirtualizacji.
 
  • Lubię to
Reakcje: Gregor
Szukam tych dysków WD Gold 4TB, ale trochę się miotam ;)
Który będzie lepszy, bo występuje on w dwóch wersjach:
1. wd4003fryz
2. wd4002fyyz
 
upload_2021-8-15_15-27-6.png
 
noo, to znalazłem ;) Aż takim leniem nie byłem. Ale jak sprawdzić HGST czy inne parametry? Z opisów są takie same, a nowe nie zawsze jest lepsze ;)
Mój ci on ;) :) ;)

IMG_1051.jpg
 
No były 3 buźki ;) ;) :) i jeszcze trzy
 
No i dobra jest. Ja uważam, że po tuningu to jest mocno kozacki sprzęt i nie ma co próbować narzekać.
 
Ale bez tuningu też się nada? ;)

Podpowiesz jaką najlepiej pamięć tam zapakować?
1x8 lub 1x16
 
ile chcesz za 16?
 
275 - kość na gwarancji
 
i jak mam teraz bez Priva się z Tobą dogadać? ;)
Chyba, że ta z olx to Twoja?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TVS-672XT
  2. wd gold
  3. 672XT
  4. 364
  5. bios
  6. Tvs-672x
  7. pasta
  8. zmiana systemu