Pomoc Problem z przywróceniem VM do VirtualStation

naughtydog

Entry Technician
Q Associate
8 Listopad 2020
35
6
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
null
Cześć. Nie mogę przywrócić maszyn do VirtualStation. Problem polega na tym, że nie mogę wybrać folderu skąd dana maszyna ma być odtworzona - według opcji "Browse" nie ma w lokalizacji takiego katalogu. Przykład: maszyna jest w VM/Windows/Win10, a opcja "Browse" widzi tylko VM/Windows (zawsze nie ma ostatniego) . Próbowałem skopiować dane maszyny do głównego katalogu, a nawet do Public - wówczas na odmianę nie widzi całego głównego folderu (nawet Public). Jakieś pomysły?
 
jakie rozszerzenia tych vm?
Wg mnie mogłeś wyeksportować maszynę w formacie ova, ovf, vmx or qvm - więc wtedy "przywrócenie" robisz przez import.
Mogłeś też zrobić kopię zapasową w formacie img, więc to "przywracasz" w zakładce kopia zapasowa i przywracanie.
Od razu powiem, że U MNIE DZIAŁA jedno i drugie, QTS.4.5.4, 5.0 beta h5.0.
 
Mam *.img z kopii zapasowej i przywracam właśnie tak jak napisałeś. Cały czas nie wyświetla się żaden folder z obrazami. Kasuje obraz z tego folderu i folder pojawia się. Żeby było ciekawiej, to identycznie jest przy tworzeniu nowej maszyny gdy wybieram opcję wyboru obrazu HDD. Firmware 4.5.4 1800.
 
Tak powinna wyglądać struktura backupu:
Bash:
/.9ffbffcd-574c-4237-b24e-3d9fa24855ee.meta
 .backup.complete
 backupinfo.json
 image0.1634436002
 image0.img
 image1.1634436002
 image1.img
jeżeli masz same pliki .img tzn ze masz tylko zrzut dysków. Musisz utworzyć maszyne manualnie i przyłączyć dyski .img.
 
Mam tak samo jak Ty. Foldery z kopią pochodzącą z Virtualization Station, nic nie robione ręcznie. Zgłosiłem na support - zobaczymy co napiszą.
Sprawa załatwiona - jednak czegoś brakowało. Jest to o tyle dziwne, bo to są kopie z Virtualization Station, w które nie ingerowałem. Powinno być wszystko. No nic, utworzyłem maszyny z *.img, choć nie bez problemów. W folderze z plikiem *.img nie mogą znajdować się inne pliki. W przeciwnym wypadku zachowuje się to w taki sam sposób jak w przypadku niepełnej kopii zapasowej. Opisałem to we wcześniejszych wpisach. Dzięki.