Pomoc Synchronizacja danych z laptopa na QNAPa

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Chciałbym robić synchronizację danych z wybranych katalogów z mojego laptopa (Windows) do wybranych katalogów na QNAPie. Do tej pory próbowałem korzystać z QSync oraz NetBak Replicator ale są z nimi problemy. Co do QSynca to nie będę się nawet wypowiadał. Natomiast NetBak Replicator niby działa OK, ale to co jest denerwujące to fakt, że po starcie komputera przez kilkanaście minut porównuje dane miedzy laptopem a QNAPem (łącznie mam ponad 300GB do synchronizacji) i tak jest za każdym razem przy włczeniu.

Czy jest jakiś inny program który można użyć do tego celu? Chciałbym aby to była synchronizacja a nie kopia danych, bo w tym drugim przypadku to wymagane jest uruchamianie ręczne albo według harmonogramu, a mi zależy aby to działało automatycznie i cały czas.

To na czym mi zależy to:
- obsługa przez GUI
- możliwość wyboru katalogów z dysku i wskazania dla nich miejsca kopii na QNAPie (czyli katalog A z laptopa w miejscu X na QNAPie, a katalog B z laptopa może być również w miejscu X albo w miejscu Y)
 
Czyli na QNAPie odpalam VM z nexcloud, jakoś to konfiguruję, potem na Windowsie klient i tam mam pewnie jakieś zaawansowane opcje ustawiania synchronizacji, co gdzie itd?
Łatwe to będzie? Dam radę ogarnąć? :)
 
Tak. Problemów z konfiguracją nie ma - jeden plik trzeba edytować i dodać adresy, które mogę się łączyć z NC. Najlepiej łączyć się przez domenę np: pawliko.pl (jak ma nasz aktualnie zbanowany kolega)
 
Odświeżam temat i zapytam jeszcze raz czy coś fajnego do robienia łatwej (czytaj przez GUI) synchronizacji polecacie? Ewentualnie może też być coś co nie działa online tzn. non stop, tylko ręcznie albo według harmonogramu wykonuje kopie z laptopa na QNAPa.
Ostatnio testowałem jeszcze Cobian Backup ale też nie spełnił moich oczekiwań.

Ewentualnie biorę pod uwagę jeszcze takie rozwiązania:
1. W QNAPie poprzez HybridMount dodaję wybrane katalogi z laptopa (po SMB) - są one widoczne wtedy w File Station. Myślałem, że będę mógł je wykorzystać potem w HBS do wykonania kopii lub synchronizacji, ale w HBS ich w ogóle nie widać.
2. W HBS poprzez SMB łączę się z udostępnionymi katalogami z laptopa i wtedy ręcznie albo według harmonogramu wykonuję kopię lub synchronizację. Ma to sens?
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. netbak
  2. Netbak replicator
  3. QSync windows 11
  4. Qsync czy NetBak Replicator