Pomoc Problem z NAS po awarii prądu.

joshua33

Passing Basics
Beginner
13 Lipiec 2019
13
1
3
58
QNAP
TS-x53A
Ethernet
100 Mbps
Model serwera: QNAP TS-251A

Witam.
Mam problem z NAS-em, tzn. miałem awarię prądu i brak napięcia, Po przywróceniu napięcia i włączeniu NAS-a nie działa, uruchamia się proces instalacji systemu QTS. Czy system sam nie ,,wstaje" po braku napięcia?
 
System zawsze wstaje po braku napięcia, ale u Ciebie mogły być przepięcia i dlatego masz instalację systemu. Wyłącz nas i wyjmij dyski, uruchom nas i zainstaluj system.
 
Po włożeniu dysku mam do wyboru przywrócenie do ustawień fabrycznych lub zainicjowanie systemu z kasowaniem danych.
Nie zrobiłem backupu.
Ups mam ale nie dał rady kilka godzin pociągnąć.
 
Ale przy normalnym braku prądu nie ma czegoś takiego jak INICJACJA SYSTEMU. Masz co najwyżej sprawdzanie systemu plików, na QTS, a QuTS nawet nie drgnie. Zaszło coś więcej.
 
NAS raczej nie, ale dyski tak, skoro miałeś RAID1 i chce inicjować system. Ja - NIE BORĄĆ ODPOWIEDIALNOŚCI BO NIE WIEM CO TAM ZASZŁO - zainicjowałbym system na innym dyski, te dwa dałbym na bok po czym próbował odbudować macierz.
 
  • Lubię to
Reakcje: pecet
A czy można zainstalować system bez dysków na NAS-ie?

Nie, ale system może działać jeśli uszkodzony jest dysk systemowy i jest w trybie tylko do odczytu lub nawet odłączony. Możesz sobie wtedy sprawdzić logi ( i chyba tylko tyle) ale normalnie logując się przez przeglądarkę na NAS.
 
Przywróciłem NAS-a do ustawień fabrycznych na jednym dysku, i było oki.
Wyłączyłem napięcie, załączyłem i ponownie ta sama sytuacja, uruchamia się proces instalacji systemu QTS.
 
Była awaria prądu w połowie miasta więc nie planowałem wyłączenia lub przejścia w tryb awaryjny (bez urazy).
A teraz przed chwilą odtworzyłem tą samą sytuację, czyli wyłączyłem napięcie i po chwili załączyłem i d..a.
 
czy jak z nasa wyjmiesz dyski i włączysz - to znajduje go QFinder ?

Postaw nasa na innym dysku, utworzył udziały domyślne i sprawdził czy po restarcie działa -
jak nie , ticket do helpdesku - może sie coś popsuło
jak tak - to problem jest instalacji na starych dyskach

Ja bym osobiście zrobił Firmware Recovery - QNAPedia , żeby się upewnić że to nie jest wina DOMa (wbudowany dysk w QNAPie).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 431 nie uruchamia się
  2. przywrócenie ustawień
  3. nie wstaje
  4. awaria