Pomoc Jaka karta graficzna do TS-h886

imperatorek

Nowy użytkownik
Noobie
1 Styczeń 2022
8
6
3
43
QNAP
TS-h886
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Na początku chciałem wszystkich gorąco przywitac, bo własnie dołączułem do tego forum ;), przy czym serwer QNAP posiadam znacznei dłużej :). Jakiś czas temu zrobiłem przesiadke z TS-253B na wsponiany w tytule QNAP TS-h886 który fabrycznie nie posiada żadnej karty graficznej. Do tej pory nie było to problemem, ale ostatnio zapragnąłem postawić własny serwer plex i troche poeksperymentować ze streaming-iem oraz ML/AI, przy okazji zakładam ze GFX bedzie moglbyć użyty do VM-ek. W skrócie szukam karty graficznej które będzie zadresowała wyżej wymienione przypadki oraz będzie rozwiązaniem "mid/long term". Przejżałem karty rekomentdowane przez QNAP-a jako kompatybilne oraz te wymienione na NAS compare. Ze "standardowej" listy rekomentdowanych kart, moje faworyty to:
* ZOTAC GAMING GeForce GTX 1650 ZT-T16500H-10L,
* GIGABYTE GV-N1650OC-4GD,
przy czym zastanawiam się czy są bardziej optymalne karty, które nie są godne rozważenia. Robiąc krótki research w internecie znalazłem następujące pozycje:
* Asus TUF GeForce GTX 1660 Ti EVO 6GB GDDR6,
* GIGABYTE- GV-N1070IXOC-8GD (z tego co wyczytałem to dosyć dobrze sprawdza się w w AI/ML),
* NVIDIA QUADRO P4000 (w sumie bardziej do zastodowań biznesowych CAD + 3D animacje niz gry, przy jednoczesnie stosunokowo niskim poborze mocy)

przy czym nie mam 100% pewności że powyższe karty będą kompatybilne z moim QNAP-em, dlatego z góry dzięki za Wasze opinie, przemyślenia i rekomendacje :). Ostatnie wymaganie to "pobór mocy" na przyzwoitym poziomie, tak, żeby fabryczny zasilacz dał radę ;)

PS: dodam tylko używam konfiguracji z QTS hero, chociąż to w sumie nie powinno mieć znaczenia w tym konkretnym przypadku
PS: czy warto rozważać nowsze krrty w szczególności te z serii RTX, jeżeli tak to jakie?

Z góry dzięki!
 
Rozwiązanie
Bier P400 lub P2200 z jak największą pamięcią RAM (najlepiej 6GB). Im więcej RAM tym więcej jednoczesnych sesji transkodowania sprzętowego, no i na wirtualkę cos zostanie. Sprzętowo te karty nie mają żadnej blokady na ilość jednoczesnych sesji transkodowania, jedynie ogranicza je RAM. Sam przymierzam się do P2200 6GB.
No grubo widze lecimy.
PS: dodam tylko używam konfiguracji z QTS hero, chociąż to w sumie nie powinno mieć znaczenia w tym konkretnym przypadku
Nie ma.

PS: czy warto rozważać nowsze krrty w szczególności te z serii RTX, jeżeli tak to jakie?
@pigers @pecet ?

Ja się zatrzymałem na 1050ti i mi to wystarczało do Plexa.
Zawsze będę polecał mocniejszy sprzęt ale może niech wypowiedzą się specjaliści, którzy na co dzień wykorzystują HW transkoding.
 
Bier P400 lub P2200 z jak największą pamięcią RAM (najlepiej 6GB). Im więcej RAM tym więcej jednoczesnych sesji transkodowania sprzętowego, no i na wirtualkę cos zostanie. Sprzętowo te karty nie mają żadnej blokady na ilość jednoczesnych sesji transkodowania, jedynie ogranicza je RAM. Sam przymierzam się do P2200 6GB.
 
@pecet : dzięki za info, P2200 to rzeczywiście ciekawa propozycja, której wcześniej nie brałem pod uwagę. Dodatkowo, karta wydaje wydaje się być idealnym balansem pomiędzy performance-em a ceną, co przy dzisiejszych szalonych cenach nie jest bez znaczenia :).

Sam przymierzam się do P2200 6GB.
Z tego co widzę na stronie NVIDIA, to występuje on tylko w wariancie z 5GB.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
@pecet : moze jeszcze jedno pytanie do Ciebie, otoż przeglądając dzisiaj strone Nvidi, wpadła w mi oko nieco inna karta, ktora ma całkiem dobre opeinie i przy okazji cieszy sie sporym zainteresowaniem "górnikow" ze względu na niski TDP, mowa o NVIDIA RTX A2000, która występuje w dwóch wariantach z 6GB oraz 12GB. "Uboższy" wariant jest przystepny cenowo, a przynajmniej dla mnie róznica cenowa pomiedzy P2200 a RTX A2000 jest do zaakceptowania. Rozważałeś ten model może? Z góry dzieki za feedback!
 
...no tak 5 GB coś mi się poplątało. Ta A2000 to następna generacja kart quadro, też fajna, ale wątpię, że uda się ją gdzieś kupić (nową) za dobrą cenę :(
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 1650
  2. nvidia
  3. karta graficzna pci