Pomoc Rclone - problem z logowaniem

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Postanowiłem sprawdzić jak działałby plex z bibliotekami ustawionymi na onedrive. Trochę poczytałem i postanowiłem zainstalować paczkę rclone z qnapclub store. Instalacja się powiodła ale mam problem z wejściem na webui. Po odpaleniu podaję domyślne login i hasło. Niestety za chwilę wyskakuje ponownie okno z prośbą o podanie danych logowania. I tak w kółko.
Przy okazji pytanie czy gra w ogóle jest warta zachodu? Mam w domu światłowód 1Gb.
 

Załączniki

  • 2022-01-06.png
    2022-01-06.png
    70,2 KB · Wyświetleń: 110
Z użyciem file station.

Cienki jestem w konsoli. To moje pierwsze kroki tak naprawdę. Szukam i znaleźć nie mogę. W jaki sposób wylistować i usunąć zamontowania które do tej pory zrobiłem? Jakie komendy, jaka składnia?
 
gdzie zamontowane:
Kod:
[~] # mount | grep -i rclone
union:/ on /share/CACHEDEV2_DATA/UGdrive type fuse.rclone (rw,nosuid,nodev,relatime,user_id=0,group_id=0,allow_other)
jak odmontować:
Kod:
fusermount -u /share/CACHEDEV2_DATA/UGdrive
sprawdzenie procesów rclone:
Kod:
ps -w | grep rclone
  572 admin     730m S    rclone rcd --rc-web-gui --rc-addr=0.0.0.0:5572 --rc-user qnap --rc-pass qnap --rc-web-gui-update
 4703 admin    1468m S    /usr/bin/rclone mount --config=/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/RClone/rclone.conf --allow-other --dir-cache-t
17153 admin     6004 S    grep rclone
czyli tak na prawdę u mnie jest jeden katalog zamontowany (rclone mont...)
 
Zapodałem drugą równoległą sesję kopiowania i mam prędkość dochodzącą do limitu który wcześniej ustaliłem czyli 23,33MB/s. Ok, ten wolny też przyspieszył. A przez prawie 10 minut nie przekraczał tych KB/s. Co ciekawe suma prędkości dwóch równoległych sesji przekracza 23,33. W porywach do 40MB/s.
 
Jasne. Na razie dałem do kopiowania kilka rzeczy. No i czekam... A w zasadzie to idę na piwo, albo coś mocniejszego:)
Połączono posty:

Niestety wywaliło mnie. W file station brak dostępu do plików, bo ich tam nie ma. W konsoli pokazuje, że zamontowanie istnieje.
Mam problem z usunięciem wcześniejszych zamontowań. Takich które odwołują się do już nieistniejących folderów
Kod:
[~] # mount | grep -i rclone
onedrive1: on /share/ZFS30_DATA/od type fuse.rclone (rw,nosuid,nodev)
Gdrive: on /share/ZFS32_DATA/Gdrive1 type fuse.rclone (rw,nosuid,nodev)
[~] # fusermount -uz /share/ZFS32_DATA/Gdrive1
fusermount: /share/ZFS32_DATA/Gdrive1 not mounted
[~] # mount | grep -i rclone
onedrive1: on /share/ZFS30_DATA/od type fuse.rclone (rw,nosuid,nodev)
Gdrive: on /share/ZFS32_DATA/Gdrive1 type fuse.rclone (rw,nosuid,nodev)
[~] #
[CODE]

fusermount -u -uz nie działają. Tzn jakoby operacja jest wykonana ale po wylistowaniu zamontowania nadal istnieją. Przynajmniej tak to dla mnie laika wygląda.
 
Ok. Odpaliłem z gd najbardziej gęsty film jaki posiadam w kolekcji i wygląda na to, że jest ok.
Pojawił się jednak kolejny problem. Wszystkie operacje wykonywałem na koncie admina. Po przelogowaniu do konta z którego normalnie korzystam, pomimo nadanych uprawnień nie mam dostępu do folderu google drive. Tzn. mogę go przeglądać, ale nie jestem w stanie wykonać operacji kopiowania do niego plików.
 
Ok. Temat admina zostawiam do dalszego rozkminiania. Szybko przeskoczyłem do Emby. Dodałem gdrive poprzez wtyczkę. I co dalej? Nie widzę opcji dodania plików z gdrive do biblioteki.
Kolejny temat. Biorąc pod uwagę to, że zdarzają się bany na gdrive to pomyślałem o dokupieniu kolejnego konta i tworzenia na nim backupu. Istnieje opcja jakiejś prostej i szybkiej synchronizacji pomiędzy dwoma kontami gdrive?
 
Dostaniesz bana na oba - sprawdziłem ... :<
Nawet jeśli są z dwóch różnych 'źródeł' albo na 2 różne konta? A jak sobie poradziłeś z kopiowaniem między nimi? Bo przenieść można normalnie z GUI w gdrive ale też się zastanawiam jak powinno wyglądać kopiowanie miedzy nimi.
Ok. Temat admina zostawiam do dalszego rozkminiania. Szybko przeskoczyłem do Emby. Dodałem gdrive poprzez wtyczkę. I co dalej? Nie widzę opcji dodania plików z gdrive do biblioteki.
Kolejny temat. Biorąc pod uwagę to, że zdarzają się bany na gdrive to pomyślałem o dokupieniu kolejnego konta i tworzenia na nim backupu. Istnieje opcja jakiejś prostej i szybkiej synchronizacji pomiędzy dwoma kontami gdrive?
Jak dodać pliki z Emby nie wiem - mam plexa. Ale rozumie, że Emby jest uruchomione na nowym użytkowniku. Jeśli tak to sprawdź czy ma on dostęp do danych gdrive w terminalu.
 
Myślę właśnie o dwóch kontach od różnych dostawców dla dwóch różnych kont google. Raczej nie powinna się zdarzyć sytuacja jednoczesnego bana na dwa konta. Chyba..
@pigers z tego co pamiętam używa emby. Podłączał gd do emby?
 
Jasne.
Tak w ogóle to naszło mnie dzisiaj przemyślenie natury ogólnej. Już od lat nie zbierałem na NASach kolekcji multimedialnych. Używając kodi z kontem real-debrid i ich chmurą, kwestią jest tylko i wyłącznie szybkość internetu. Ale to też da się obejść. Jestem gdzieś poza domem, słabszy internet, wybieram materiał z mniejszym bitratem. Synchronizację "bibliotek" i postępów odtwarzania mam realizowaną przez trakt. Można do kodi dograć wtyczki które bezpośrednio łączą się z google drive, onedrive itd.
Ale jak jest nowy sprzęt to trzeba się nacieszyć jego możliwościami:) A tymczasem mam już dane do kolejnego konta ultimate i próbujemy synchronizować dane. Znalazłem serwis który nazywa się vaultme i z opisu wygląda na to, że może być pomocny.
Niestety vaultme dość słono sobie liczy za taką usługę. Nic z tego.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. unlimited
  2. rclone
  3. synchronizacja
  4. qts login problem
  5. onedrive