Pomoc Wybór routera do domu

Arecki87

Entry Technician
Q Associate
11 Luty 2018
96
2
28
18
37
ithel4you.eu
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam pytanie odnośnie zakupu routera . Wiem ,że to routery z innych światów ale może będziecie mogli pomóc

Zastanawiam się nad wyborem między :
Mikrotik HAP AC3
Linksys WRT1900acs

Z góry dzięki za pomoc :)
 
Rozwiązanie
jestem uparty, zdania nie zmienie (no chyba że dostane urządzenie na testy i flaszkę do tego)

chociaż uderzam ręką w stół i czekam na nożyce od @Pawliko !
IMO main router MT/UBIQUITI.
MT - Dobry, tani, ma tyle funkcje ze o ja pierdole. Ale jest brzydki, UI z 1980r. Stosunkowo skomplikowany.
UBI - Dobry, kurewsko dorgi, funkcji jest IMO mniej niz MT, ale wszystko co jest potrzebne jest. UI nowoczesne, konfiguracja duuuuzo latwiejsza, bardziej intuicyjny.

Czyli co? radzisz jednak vpn na routerze tak? czy ewentualnie podwójne zabezpieczenie, router i qnap? ale to chyba juz za dużo kombinacji.
Ale do vpna na routerze wybrałbyś mikrotika czy ubi?
VPN albo na routerze albo... gdziekolwiek indziej...
Ja mam 2 VPN, jeden na...
Na Ubi stawiasz L2TP lub OpenVPN. Jedno i drugie działa. Ciągle i bez problemów. Dodatkowo tunele ipsec s2s - rewelacja.
Ale polecasz bardziej postawić sieć w domu na ubi czy na mikrotik? tak jak pisałem wcześniej zależy mi na częstych aktualizacjach i długim wspieraniu konkretnego urządzenia pod katem bezpieczeństwa.
Czy da się połączyć dwa routery w dwóch różnych lokalizacjach tak żeby obydwie sieci były jako jedna lokalna po vpn?
 
Polecam Ubi - jest to bardzo dobry sprzęt KTÓRY W DREAM MACHINE PRO ma firewall warstwy 7 co w dzisiejszych czasach jest mega ważną sprawą. Ja mam w 4 swoich lokalizacjach Ubi DMP i wszystkie lokalizacje spięte s2s - działa to jak jedna wielka sieć.
 
  • Haha
Reakcje: piotrek2555
Polecam Ubi - jest to bardzo dobry sprzęt KTÓRY W DREAM MACHINE PRO ma firewall warstwy 7 co w dzisiejszych czasach jest mega ważną sprawą. Ja mam w 4 swoich lokalizacjach Ubi DMP i wszystkie lokalizacje spięte s2s - działa to jak jedna wielka sieć.
A mógłbyś polecić jakiś konkretny model routera z wifi, lub modele, takie które nie zrujnują cenowo zwykłego użytkownika? :)
 
Musisz poszukać Dream Router lub Dream Machine - Dream Router ma ok 100-120Mbit w Ipsec, Dream machine ok 500, Dream Machine Pro 800.
 
Musisz poszukać Dream Router lub Dream Machine - Dream Router ma ok 100-120Mbit w Ipsec, Dream machine ok 500, Dream Machine Pro 800.
No to dla mnie ten dream router by wystarczył, ale jakiś konkretny model może? albo jakiś konkretny sklep z kim mogę sie skontaktować w sprawie zakupu i doradztwa? doradzisz coś?
 
  • Haha
Reakcje: piotrek2555
Trzeba przyznać, że tanio nie jest, ale lepiej niż w mikrotik? coś za coś? tzn płacimy więcej ale warto?
Połączono posty:

Ja akurat mam Dream Router, dostałem maila że jest i kupiłem.
ale to połaczenie kilku routerów w jedną siec tym tunelem itp, wszystko oparłeś na tych dream router?
 
  • Haha
Reakcje: piotrek2555
jestem uparty, zdania nie zmienie (no chyba że dostane urządzenie na testy i flaszkę do tego)

chociaż uderzam ręką w stół i czekam na nożyce od @Pawliko !
IMO main router MT/UBIQUITI.
MT - Dobry, tani, ma tyle funkcje ze o ja pierdole. Ale jest brzydki, UI z 1980r. Stosunkowo skomplikowany.
UBI - Dobry, kurewsko dorgi, funkcji jest IMO mniej niz MT, ale wszystko co jest potrzebne jest. UI nowoczesne, konfiguracja duuuuzo latwiejsza, bardziej intuicyjny.

Czyli co? radzisz jednak vpn na routerze tak? czy ewentualnie podwójne zabezpieczenie, router i qnap? ale to chyba juz za dużo kombinacji.
Ale do vpna na routerze wybrałbyś mikrotika czy ubi?
VPN albo na routerze albo... gdziekolwiek indziej...
Ja mam 2 VPN, jeden na VM na serwerze, drugi mialem na RPI4. (obecnie wylaczony bo inny projekt na malince robie)
Generalnie to czekam naz mikrotik wprowadzi Wireguarda do wersji stable w mikrotiku (narazie jest w becie) i na 99% przeniose VPN na router.

Ale polecasz bardziej postawić sieć w domu na ubi czy na mikrotik? tak jak pisałem wcześniej zależy mi na częstych aktualizacjach i długim wspieraniu konkretnego urządzenia pod katem bezpieczeństwa.
Czy da się połączyć dwa routery w dwóch różnych lokalizacjach tak żeby obydwie sieci były jako jedna lokalna po vpn?
Jak masz kase to idz w ubiquity, ale wiedz ze to jest jak apple, jak wejdziesz w ich ekosystem to nie podlaczysz nic innego.(No moze i podlaczysz, ale wtedy cala idea jednego ekosystemu trafia szlag) Sprzet ubiquity dobrze gada tylko... z innym sprzetem ubiquity. No ale gada dobrze i sprawnie.
Tak 2 routery da sie tak spiąć VPN'em.

Trzeba przyznać, że tanio nie jest, ale lepiej niż w mikrotik? coś za coś? tzn płacimy więcej ale warto?
IMO lepiej, bo kontrolujesz cala siec z jednego miejsca, router gada ze switchem, switch z AP, wszystko sie widzi, wszystko mozesz monitorowac i kontrolowac.
A w mojej obecnie sieci kazdy sprzet innej firmy, nic ze soba nie gada, monitorowanie jest cholernie trudne... Ale wydajnosciowo jest tak samo albo i nawet lepiej, a kosztowalo mnie 1/20 tego co bym zaplacil za ekosystem ubiquity.
Z tym ze ja jestem "adminem" sieci domowej od dawien dawna, i za dawnych czasow nie przelewalo sie u mnie na tyle zeby isc w ubiq.
Jak bym teraz mial zaczac od nowa budowac cala infrastrukture sieciowa, to na 99% poszedlbym w ubiquity.
 
IMO lepiej, bo kontrolujesz cala siec z jednego miejsca, router gada ze switchem, switch z AP, wszystko sie widzi, wszystko mozesz monitorowac i kontrolowac.
A w mojej obecnie sieci kazdy sprzet innej firmy, nic ze soba nie gada, monitorowanie jest cholernie trudne... Ale wydajnosciowo jest tak samo albo i nawet lepiej, a kosztowalo mnie 1/20 tego co bym zaplacil za ekosystem ubiquity.
Z tym ze ja jestem "adminem" sieci domowej od dawien dawna, i za dawnych czasow nie przelewalo sie u mnie na tyle zeby isc w ubiq.
Jak bym teraz mial zaczac od nowa budowac cala infrastrukture sieciowa, to na 99% poszedlbym w ubiquity.
ale czy to znaczy, że jak mam już kilka switchy w domu w różnych lokalizacjach to nie będą współgrały z routerem ubiquiti jeśli bym taki kupił? nie mówię o urządzeniach bezprzewodowych, rozsyłających tylko o zwykłych switchach, UBI będzie je widział, czy musiałbym jednak zmienić wszystko wtedy?
A według twojej oceny ubi dłużej i lepiej dba o aktualizacje do urządzeń i zabezpieczenia ich niż mikrotik czy podobnie?
 
Będą współgrały, tylko nie będziesz miał tego co jest najbardziej zajebiste - zarządzanie z jednego miejsca całą siecią. Ubi długo wspiera sprzęty. Arek, nie bierzesz z tym ślubu - jak CI nie siądzie to sprzedasz. Ale jak zobaczysz, co wyprawia IPS/IDS to nie zmienisz tego. @Pawliko jako naczelny dusigrosz by kupił już ten sprzęt, więc warto.
 
Będą współgrały, tylko nie będziesz miał tego co jest najbardziej zajebiste - zarządzanie z jednego miejsca całą siecią. Ubi długo wspiera sprzęty. Arek, nie bierzesz z tym ślubu - jak CI nie siądzie to sprzedasz. Ale jak zobaczysz, co wyprawia IPS/IDS to nie zmienisz tego. @Pawliko jako naczelny dusigrosz by kupił już ten sprzęt, więc warto.
ale zarówno w mikrotik i ubi jestem w stanie spiąć dwa routery w jedną sieć tak? i zarówno tu i tu postawię vpna na routerze tak?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qhora
  2. tp link omada
  3. ubiquiti
  4. router nie widzi nas
  5. omada