Pomoc Qvpn Client problem

krzysiek33

Nowy użytkownik
Noobie
5 Lipiec 2016
7
2
3
52
QNAP
TS-x51+
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Cześć!

Mam taki kłopot. Ustawiłem serwer VPN na NAS, przekierowanie portu na routerze również. Teraz łączę się z NAS profilem zaciągniętym poprzez qnapID. Połączenie rzekomo następuje, ale wówczas blokowany jest cały ruch internetowy - żadna strona www się nie otwiera. Podobnie strona mojego NAS (192.168…) nie otwiera się. Prawdopodbonie to jakiś trywialny problem ale jak na mnie wystarczy, żeby się martwić. HELP!!!

Krzysiek.
 
Cześć

Jak masz skonfigurowanego VPN-a? Może brama jest błędnie wpisana? Masz uruchomioneo QuFirewall-a ?
Cześć, dzięki za odpowiedź.
Mam skonfigurowanego klienta poprzez konto qnapID. Ustawiłem klucz wstępnym port 443 itd. Nie wiem, czy o to pytasz? Skórki ale jestem początkujący.
K.
 
Ok czyli z tego co piszesz używasz Qbelt. To pytanie czy masz przekierowane porty na routerze ? Używasz Qufirewall ?
Możesz podesłać jakieś screeny z konfiguracji ?
Napewno nie używam Qufirewall. Oczywiście mogę zainstalować jeśli to pomoże. Jak tylko będę w domu to podeślę screeny. Mam jednak wrażenie, że z uwagi na odcinanie internetu, problem może kryć się w po stronie klienta…
Dzięki!
 
może być problem z ustawieniami DNS na qnapie ? albo jakiś problem w routerze. Myślę, że screeny wyjaśnią co nie co w temacie.
Jak nie używasz na tą chwilę Qufirewalla to zostaw jak jest. W momencie kiedy uruchomisz vpn-a możesz pobawić się firemwallem
 
Zrzut ekranu 2022-01-11 o 12.03.38.png

Połączono posty:

Panowie, są oznaki, że kryzys zażegnany.
Wczoraj wyłączyłem w routerze usługę Upnp, dzisiaj ją włączyłem i VPN zaskoczył. Co prawda robiłem to w domu, ale ipada przełączyłem na cellular więc chyba test można uznać za udany :)
K.
 
  • Lubię to
Reakcje: Arecki87
Panowie, pisze do Was człowiek prosty. Mam wylaczoną tę usługę na qnapie.
Zrzut ekranu 2022-01-11 o 22.29.17.png


Natomiast mam włączoną na routerze:

Zrzut ekranu 2022-01-11 o 22.30.59.png


Przekierowanie portów w routerze:

Zrzut ekranu 2022-01-11 o 22.32.22.png


No to tyle :)
K.
 
jak nie ma zewnętrznego, to dobije się do routera isp bo jak większość - jest za dwoma routerami.
Połączono posty:

Przekieruj na Qnapa randomowy port tcp, zrób nmap -p port domena i będziesz widział, czy dobrze robisz przekierowanie, chociaż nie wiem czy to zadziała przy qnap ID.