Pomoc Problemy z OpenVPN

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Darekw1967

Programista VPN++
Dynamiczne IP
14 Listopad 2017
83
14
8
56
Bydgoszcz
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Mam pewien problem z OpenVPN.

Sciagam z QNAP-a konfiguracje czyli plik1.ovpn i plik1.ca.

Uruchamiam klienta na Linuxie i wczytuje pliki konfiguracyjne.
Uruchamiam polaczenie i jest super. Wszystko dobrze dziala.
Nastepnego dnia juz nie moge polaczyc sie przez OpenVPN.
Rozwiazaniem jest wygenerowanie kolejnych plikow konfiguracyjnych *.ovpn i *.ca.
Z tego co sprawdzalem ulegl zmianie jedynie plik *.ovpn.
Po wciagnieciu tego do klienta OpenVPN moge nawiazywac polaczenie.

Mam pytanie. Dlaczego musze kazdego nastepnego dnia wciagac plik *.ovpn aby bylo polaczenie z serwerem ONAP z odpalonym serwerem OpenVPN ?

Od 3.00 do 6:30 router w domu wylacza sie. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie.
 
Raczej jakiś bug i musisz zgłosić na helpdesk podając wersje QVPN i wysyłając logi z systemu.
Dobrze jakbyś wysłał tez plik ovpn przed zmianą i po. Podał czas pierwszego poprawnego logowania i drugiego niepoprawnego.
Na Qbelt wszystko dziala ok ale co z tego jak na Linux-ie ani Windows < 8 nie odpali sie tego klienta.
Jezeli jest to autorski projekt QNAP-a to ewidentnie nie mysla o uzytkownikach ktorzy jeszcze w duzej ilosci uzywaja Windows 7 a tez spoleczenstwo Linuxowe nie ma dostepu do tego protokolu. Jak dla mnie Qbelt-a opracowywali slabi programisci ktorzy bazowali na Microsoftowych narzedziach i blibliotekach stosowanych w Windows 8 lub wiekszej choc musze przyznac ze na Wersji 8 musialem niezle sie nagimnastykowac instalujac iles programow bibliotek aby to ruszylo. W moim mniemaniu QBelt jako protokol odpada na zbyt waski zakres systemow operacyjnych.
Jak nie bedzie rozwiazania na OpenVPN bede musial pojsc w strone PPTP.
 
Jezeli jest to autorski projekt QNAP-a to ewidentnie nie mysla o uzytkownikach ktorzy jeszcze w duzej ilosci uzywaja Windows 7 a tez spoleczenstwo Linuxowe nie ma dostepu do tego protokolu.
To też wymaga Helpdesk i tzw feature request.

Jak dla mnie Qbelt-a opracowywali slabi programisci ktorzy bazowali na Microsoftowych narzedziach i blibliotekach stosowanych w Windows 8 lub wiekszej choc musze przyznac ze na Wersji 8 musialem niezle sie nagimnastykowac instalujac iles programow bibliotek aby to ruszylo. W moim mniemaniu QBelt jako protokol odpada na zbyt waski zakres systemow operacyjnych.
Nie zgadzam się.
Windows 7 jest EOL.
Nie można świadczyć wsparcia dla systemu operacyjnego, który jest EOL.
Po za tym nie jest zbrodnią korzystanie z bibliotek.

Jak nie bedzie rozwiazania na OpenVPN bede musial pojsc w strone PPTP.
OpenVPN nie powinien się tak zachowywać. To może być bug.
 
To też wymaga Helpdesk i tzw feature request.


Nie zgadzam się.
Windows 7 jest EOL.
Nie można świadczyć wsparcia dla systemu operacyjnego, który jest EOL.
Po za tym nie jest zbrodnią korzystanie z bibliotek.


OpenVPN nie powinien się tak zachowywać. To może być bug.
Dobrze napisany program pownien dzialac na wersjach windowsa od 7 do 11. Nie wspomne, ze zupelnie odpadaja tutaj uzytkownicy Linuxa choc dziwie sie, ze przeciez serwer VPN dziala na QNAP-ie pod Linuxem ;) Nie rozumiem dlaczego nie ma do tego klienta na LInuxa ?

Co do uzywania systemow operacyjnych nie zdajesz sobie sprawy ilu ludzi uzywa jeszcze Windows 7.
Jak do tej pory jest to najbardziej dopracowany system i najskuteczniejszy nie wymagajacy duzych mocy procesor i duzych ilosci ramu.

Ostatnio spodobaly mi sie programy graficzne firmy Topaz ale z uwagi ze nie moge tego uruchomic na Windows 7 napisalem do producenta ze
mam pieniadze i chce kupic ich oprogramowanie ale z uwagi ze to u mnie nie dziala nie zrobimy interesu.
Połączono posty:

PPTP nie jest uznawany za bezpieczny protokół ... od 7 lat ?


chętnie ich spotkam, żeby dać im w mordkę i to tak dość ostro ..
To samo "slabych programistow" tyczy sie okreslenie programistow od QNAP-a. Kupilem QNAP-a zainstalowalem system i odpalilem serwer OpenVPN.
Przeciez firma nie powstala od dzisiaj. Jak mozna sp.... soft jezeli od lat zajmuja sie tym samym linuxem pod QNAP-y a komunikacja przez VPN to podstawa bezpieczenstwa ;)
 
Ostatnio spodobaly mi sie programy graficzne firmy Topaz ale z uwagi ze nie moge tego uruchomic na Windows 7 napisalem do producenta ze
mam pieniadze i chce kupic ich oprogramowanie ale z uwagi ze to u mnie nie dziala nie zrobimy interesu.
Zapewne taka była reakcja producenta:

200.gif


Większość producentów już kładzie lachę na Win7 (skoro nawet MS go nie wspiera).

Zgłaszaj problem do QNAPA niech poprawiają soft albo szukają czemu u Ciebie nie działa.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Zapewne taka była reakcja producenta:

Pokaż załącznik 39043

Większość producentów już kładzie lachę na Win7 (skoro nawet MS go nie wspiera).

Zgłaszaj problem do QNAPA niech poprawiają soft albo szukają czemu u Ciebie nie działa.
Zdanie sie w rozwiazaniach programistycznych na jedynie sluszne biblioteki windowsa konczy sie brakiem kompatybilnosci.
Czy kompatybilnosc oprogramowania kogos interesuje ? Tak, tych co chca na sofcie zarabiac.
W obecnych czasach rynek oprogramowania jest przesycony i masz n... mozliwosci uzywania innych narzedzi niekoniecznie gorszych ;)

Dochodzi dzisiaj do takich absurdów, ze nie mozna wyswietlic okna z komunikatem "Hello world" bo aplikacja korzysta z bibliotek zgodnych z windows 10 albo 11 ;)

Dla informacji. Zglosilem juz problem.
 
Nie ważne czy to QNAP czy Microsoft, jeśli produkt z 2009 roku nie ma supportu 11 lat póżniej - EOL w 2020, to wybacz, ale to nie wina producentów tylko czasu, który szybko zapierdala.
Absolutnie nie podzielam Twojego zdania. Ja bym już kładł lachę na Windows 8. A gdzie Windows 7... to jako opensource mogą już wydać.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
7
Wyświetleń
649
U