Kupię TS-228 kupię mocowanie dysku

NASIPJ

Nowy użytkownik
Noobie
16 Styczeń 2022
4
0
1
44
QNAP
TS-x28
Ethernet
1 GbE
Witam, kupię mocowanie dysku do Qnap TS-228, czy ktoś ma dostępne
 
Głupia sprawa, użytkuję Qnapa od 5 lat, przy składaniu i nie pytaj czemu nie przymocowałem dysków:) i od jakiegoś czasu mam wrażenie że się poruszą bo co chwila jest odbudowa RAID i info o niewykryciu dysku, i tak myślę że to tym jest spowodowane
 
Hmm, dyski kupowałem zgodnie ze wskazaniami producenta
Po zrobieniu odbudowy dyski pracują zgodnie więc raczej to jest ok, wcześniej nie było problemu
Co do uszkodzenia NAS ??? hmmm chyba raczej nie, pracuje ok wykrywa nieprawidłowości, raczej odrzucam
 
Jeśli dyski wypadają i jest to dość często, to mogą być poniższe problemy:
  • dyski niekompatybilne z urządzeniem
  • dyski uszkodzone - należy sprawdzić narzędziami producenta Seagate SeaTools, WD Data Lifeguard Diagnostic, Toshiba Storage Diagnostic Tool
  • zakurzony slot SATA - przeczyścić sprężonym powietrzem, porty od stronie dysku przetrzeć patyczkiem do uszu alkoholem 40% a najlepiej spirytusem - pozostawić do wyschnięcia na kilkanaście minut
  • jeżeli dysk wypada np. w slocie HDD5, można przełożyć (na wyłączonym urządzeniu) dysk z innego slotu i potwierdzić, że sprawa dotyczy tylko HDD5 - wtedy może być uszkodzony port SATA
  • ale może też być uszkodzony backplane w serwerze i po sprawdzeniu powyższych kroków można prosić helpdesk o pomoc
    (helpdesk i tak poprosi o sprawdzenie wszystkiego powyżej tego punktu!!!)