Pomoc QNAP TS-101 - prośba o firmware

tetranode

Arm Lover
Archeolog
17 Styczeń 2022
17
0
1
30
QNAP
TS-101/TS-201
Ethernet
1 GbE
Cześć,
na początek chciałbym przywitać się z całą społecznością forum i zarazem prosić o pomoc.

Czy dysponuje ktoś może jakimkolwiek (aczkolwiek najnowszy stabilny mile widziany) firmware do serwera NAS QNAP TS-101? Przekopałem chyba cały Internet i kontaktowałem się z oficjalnym supportem i twierdzi on, że nie dysponują żadnym FW do tego urządzenia. Przy okresie wsparcia jaki zapewnia konkurencja (dostęp do FW dla urządzeń wydanych w 2004) wygląda to niestety jak ponury żart. Ewentualnie czy można na TS-101 wgrać Debiana?
 
Hey

1) zapomnij o Debianie na TS-101 - to nawet nie platforma ARM, tylko PowerPC
2) TS-101 był baaaardzo słabo wydajny. W tyym samym czasie wyszedł ARM 109 który robił znacznie większą robote.
3) TS-101 wszyscy sprzedawali w tym czasie

Może jakiś archive.com ?
Powodzenia.
 
  • Lubię to
Reakcje: pecet
Witamy w sekcji archeologicznej QNAP :

Stan pomocy technicznej produktu

1642414366473.png


Brak wsparcia dla tego sprzętu.

1642414440182.png


Twoja smart komórka jest szybsza od tego .. polecam utylizacje.
 
  • Lubię to
Reakcje: pecet
Tak, wiem o statusie EOL ale może jednak stanie się jakiś cud i ktoś z użytkowników odszuka jakieś FW w swoich zasobach ;) Ewentualnie mam pewien plan B, jak plan A zakończy się fiaskiem to opiszę go tutaj na forum.
 

Załączniki

  • U_VS-101V_6218-3.3.2_PB.zip
    24,8 MB · Wyświetleń: 93
VioStor to inne urządzenie nie mające nic wspólnego z TS.
Firmware jest zapisany na dysku i jego aktualizacja wymaga HDD.
Nie traciłbym czasu na to urządzenie. W dzisiejszych czasach jego transfery z rzędu kilku megabajtów na sekundę nie posłużą nawet jako kieszeń HDD.
 
Ok, o dziwo uruchomiłem ten zabytek z softem od Viostor VS-101V ;) I widzę, że taki NAS to ciekawa rzecz. Na tyle ciekawa, że kupię sobie chyba coś bardziej współczesnego i się tak zastanawiam: QNAP TS-230 czy S DS-220J? Oba mają to samo CPU, ale QNAP ma 2GB RAM vs. 512MB u konkurenta. Ale może ten drugi ma lepszą optymalizację?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap ts101
  2. Viostor
  3. ts101
  4. viostor to qts
  5. firmware