QNAP TS-509 Pro Turbo NAS i obsługa iSCSI oraz szyfrowania..

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 168
31
2 248
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Firma QNAP Systems, Inc. udostępniła nowe oprogramowanie w wersji 2.1.0, który zwiększa osiągi i funkcjonalność TS-509 Pro Turbo NAS. Nowe oprogramowanie wprowadza obsługę protokołu iSCSI oraz nową funkcję szyfrowania woluminów algorytmem AES 256-bit, automatyczne blokowanie adresów IP i wysyłanie powiadomień o alertach za pomocą SMSów. Dodatkowo “Stacja Monitoringu” jednocześnie może obsłużyć do 4 kamery IP.
Nowe oprogramowanie dla TS-509 Pro daje dużo korzyści dla klientów biznesowych, którzy teraz w prosty sposób mogą zwiększyć pojemność serwera oraz jeszcze bardziej zabezpieczyć dane znajdujące się na serwerze. Usługa iSCSI umożliwia administratorowi połączyć ze sobą do 8 urządzeń TS-509PRO dzięki czemu zwiększamy pojemność systemu dla już zaimplementowanych aplikacji i danych np. bazy danych serwera, serwer pocztowego. Dodatkowo dzięki iSCSI można podłączyć pojedyncze woluminy dysków sieciowych jako bezpośrednie dyski dla aplikacji serwerowych.
awww.qnap.com_images_products_Application_iSCSI_features01.jpg


Aby sprostać oczekiwaniom klientów biznesowych, którym zależy na wysokim bezpieczeństwie danych znajdujących się na serwerze dodano funkcję szyfrowania algorytmem AES 256-bit. Dzięki temu dostęp do danych z zaszyfrowanych dysków jest możliwe tylko po podaniu prawidłowego hasła, uniemożliwia to odczytanie danych z dysków gdy te zostaną skradzione.

"Duże osiągi i bogactwo dostarczanych funkcji przez TS-509 Pro są rozpoznawane i nagradzane przez media na całym świecie. Dzięki aktualizacji oprogramowania do wersji 2.1.0, administrator może skorzystać z funkcji iSCSI w celu łatwiejszego dostępu do miejsca na serwerze, dla aplikacji biznesowych. Jeżeli w przyszłości będziemy potrzebować więcej miejsca wtedy administrator może skorzystać z funkcji RAID Capacity Expansion. TS-509 Pro jest idealnym rozwiązaniem dla IP-SAN (Storage Area Network) i użytkowników biznesowych," powiedział James Wu, Product Manager z QNAP.
awww.qnap.com_images_products_NAS_TS590Pro_feature28.jpg


Nowe funkcje wspierane przez TS-509 Pro dzięki nowej wersji firmwaru 2.1.0:
• AES 256-bit szyfrowanie woluminów dysku w celu dodatkowego zabezpieczenia danych
• Możliwość połączenia do 8 urządzeń iSCSI ułatwiając tym samym rozszerzenia pojemności serwera
• Automatyczne blokowanie adresów IP aby zabezpieczyć serwer przed niechcianymi intruzami
• Wysyłanie SMSów z powiadomieniami o alertach
• Stacja monitoringu obsługuje do 4 kamery sieciowe
• Raportowanie statusu o woluminie
• Zaawansowany FTP dostęp (tylko-zapis)
• Obsługa certyfikatu SSL
• Obsługa zdalnego serwera Syslog
• Obsługa zasilaczy UPS poprzez USB

Informacje o TS-509 Pro Turbo NAS
TS-509 Pro Turbo NAS pracuje na procesorze Intel Celeron 1.6GHz CPU i 1GB DDRII pamięci, posiada 5 kieszeni na dyski twarde. TS-509 Pro oparte jest na unikalnej architekturze DOM, która ma wbudowany zapasowy system operacyjny zwiększając przy tym bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę. Dwie karty Gigabit LAN można skonfigurować jako Failover, Load balancing lub jako dwa samodzielne interfejsy o różnych adresach IP, każdy dla innej podsieci. Serwer TS-509 Pro obsługuje RAID 0/ 1/ 5/ 6/ 5+Spare i JBOD, dyski można wymieniać „na gorąco” (Hot-Swap), dzięki wyświetlaczowi LCD można w szybki sposób bez PC skonfigurować RAID i podstawowe funkcje serwera tj. planowane włączanie i wyłączanie oraz wybudzanie poprzez sieć.

Informacje dodatkowe
QNAP Systems, Inc. jest producentem rozwiązań sieciowych typu (NAS) opartych na systemie Linux oraz systemów umożliwiających nagrywanie i magazynowanie obrazu z kamer sieciowych. W swojej ofercie firma ma wiele modeli NAS i NVR (network video recorder), które dostarczają klientom podczas robieniu kopii zapasowej lub rozwiązaniach bezpieczeństwa wysokie osiągi i niezawodność. QNAP ciągle wprowadza nowe rozwiązania technologiczne dzięki temu produkty są rozpoznawane na całym świecie.

QNAP Systems, Inc.
TEL: +886-2-8698-2000
FAX: +886-2-8698-2270
URL: http://www.qnap.com

Osoba kontaktowa
Vera Wang
E-mail: qnap_enews @ qnap.com
Pomoc techniczna: https://forum.qnap.net.pl
 
Witam,
Zakupując urządzenie TS-509 miałem w nim oprogramowanie 2.0.1. Praktycznie każda zmiana oprogramowania przynosiła coraz nowsze możliwości i osiągi. Trzeba przyznać, że wersja 2.1.0 zaskoczyła mnie swoimi możliwościami. Niestety nie mam możliwości testowania wersji beta, ponieważ urządzenie wykorzystuje w celach archiwizacyjnych i zależy mi na pełnych stabilnych wersjach. Moim daniem urządzenie jest warte swojej ceny i mogę je polecić każdemu. Przed zakupem testowałem kilka innych urządzeń, ale wybór padł na QNAP TS-509 PRO. Trzymam kciuki za programistów z QNAP i liczę na ich dalszy owocny postęp w aktualizacji oprogramowania.
To, czego mi w chwili obecnej brakuje to obsługa UPS APC po porcie COM oraz obsługa naszych rodzimych UPS’ów EVER.
Pozdrawiam
Jarek
 
Witam
Gubie sie w tych protokolach i oznaczeniach , widze ze macie troche jasniej niz ja ten temat , dlatego prosil bym o wytlumaczenie mi w sposob "lopatowy" co to jest iSCSI ? widze na rysunku , ze mozna dolaczyc trzy komputery?? jak to dziala , naczym to polega , co mozemy uzyskas, wszystko na temat jesli to mozliwe..

Dziekuje serdecznie