Zamula siec

Goofi

Zarejestrowany
Noobie
8 Grudzień 2008
9
0
6
Witam,

Po paru dniach posiadania TS-209 II zaczalem sie bawic w pobieranie Torrentow poprzez stacje pobierania i QGet. Linki do Torrentow ladnie sie dodaly, ale nagle cos mi siec zaczelo zamulac do tego stopnia, ze nie da sie zadnej stronki odpalic, ani poczty pobrac :| Po odlaczeniu kabla sieciowego od Qnapa wszystko sie udpokaja, po podlaczeniu spowrotem... nawet przy jednym pobieraniu tak sie robi :(

Dostep do netu mam przez kablowke Aster, w sieci router/AP Linksys WRT54G, na laptopie smigam przez Wi-Fi (po kablu jest to samo).
 
carolinus napisał:
ile tych torrentów zapodałeś? może trochę za dużo?
Podczas testow zszedlem do jednego

carolinus napisał:
a ustawiłeś sobie max download/upload rate? jak zostawiłeś domyślnie to zeżre Ci całe pasmo i nici z przeglądania www z kompa w tej samej podsieci co qnap :p
Pogrzebalem tu za pomoca sztuczki pokazanej tutaj viewtopic.php?f=23&t=49&start=0 i ustawilem:
Max number of downloads: 2
Max download rate: 0
Max upload rate: 10
...

Zaobreswowalem, przy dw 0 i up 0 stronki smigaja super, jak tylko cos zacznie latac po torrentach (aktualnie dw 8, up 10) wtedy stronki raz dziala bez problemu, raz zero, nic sie nie otwiera i tak sie dzieje w wiekszosci :|
 
sprawdzę jutro jak znajdę chwilę - może to jednak nie jest wina qnapa? niektóre routery mają taką przypadłość że dają ciała przy odpalonym torrencie - sprawdź (jak masz możliwość) czy uruchomienie jednego-kilku torrentów na kompie wpiętym do routera nie spowoduje podobnych objawów z zamulaniem stron na innych kompach

BTW sprawdź na stronie linksysa czy nie ma nowszej wersji firmware do Twojego routera

pamiętaj o tym że aktualizacja firmware w routerze tylko z kompa podpiętego po kablu - sprawdź w instrukcji czy nie musi to być jakiś konkretny port

do wrt54(xxx - nie wiem dokładnie do którego modelu) jest alternatywny soft (QoS i kilka innych bajerów)
hint: http://openlinksys.info
 
Pewnie router nie wyrabia, probowalem zmienic firmware, ale zonk (pewnie nie ta wersja), jutro sie tym pobawie bo sprzecik stoi w pokoju obok, gdzie spia ;)
Na poczatku nie moglem odpalic stronki routera, pewnie jeszcze dochodzil do siebie...
 
Zaktualizowalem dzisiaj soft w routerze i jest lepiej, choc bez rewelacji, niestety mam v.7 ktora ject chyba najgorsza ze wszystkich i nie daje duzych mozliwosci a jak gdzies wyczytalem wiesza sie przy torrentach... ;(

Jak bede cos nowego kupowal, to cos zdecydowanie lepszego ;)