Qnap TVS-472xt Pytania techniczne

pbxfxo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Marzec 2013
166
61
63
QNAP
TVS-x72XT
Ethernet
802.11axe (Wi-Fi 6E)
Witam,

Zdecydowałem się na kupno modelu TVS 472XT z najsłabszym procesorem "pentium G5400T"

Mam do was takie pytania:

1. W tym modelu można wymienić procesor , płyta główna posiada socket LGA 1151. I teraz tak czy mogę wsadzić każdy procesor którzy pasuje do podstawki 1151 czyli np.: z tej listy :

i5-8400T , i5-8500T, i5-8600T, i5-9400T , i5-9500T, i5-9600T, i7-8700T.

Czytałem że dla procesorów serii i9 a dokładnie i9-9900T nie działa hdmi , czy to dotyczy każdej serii i9 czy tylko konkretnego modelu który napisałem ?

2. Ten model posiada 4 sloty na dyski 3.5 cala + 2 na płycie dla dysków nvme i teraz pytanko czy możliwe jest takie combo że dyski ssd nvme są jako system w raid 1 a 4 sloty na 3.5 cala na dane?? .
 
1. Pasują wszystkie 8 i 9 generacji. Na nowszym sofcie czyli od 5 HDMI już działało (tak mi się wydaje)
2. Tak.
 
1. Pasują wszystkie 8 i 9 generacji. Na nowszym sofcie czyli od 5 HDMI już działało (tak mi się wydaje)
2. Tak.
No i konkretna odpowiedź:).
Powiadasz ze na sofcie 5 działa hdmi dla prockow i9 ? ale to wydaje ci się czy jesteś pewien ?

Bo nie ukrywam to ważna dla mnie wiadomość:).
 
jeśli chcesz oglądać tam filmy = zapomnij
choćby "srały skały" - nope.
 
Generalnie na 4.x.x nie dało się uruchomić HD itp, na 5.x.x już uruchomiłem. Nie korzystałem z tego, bo to proteza. Teraz już nie mam możliwości sprawdzenia.
 
jeśli chcesz oglądać tam filmy = zapomnij
choćby "srały skały" - nope.
Nie chodzi o filmy a chodzi mi o to ze podłączam qnapa po hdmi do tv i grzebie sobie w gui.
Co masz na myśli oglądać filmy??
 
uwierz mi .. przeglądarka na komórce jest o niebo szybsza!
 
Generalnie ja leciałem na i9 9900t i było w porządku. GUI tylko www, bo po hdmi to tak o.
 
No to w sumie jeszcze jedno mam pytanie , obecnie mam 2x2tb więc będę musiał kupić jeszcze 2 dyski i teraz iść w kolejne 2tb by było 4x2tb czy nie lepiej kupić większe np. 3tb albo 4tb .
Jak bawiłem się konfiguracją raid na stronie to taki mix dysków różnych pojemności nie wypada korzystnie .
Chyba ze jesteście innego zdania??
 
w raid chcesz mieć dyski o tej samej pojemności
kazdy inny przypadek = strata.
 
w raid chcesz mieć dyski o tej samej pojemności
kazdy inny przypadek = strata.
A jest możliwość taka że :

posiadam 2x2TB dyski - wkładam je do NAS , robie z tego Raid 1 , następnie dokładam 2x4TB i z tych nowych robię tak samo raid 1.

Bo nie ukrywam że dokupując kolejne 2 dyski wolałbym kupić większej pojemności niż obecne co mam czyli 2x2TB
 
Oczywiscie ze tak, z dyskow 2TB robisz RAID1, a z dyskow 4TB robisz kolejny RAID1. Ale ja zadam jeszcze pytanie: po co Ci w ogole RAID?
 
  • Lubię to
Reakcje: pbxfxo
Oczywiscie ze tak, z dyskow 2TB robisz RAID1, a z dyskow 4TB robisz kolejny RAID1. Ale ja zadam jeszcze pytanie: po co Ci w ogole RAID?
Ochrona danych , padnie dysk to przynajmniej na drugim jest lustro.

Jak miałem synka który miał 2 sloty to miałem właśnie raid i czułem się bezpiecznie, oczywiście robiłem kopie jeszcze na zewnętrzny dysk danych.
 
Ja uważam, że w warunkach domowych taki RAID to przesada. Sam do niedawna miałem, ale teraz zmieniłem strategię i zamiast RAID to na drugim dysku robię kopię przez HBS.
Według mnie RAID da Ci tylko ciągłość działania, tzn. jak fizycznie padnie jeden dysk to bez żadnej przerwy masz cały czas dostęp do danych, a w między czasie wymienisz padnięty dysk na nowy. Ale nie uchroni Cię przed skasowaniem danych, przed wirusem, ransomware.

Ale to moje zdanie i mój sposób na zabezpieczenie danych od jakiegoś czasu. Do niczego nie namawiam, tylko dzielę się swoim doświadczeniem w tym temacie.

Jak masz 2x2TB i chcesz dokupić 2x4TB to zastanów się na których dyskach jakie dane będziesz trzymał i czy wszystkie dane są tak kluczowe, że musisz mieć w grupie 2Tb i grupie 4TB RAID.
 
1/ Uważam, że to HDMI jest zbędne - to tak aproteza, która została jeszcze z technologii sprzed 10 lat, gdy trzeba było dokupować jakieś przystawki ala KODI box Android BOX, bo telewizory nie były jeszcze smart.
2/ Znacznie lepiej sprawuje się w/g mnie serwer PLEX na tym QNAPie
3/ Przy wersji 4ro HDD jak dasz 2xHDD RAID1 i 2xHDD RAID1 to w/g mnie totalnie bez sensu. Nie lepiej zrobić 4xHDD RAID5?
 
Już kupiony .

akurat mam shield tv wiec qnap i plex+shield = fun.

zrobiłem 2x4tb Raid 1 a pozostałe 2x HDD są wolne
 
Tylko pamiętaj, że jak będziesz chciał rozbudować o kolejne 2x4TB to musisz wszystko przeformatować, żeby eventualnie przejść na 4x4TB RAID5. Mnie już RAID5 uratował dupsko :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. bios
  2. TvS-472xt
  3. 472 wentylator
  4. TVS-x72XT
  5. x72XT
  6. bios tvs-
  7. upgrade ram
  8. TVS-872 Bios