Pomoc QuFTP - "Connection closed by remote host" dla większych plików

Kubczyk85

Nowy użytkownik
Noobie
5 Kwiecień 2018
4
0
1
38
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie,
Na QNAP-ie (TS-853A) skonfigurowaną mam usługę FTP (QuFTP). Teoretycznie wszystko działa jak należy. Pojawił się jednak jeden problem, mianowicie przy próbie pobrania plików większych jak 30MB połączenie z FTP zostaje rozłączone. Co zabawniejsze problem pojawia się tylko w przypadku korzystania z FTP z poziomu wiersza poleceń. Testowałem na różnych klientach i wszystko jest ok. Nawet w Windowsie z exlporer-a czy Linux-a przy użyciu FTP plik jest prawidłowo pobierany. Nie zawracałbym sobie tym głowy, gdyby nie to, że pliki pobierane są automatycznie z programu firmowego postawionego na Windowsie. Nie mam wglądu do kodu, ani możliwości modyfikacji programu, więc pozostaje mi rozwiązanie problemu po stronie QNAP-a. Problem w tym, że kompletnie nie wiem gdzie szukać przyczyny. FW firmowego raczej wykluczam, nie widać żadnych zablokowanych pakietów. W logach QuFTP również nie widać żadnych wpisów. Gdzieś na formach QNAP-a znalazłem, że był podobny bug, ale został poprawiony w następnych wersjach. W tym momencie mam zainstalowany Firmware: 5.0.0.1932 , więc praktycznie najświeższy.

Może ktoś z Was spotkał się z podobnych błędem...?
Będę wdzięczny z jakiekolwiek podpowiedzi :/
Pozdrawiam
 

Załączniki

  • Błąd.JPG
    Błąd.JPG
    25,5 KB · Wyświetleń: 52
Teoretycznie tak, wygląda na to że FTP trybie pasywnym pobiera plik. Z wiersza poleceń uruchamiany jest w trybie aktywnym i wtedy połączenie jest zrywane.
Problem w tym, że na FW połączenie jest dozwolone. Mniejsze pliki przechodzą. Na FW, w logach przy próbie pobrania większego pliku, w przetransferowanych pakietach dochodzi do 17-18MB. Wygląda na to, jakby połaczenie było zrywane w trakcie kopiowania danych, a nie momencie nawiązania nowego połączenia na innych portach.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QuFTP