Pomoc UPS QNAP TS-473A

accid

Entry Technician
Q Associate
31 Maj 2020
87
12
8
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam pytanie czy jeśli QNAP w liście kompatybilnych UPS z marki CYBERPOWER dla TS-473A ma do wyboru tylko ten model to znaczy ze tylko ten model będzie działał tak by można było nim sterować spod QNAPA? Czy inne modele z CyberPower już nie będą współpracować?

1648837759557.png


może ktoś używa UPS'a z tej marki innego niż wymieniony powyżej i działa to bez problemu?
Połączono posty:

Witam,

Mam pytanie czy jeśli QNAP w liście kompatybilnych UPS z marki CYBERPOWER dla TS-473A ma do wyboru tylko ten model to znaczy ze tylko ten model będzie działał tak by można było nim sterować spod QNAPA? Czy inne modele z CyberPower już nie będą współpracować?

1648837759557.png


może ktoś używa UPS'a z tej marki innego niż wymieniony powyżej i działa to bez problemu? Ewentualnie co możecie do tego QNAPA polecić?
 
Używam ut850eg-fr z ts-653d, działa bez problemów.

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka
tak tylko dla tego modelu lista produktów cyberpower jest długa tu tylko na screenie część, a jak popatrzysz na screena powyzej to dla mojego NASA jest tylko 1 UPS Cyberpower
1648932883798.png

Połączono posty:

nie chodzi mi o najtańszy UPS wolał bym cos z większym akumulatorem w miarę przystępnej cenie do 1200zł tak by sterowanie było jak najbardziej zaawansowane
 
Ja mam 473A oraz UT850EG-FR i dziala bez problemu.
Czyli coś na stronie QNAPA się nie postarali, super dzięki za odpowiedz. Pytanie dodatkowe jak długo Ci trzyma podtrzymanie na tym UPS wystarcza dl tego NAS'a, planowałem coś z pojemniejszą baterią ale może ten jest wystarczający?
 
Nigdy nie testowalem ile trzyma. Ale w QNAPie w zakladce z konfiguracja UPS mam napisane ze jak 100% naladowany jest to wytrzyma 2h. Ja i tak ustawilem, ze po 30min braku napiecia QNAP ma sie wylaczyc.
 
Czyli coś na stronie QNAPA się nie postarali, super dzięki za odpowiedz.
Przerabiałem z HelpDeskiem qnap kwestie kompatybilności UPS dla przypadków gdzie dla jakiegoś modelu (mającego pełne wsparcie) pewne modele UPS nie są oficjalnie wspierane a dla innych modeli są.
Oficjalna odpowiedź brzmiała że jak nie ma na liście kompatybilności to nie ma sterowników UPS dla danego modelu qnap. Jeżeli chcesz mieć pewność to niestety wyszukijesz pojedynczo każdego modelu z listy kompatybilności i weryfikujesz czy spełnia twoje wymagania.
 
Przerabiałem z HelpDeskiem qnap kwestie kompatybilności UPS dla przypadków gdzie dla jakiegoś modelu (mającego pełne wsparcie) pewne modele UPS nie są oficjalnie wspierane a dla innych modeli są.
Oficjalna odpowiedź brzmiała że jak nie ma na liście kompatybilności to nie ma sterowników UPS dla danego modelu qnap. Jeżeli chcesz mieć pewność to niestety wyszukijesz pojedynczo każdego modelu z listy kompatybilności i weryfikujesz czy spełnia twoje wymagania.
Widzę że będę musiał sprawdzić osobiście dlatego zamówiłem CyberPower Value Pro VP1000ELCD-FR, większa bateria poza tym ma wejście usb z tyłu nie z przodu zobaczymy czy będzie działać.
 
Widzę że będę musiał sprawdzić osobiście dlatego zamówiłem CyberPower Value Pro VP1000ELCD-FR, większa bateria poza tym ma wejście usb z tyłu nie z przodu zobaczymy czy będzie działać.
Daj znać, gdyż sam się czaje na ten model
 
Daj znać, gdyż sam się czaje na ten model
Działać działa i jest wykrywany tak wygląda świeżo po podłączeniu
1649252406037.png


kupiłem na morele tam było najtaniej sprawdzę jak działa w przypadku zaniku napięcia i dam znać czy wszystko działa. Ten jest podłączony do TS-473A. Drugi identyczny (bo kupiłem 2) podłączę do TS--673A i zobaczymy jaka będzie różnica w podtrzymaniu bo działać powinien.

1649252646743.png


przy 100% tyle pokazuje czas podtrzymania.
 
przypominam że rolą UPSa jest pozwolenie na BEZPIECZENE wyłączenie NASA.
wiem dlatego szukałem UPS'a który jest w stanie wyłączyć NASa (wcześniej miałem podpiętego Orvaldi ale niestety nie jest obsługiwany) co nie zmienia faktu że im dłużej podtrzymuje tym lepiej bo wyłączenia często są krótkotrwałe lub trwają do godziny. NAS po wyłączeniu nie wstaje trzeba go ręcznie uruchomić wiec duży zapas mocy ułatwia sprawę.
Co ciekawe ten UPS na wyświetlaczu pokazuje w minutach jak długo będzie działał na baterii oraz jakie jest obciążenie podpiętych urządzeń to całkiem fajna sprawa.
 
W ustawieniach zaznacz tą drugą kropkę czyli "system przejdzie w tryb..." to wtedy po powrocie zasilania QNAP sam się uruchomi.
tak ale wtedy UPS po prostu rozładuje się i odetnie zasilanie dla NAS a nie o to chodzi przecież. Rozładowywanie UPS do 0 to też nie jest rozwiązanie bo pada dosyć szybko bateria i trzeba ją wymieniać.
 
Nie, wtedy QNAP tez sie wylaczy prawidlowo. Sam kiedys sie nad tym zastanowilem, po czym po prostu zrobilem testy obu ustawien i sie przekonalem jak to dziala. Przetestuj sam i sie przekonasz.
 
Nie, wtedy QNAP tez sie wylaczy prawidlowo. Sam kiedys sie nad tym zastanowilem, po czym po prostu zrobilem testy obu ustawien i sie przekonalem jak to dziala. Przetestuj sam i sie przekonasz.
ok to by była super informacja. To wyłączy się prawidłowo znaczy wyłączy się po ustawionych minutach czy wyłączy się jak UPS padnie?

w TS-673A bateria wystarcza na tyle wg wskazań systemu, konfiguracja dysków identyczna jak TS-473A czyli taka sama ilość i takie same dyski. Ktoś już gdzieś pisał że seria TSx73A jest dużo bardziej prądożerna niż TS-x53D
1649338128039.png
 
ok to by była super informacja. To wyłączy się prawidłowo znaczy wyłączy się po ustawionych minutach czy wyłączy się jak UPS padnie?
jak ma sie wyłączyć prawidłowo jak UPS padnie ;P?

wybierając tę opcję możemy ustwić czas po jakim NAS przejdzie w "tryb ochrony"
1649366505016.png
 
U mnie na TS-473A 16GB gdzie mam 1xNVMe oraz 3xHDD wygląda to tak:
1649367683194.png


Natomiast na TS-251A 8GB z 1xHDD, gdzie do UPS podpięty jest jeszcze router oraz switch, wygląda to tak:
1649367779907.png


Co do wyłączenia to oczywiście przy zaznaczaniu drugiej opcji też jest podany czas po którym QNAP się bezpiecznie wyłączy. A potem jak zasilanie wróci to QNAP sam się uruchomi.
Prawdę mówiąc dla 473A nigdy nawet na sekundę nie było braku zasilania więc nawet nie było okazji sprawdzić czy UPS faktycznie zadziała:)
Ale dla 251A (QNAP stoi w innym mieście niż 473A) zdarzają się czasem 1-2 minutowe przerwy w dostępie zasilania, po czym wszystko wraca do normy. Ale tutaj zdarzyło się raz czy dwa, że podczas remontu w domu zostało odcinane zasilanie na kilka godzin i wtedy wszystko prawidłowo zadziałało. Tzn. po 30 minutach (tak mam ustawione) QNAP się sam bezpiecznie wyłączył, a po powrocie zasilania, sam się uruchomił.
Było to kilka miesięcy temu, jeszcze na QTS 4.5, ale zakładam, że w QTS 5 nic się pod tym kątem nie zmieniło i działa to dokładnie tak samo.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-473A
  2. UT850EG
  3. 473a
  4. ts 473a
  5. RACK
  6. vp1000elcd
  7. Ups zasilanie
  8. QTS 4.5*
  9. czy 673a
  10. TS-673A
  11. cyberpower
  12. 673a
  13. 932px