Marinaek

Nowy użytkownik
Noobie
3 Lipiec 2021
9
3
3
31
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Cześć, przenoszę plexa z pc na nas qnap. Na pc działa, używam długo - np dla kanałów sportowych/sportów walki gdy jestem poza domem.
Poniżej opiszę, jak to zrobiłem na serwerze pc z plexem. Jednak jednocześnie proszę o pomoc - na QNAP nie znajduje dekodera.
Czy oprogramowanie qnapa może blokować i nie widzieć tunera w sieci?


Dla zainteresowanych opiszę jak udostępnić telewizję na plex. Używam tunera marki vu+ uno 4kse z softem openpli.
Logujemy się na adres naszego tunera np 192.168.1.XXX wchodzimy w zakładkę Ustawienia/pakiety i wyszukujemy hrtunerproxy klikamy aby zainstalować hr-tuner.jpg .
Następnie uruchamiamy ponownie tuner, wchodzimy w menu/ustawienia/system/ pojawi się tam HR-Tuner Proxy
hr-tuner2.jpg
Wybieramy typ tunera/głowicy, listę kanałów oraz włączamy debug i zapisujemy zielonym
Domyślny port to 6083

Następnie logujemy się na naszym serwerze plexa, wchodzimy w zarządzaj/Telewizja DVR/Skonfiguruj DVR PLEX. Z reguły plex znajduje już nasz dekoder.
hr-tuner3.jpg

Klikamy kontynuuj/kontynuuj wpisujemy kod pocztowy i kontynuuj.
Przewodnik zaproponuje różnych dostawców, w zależności z jakiej listy kanałów korzystamy. Ja niestety duża cześć muszę dopasowywać ręcznie.
Dopasowujemy kanał z listy z tym od dostawcy, tak aby poprawnie pobierał epg i klikamy kontynuuj. Trwa inicjowanie następnie konfiguracja ukończona. Sprawdzamy na telewizorze w zakładce Telewizja (nazwa serwera).

hr-tuner4.png

Ja osobiście nie dodaje wszystkich kanałów, dodaje te które mnie głównie interesują. Np transmisje ksw, meczy aby obejrzeć gdy jestem poza domem.
Sprawdza się - niestety zauważyłem ze transkoduje.
 
Też tak robiłem Kodi Plus VPN ale niestety szyfrowanie powodowało że nie mogłem oglądać filmy 4K. A tak mam wszystko w Plex i wszystko działa. Również nol stress.

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
Dla telewizji uruchom osobno Jellyfin.
Zainstaluj plugin VU+.
Dodaj tuner enigma2.

Plex do filmów.
Jellyfin to enigma2 TV.
 
Dla telewizji uruchom osobno Jellyfin.
Zainstaluj plugin VU+.
Dodaj tuner enigma2.

Plex do filmów.
Jellyfin to enigma2 TV.
Lubie mieć to wszystko w Kodi i póki co nie chce tego zmieniać, ale ciekawe że Jellyfin rośnie w siłę, myślałem że tylko Emby.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Możesz troszkę jaśniej co gdzie zainstalować?
1. Instalujesz: Qnapclub Store - Jellyfin | QPKG

2. Dodajesz repo: https://raw.githubusercontent.com/knackebrot/jellyfin-repo/master/manifest.json
1651653720824.png


3. Instalujesz plugin VU+
1651653792331.png


4. W App Center robisz Stop/Start Jellyfina

5. Wracasz do kokpitu administracyjnego Jellyfin i wchodzisz w ustawienia pluginu VU+
1651654117826.png


6. Podajesz:
- adres IP enigma2
- port (domyslny 8001)
1651654171479.png


Ja dodatkowo zaznaczyłem aby mi pobierał tylko jeden ulubiony bukiet kanałów "POLSKIE".
Jeśli masz tuner tylko z jedną głowicą zaznacz ZAP.
1651654243554.png


7. Wchodzisz do ekranu głównego, Telewizja > Kanały
1651654344419.png


Od teraz możesz strumieniować enigma2 innym użytkownikom, np. szwagrowi, siostrze, bratu itp itd.
Jak masz tuner z 8 głowicami to lecisz...

1651654515728.png


FYI:
My regularnie jeździmy z synem co 3-6 mc do szpitala i tam zostajemy na 3 dni. W szpitalach jak w szpitalach - nuda, nie ma co robić.
Więc wtedy hotspot mobilny LTE z telefonu, jakiś tablet z androidem i łącze się na port Jellyfin. Loguje na swojego użytkownika i mam dostęp do bajek czy innych kanałów. Takie własne VOD+telewizja. Polecam.
 
  • Lubię to
Reakcje: smargul i _Floyd
Witam towarzystwo, mam Qnap TS-251+ z 8gb ram, skonfigurowałem Plexi z DVR od kolegów z azji użyłem xTeVe do tego, działa na tv samsung, ale zużycie procesora skacze do 98% ( z 13%) i w efekcie iptv działa chwilę, potem buffer ( wygląda na cpu slutter ) i znów pochodzi chwilkę i zawiecha coś źle skonfigurowane czy PlexMediaServer jest taki wymagający?
 
Nie, ale zapewne coś się stało, że nie masz wsparcia hardwarowego dla transkodowania. Poza tym, dla TV lepiej korzystać z JellyFin.
Może, container wgrywa zł obraz mam zaznaczony lastest ale, może wybrać ręcznie obraz pod konkretny procesor ( gdzieś na jakimś guide widziałem ktoś tak wgrywał ) czy to gdzie indziej wina? a w czym JefllyFin jest lepszy od Plexa w skrócie jeżeli nie problem? :)
 
Jeżeli chodzi o TV to masz plugin enigma2 i działa to lepiej niż w przypadku Plexa, którego mam do filmów. Miałem w Plexie i mam w Jelly i dla mnie zwyczajnie mniej problemowe jest to na Jelly. Na Qnapa jest paczka Qoolboxa, @Silas Mariusz wrzuci może link do jego strony gdzie da się pobrać / kupić. Ewentualnie Docker we własnym zakresie.
 
container wgrywa zł obraz mam zaznaczony lastest
silnik dockera pobierze obraz zgodny z Twoją architekturą CPU (x32_64), tag latest oznacza ostatni obraz wypuszczony do repo dockera pod tą nazwą
jeśli wskażesz ręcznie wersję to całość problemów leży po Twojej stronie.

Dla przykładu plex:
występuje w trzech wersjach :
1. dla współczesnych CPU Intel/AMD na 64bitach
2. dla nowszych procesorów zgodnych z ARM w wersji 7 32 bit
3. j/w ale 64bity

1677059569975.png
 
Witam
Wiem ze temat troche stary ale pytanie czysto teoretyczne :)
Działa wam plugin do jellyfin #enigma# bo u mnie za chiny ludowe nie chce się połączyć wtyczka z dekoderem E2 :mad::mad:
 
Cześć, przenoszę plexa z pc na nas qnap. Na pc działa, używam długo - np dla kanałów sportowych/sportów walki gdy jestem poza domem.
Poniżej opiszę, jak to zrobiłem na serwerze pc z plexem. Jednak jednocześnie proszę o pomoc - na QNAP nie znajduje dekodera.
Czy oprogramowanie qnapa może blokować i nie widzieć tunera w sieci?


Dla zainteresowanych opiszę jak udostępnić telewizję na plex. Używam tunera marki vu+ uno 4kse z softem openpli.
Logujemy się na adres naszego tunera np 192.168.1.XXX wchodzimy w zakładkę Ustawienia/pakiety i wyszukujemy hrtunerproxy klikamy aby zainstalowaćPokaż załącznik 37259 .
Następnie uruchamiamy ponownie tuner, wchodzimy w menu/ustawienia/system/ pojawi się tam HR-Tuner Proxy
Pokaż załącznik 37260
Wybieramy typ tunera/głowicy, listę kanałów oraz włączamy debug i zapisujemy zielonym
Domyślny port to 6083

Następnie logujemy się na naszym serwerze plexa, wchodzimy w zarządzaj/Telewizja DVR/Skonfiguruj DVR PLEX. Z reguły plex znajduje już nasz dekoder.
Pokaż załącznik 37261

Klikamy kontynuuj/kontynuuj wpisujemy kod pocztowy i kontynuuj.
Przewodnik zaproponuje różnych dostawców, w zależności z jakiej listy kanałów korzystamy. Ja niestety duża cześć muszę dopasowywać ręcznie.
Dopasowujemy kanał z listy z tym od dostawcy, tak aby poprawnie pobierał epg i klikamy kontynuuj. Trwa inicjowanie następnie konfiguracja ukończona. Sprawdzamy na telewizorze w zakładce Telewizja (nazwa serwera).

Pokaż załącznik 37262

Ja osobiście nie dodaje wszystkich kanałów, dodaje te które mnie głównie interesują. Np transmisje ksw, meczy aby obejrzeć gdy jestem poza domem.
Sprawdza się - niestety zauważyłem ze transkoduje.
Dzięki, super instrukcja. niestety widzę, że nie działa zmiana kanałów. Mogę oglądać tylko ten kanał, który jest aktualnie na tunerze wybrany, a przy innych wyrzuca błąd... czy coś jeszcze trzeba skonfigurować, żeby to działało ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jellyfin
  2. Plex
  3. Tuner
  4. iptv
  5. Enigma2
  6. Openpli
  7. Vu
  8. xteve
  9. dvb-t2 tuner
  10. ftp konfiguracja
  11. PLEX ustawienia qnap
  12. enigma
  13. https://forum.qnap.net.pl/threads/telewizja-plex-tuner-openpli.37786/
  14. qts instrukcja