Pomoc Rozszerzenie puli pamięci RAID 0

padik

Passing Basics
Beginner
23 Kwiecień 2022
18
0
1
34
QNAP
TS-x31P2
Ethernet
1 GbE
Witam.
Podczas pierwszego uruchomienia miałem tylko jeden dysk, który zainicjowałem w RAID 0/ JBDO ( w tej chwili nie pamiętam, czy RAID 0 był dostępny) Jeśli nie był, to czy można zmigrować?. Dodałem kolejny dysk ale niestety zwiększyła się tylko pula pamięci o drugi dysk, wskazując sumę pojemności, natomiast RAID nie został rozszerzony, czego wynikiem są dwa osobne dyski. Czy istnieje możliwość połączenia obu dysków w RAID 0?
 
Nie jestem expertem ale dla RAID 0 nie mozesz od tak rozszezyc.
Poniewaz dane zapisywane sa rownolegle na 2 / 4 / 6 / 8 dyskach.
 
Dzięki wielkie za odpowiedź. Ale czy w takim razie da się przy podłączeniu drugiego dysku rozszerzyć do RAID 0?
To moja pierwsza styczność z qnapem więc nie pamiętam czy to było JBDO czy SINGLE
 
RAID 0 jest nie rozszerzalny - chcesz coś zmienić = kopia danych na bok i jedziesz od zera.

RAID 0 ma wadę - coś się stanie z jednym z dysków , nie masz danych. Każdy inny RAID 1,5 itd - nie ma tego problemu - awaria jednego dysku, pozwala przynajmniej na skopiowanie danych na bok bez większych problemów.

@Silas Mariusz - w kreatorze powinno być ostrzeżenie i kara .. jak chcesz zrobić RAID 0 , wpisz adres MAC karty sieciowej #1 i wyłączony copy-paste ;P
wtedy ludzie zaczną myśleć
 
Dzięki wielkie za pomoc. W takim razie, jeśli mam JBDO to w jaki sposób dodać kolejny dysk? Bo przerobiłem chyba wszystkie opcje i co najwyżej jak rozszerzam pulę to dyski są widziane osobno.
 
Zgrać dane na inny dysk zewnętrzny, zainicjować tworzenie RAID 0 na 2 dyski, utworzyć pulę, partycję i wgrać dane spowrotem.
Dyski powinny być identyczne.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jbod czy raid 0
  2. system od zera
  3. pula pamięci