Pomoc Brak dostępu do zdjęć poprzez File explorer

KArolus

Nowy użytkownik
Noobie
29 Maj 2022
8
1
3
49
QNAP
TS-x30
Ethernet
1 GbE
Witam
Kolejne pytanie początkującego, wybaczcie jeśli było, ale próbuje odnaleźć się na forum i wyszukiwanie jeszcze mi zbyt dobrze nie idzie :)
Od dwóch dni mam NASa TS-230, staram się go ogarnąć i oswoić...
Testowo wrzuciłem kilka fotek z telefonu, folder w którym są udostępniłem (a przynajmniej tak myślę), ale.. w eksploratorze plików widzę tylko miniaturki, jak chcę otworzyć plik dostaje info
1653825331702.png

jak próbuje plik skopiować mam info
1653825353417.png

O co chodzi??
nie dodałem gdzieś uprawnień?

Pozdrawiam
 
To wrzuć z pc, laptop przez FTP i zobacz czy to samo..
coś musze mieć źle ustawione w uprawnieniach, tylko nie wiem gdzie szukać :(

Wchodząc w exploratorze poprzez Sieć - adres ip - Photo mam dostęp do zdjęć, mogę je pobrać otworzyć itd
Wchodząc w exploratorze poprzez Ten komputer - QNAP - Zdjęcia - Folder - Photo widzę tylko miniaturki ....
jeśli dobrze rozumiem filozofię NASa to pierwszy sposób prowadzi bezpośrednio do plików, natomiast drugi to strumieniowanie poprzez DLNA, tyle że w ustawieniach DLNA wielkiej filozofii nie widzę
Połączono posty:

OK, chyba znalazłem problem, w ustawieniach Media Streaming Add-On miałem ustawione "Wyświetl zdjęcie: Duża miniatura" po przełączeniu na oryginalny mogę zdjęcia otworzyć
Trochę to mało intuicyjne, przynajmniej dla mnie jako poczatkującego...
wydawało mi się że ta opcja tyczy się tylko utworzenia miniaturek służących do podglądu....
 
I co zamierzasz zdjęcia na PC przeglądać przez DLNA?
Nie utrudniaj sobie życia jak nie musisz :)
na komputerze pewnie nie, po prostu dopiero potem zorientowałem się że próbowałem po DLNA, na starym prostym NASie od WD takiego problemu nie miałem
mimo wszystko to trochę dziwne, ale rozumiem że te typ tak ma
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. media streaming
  2. wyszukiwanie plików
  3. brak uprawnień