Pomoc QNAP TS-419P - upgrade firmware - POMOC

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

xhunter

Nowy użytkownik
Noobie
12 Sierpień 2019
6
1
3
3
36
QNAP
TS-419P
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie, ostatnio znalazłem w szafie dysk sieciowy QNAP TS-419P z bardzo starym firmware - 3.5.2 Build 1126T. Chciałem go zaktualizować lecz na stronie qnap są tylko do pobrania wersje 4.3.3, których nie ma możliwości wgrania do QNAP ponieważ występuje błąd. Mogę prosić o informację jak zaktualizować urządzenie. Domyślam się, że należy wgrać jakieś wersje pośrednie, taką znalazłem informację na forach ale niestety z oficjalnych żródeł nie idzie nigdzie porbrać ponieważ linki już nie działają :/

Proszę o pomoc
 
Pisałbym na support bo jeszcze jest pomoc techniczna dla tego produktu ale maks wersja to 4.3.3
1654775931121.png
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Próbowałem z 3 róznymi firmware przez Qfinder i na każdym błąd. Gdzieś na necie znalazłem informację, że potrzeba najpierw wgrać 3.8.3 ale nigdzie go nie ma.
 

Załączniki

  • qnap3.PNG
    qnap3.PNG
    134,8 KB · Wyświetleń: 50
  • qnap2.PNG
    qnap2.PNG
    129,9 KB · Wyświetleń: 53
  • qnap1.PNG
    qnap1.PNG
    164,2 KB · Wyświetleń: 49
Support niestety nie pomoże, zaproponowali też metodą prze Qfinder, lub przez autoryzowany serwis, lub zakup nowego :D
No tak, ja Ci odpisywalem. Generalnie nawet gdybym chciał Ci pomóc to nie mam jak. Nie mamy czegoś takiego jak archiwalne repozytorium. Urządzenie jest EOL. Sprawdź numer seryjny. Pierwsze dwie cyfry po literze Q oznaczają rok produkcji. To jest stary unit. Jeśli firmware był tak zaniedbany to jedynie Ci zostaje jeszcze próba firmware recovery lub dump od kogoś flasha i jtagiem flashowanie. Według mnie szkoda zachodu. Rozważ zakup TS-251D albo TS-451D. Dla tych modeli wsparcie jest ~10 lat. Zauważ, że TS-251+ jest na rynku od chyba 2012 roku i nadal jest w sprzedaży i dostaje oprogramowanie 5.0 :D Brak wsparcia dla ARM jest normalnym procesem w przypadku tej architektury.
Połączono posty:

Aaaa przepraszam. TS-251+ Dec 2010/Jan 2011.
No to styka 12 rok jakby nie patrzeć.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. repozytorium
  2. 451D
  3. firmware download
  4. archiwalne
  5. firmware upgrade
  6. brak wsparcia
  7. 212 nie mogę zaktualizować