TS-1270U-RP max size HDD - 16TB ?

itgryf

Passing Basics
Beginner
14 Styczeń 2017
15
1
3
3
48
QNAP
TS-x53A
Ethernet
10 Mbps
Witam
Mam TS-1270U-RP - w karcie zgodności wielkość dysków to 12TB. Czy podejmował ktoś próby włożenia 16TB dyski? Pytam, gdyż mam dyski 16TB w cenie 12TB.
Nie wiem, czy zakup jednego dysku 16TB wyjaśni sprawę, czy Qnap jak zobaczy rozmiar 16TB to utworzy z 12 dysków pełny rozmiar macierzy?
 
Dyski 12 TB zostały przetestowane - 16 TB jeszcze nie.
Jeśli wykryje dyski to będa one dostępne w pełnej pojemności.

Innym pytaniem jest czy Twój nas będzie w stanie obsłużyć RAID(5/6/10) o takiej pojemności.
 
Niestety jest spore ryzyko w zakupie 12 dysków o takiej pojemności i później gotować z nich zupę :)
 
Kupiłem dwa dyski na próbę i qnap zobaczył pełną pojemność. Zrobiłem RAID 1 wygląda ok. Domówiłem kolejne 10. kurier dostarczył, jak znajdę chwilę to włożę i dam znać.

W podobnym temacie:
Mam jeszcze jeden model Qnap TS-1679U-RP i w środku 16 dysków 4 TB. Kończy mi się miejsce na nim i chciałbym wymienić dyski na większe bez utraty danych.
Zakładam, że oba modele są zbliżone więc do TS-1679U-RP też bym kupił 16 dysków 16TB.
Czy ktoś próbował wymieniać w macierzy dyski na większe? czy jest to bezpieczny zabieg? domyślam się, że wymiana 16 dysków będzie trochę trwała, ale nie mogę serwera zaorać z uwagi na usługi jakie ma na sobie.
 
Ja wymieniałem 3 dyski w RAID 5, po każdym dysku odbudowa RAID - całość zajęła ok. 36 godzin (6 -> 10TB). W tym czasie serwer oczywiście w pełni dostępny, wszystkie usługi działały.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 16TB
  2. jakie dyski do qnap