Pomoc Jak odszyfrować dysk z poziomu Windows 7?

ckarol86

Entry Technician
Q Associate
9 Październik 2017
69
6
8
37
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,
Potrzebuję pomocy w odszyfrowaniu dysku USB 1TB w komputerze z Windowsem 7.

Sprzęt:
1. QNAP TS-251A
2. Pendrvice SanDisk 64GB
3. Dysk zewn. Seagate 1TB

Oprogramowanie:
1. FreeOTFE v5.21.00.4058 (driver OTFE: v5.00.000)
2. LibreCrypt v6.2.5613.42403 BETA 0 (driver OTFE: v5.00.000)

Test 1.
Szyfrowanie Pendrive 64GB w QNAP: AES 256 bits
Formatowanie: EXT4
Odczyt danych za pomocą: FreeOTFE
Efekt: dysk można odszyfrować, zamontować i odczytać dane

program widzi partycję jako EXT4:

pen.PNG pen2.PNG

Test 2.
Szyfrowanie Dysku zewn. 1TB w QNAP: AES 256 bits
Formatowanie: EXT4
Odczyt danych za pomocą: FreeOTFE
Efekt: dysku nie można odszyfrować: błąd złego hasła

program nie widzi partycji.

usb.PNG usb2.PNG

Programem LibreCrypt nie można odczytać żadnego z dysków. Nawet nie ma próby sprawdzenia hasła (taka próba, kilka sekund jest w przypadku FreeOTFE)
lib.PNG lib2.PNG

LibreCrypt w ogóle nie odszyfrowuje dysku (QNAP twierdzi że działa zamieszczając na swojej stronie instrukcję).

Robiłem testy dwukrotnie. Na linuxie za pomocą programu CryptoSetup i mogę odczytać dysk 1TB bez problemu (więc ewentualny problem błędnego hasła wykluczam).

Czy ktoś ma metodę na odszyfrowanie dysku na Windowsie? Nie mówię o VBoxie i wirtualce bo to działa :)


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180710
Model serwera: QNAP TS-251A
 
Nie działa dla szyfrowanego hasła 1234567890, generalnie Ubuntu nie przyjmuje tych szyfrowanych haseł. Sprawdzać dla tego trudnego hasła?

Dla 1234567890 poszło
Device Start End Sectors Size Type /dev/sdd1 48 1953503999 1953503952 931.5G Microsoft basic data root@ubuntu:/home/ubuntu/Desktop# sudo cryptsetup luksOpen /dev/sdd1 usb13 Enter passphrase for /dev/sdd1: root@ubuntu:/home/ubuntu/Desktop#

Dla $1$YCCaQNAP$.4zc43KavytFrifUUlBpe1 (zrobione z 1234567890) nie działa
Device Start End Sectors Size Type /dev/sdf1 48 1953503999 1953503952 931.5G Microsoft basic data root@ubuntu:/home/ubuntu/Desktop# sudo cryptsetup luksOpen /dev/sdf1 usb14 Enter passphrase for /dev/sdf1: No key available with this passphrase. Enter passphrase for /dev/sdf1:
 
Rozumiem że na QNAP da sie dysk odszyfrować, ale Ty potrzebujesz sposób zrobić to na Ubuntu lub innym systemie tak?
Zgloś problem na helpdesk QNAP.
Koniecznie opisz kroki jakie wykonujesz oraz podaj dla przykładu hasło jakiego używasz.
QNAP utowrzy taki sam szyforwany dysk i podłączy do podanej przez Ciebie wersji Ubuntu i spróbuje odszyfrować dysk. Innej opcji nie widzę.
Połączono posty:

Jak to zrobić? - Jak zgłosić problem na Helpdesk do QNAP? / Kontakt z pomocą techniczną QNAP | QNAP Polska - Oficjalne forum wsparcia technicznego QNAP Club
 
Tak, QNAP to czyta, ale robiłem akurat testy odzyskiwania kopii zapasowych poza QNAPem a tu zonk :)
Testowo miałem hasło 1234567890 i działało, zrobiłem porządne hasło i nagle dysk jest nieczytelny...
Dzięki.
 
zrobiłem porządne hasło i nagle dysk jest nieczytelny...
ja wiem co może by ale głośno nie mogę o tym mówić.
prawdopodobnie długie hasło = krótkie hasło inaczej zapisane
ale nie wiem, dzieki za rozmowe i wytrwalosc, nie moge Ci nic wiecej powiedziec
 
Jeżeli hasło było ustawione przez GUI to wygląda na to że jest limit długości hasła. Sprawdziłem sobie ile znaków jest przyjmowanych podczas szyfrowania dysku i pomimo wprowadzenia dłuższego hasła wystarczyło wpisać tylko część hasła do odszyfrowania. W moim przypadku było to pierwsze 16 znaków. Wiem, że wątek stary ale trafiłem tu z podobnym problemem więc może komuś się to przyda.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. szyfrowanie
  2. odczyt dysku qnap windows
  3. qnap nie wstaje