Pomoc Problem z Network & Virtual Switch Infrastructure

ponad

Passing Basics
Beginner
26 Wrzesień 2017
28
2
3
47
ponad.pl
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Cześć, mam taki problem. Posiadam TS-451+, wczoraj wykonałem aktualizację do 5.0.0.2055. Do tego momentu wszystko działało poprawnie. Aktualizacja robiła się długo. Po godzinie ręcznie resetowałem NASa. System wstał normalnie, ale po jakimś czasie zgubił sieć - Samba i net przestały na nim działać. W logach mam taki komunikat:
Ostrzeżenie 2022-06-30 11:55:41 admin 127.0.0.1 Network & Virtual Switch Infrastructure [Network & Virtual Switch] Failed to connect to the internet. System default gateway "Virtual Switch 3" and all adapters failed to connect to the internet after checking NCSI.
Ten komunikat kilka razy pojawiał się wcześniej (przed aktualizacją) ale po niej już robię drugi restart, bo nie jestem w stanie pracować na serwerze. Gubi sieć, usługi nie podnoszą się, jest problem z logowaniem przez przeglądarkę. Co mam zrobić? Dodam, że jestem pół-laikiem.
Dodaje zrzut z serwerem tuż przed brakiem odpowiedzi. Na razie Samba działa i kopiowanie po USB, bo to właśnie robię, by móc pracować.
 

Załączniki

  • FireShot Capture.png
    FireShot Capture.png
    1,2 MB · Wyświetleń: 58
To jednak nie koniec... @Silas Mariusz zrobiłem downgrade do 5.0.1, wszystko ładnie poszło, ale po restarcie, Qfinder pokazuje NAS, ale komunikuje, że nic nie można zrobić, bo nie ma połączenia. Przez przeglądarkę, też wejść nie można, robię kolejny restart "twardy". Samba działała, to jedyne pocieszenie. Co może być grane? Może to jednak nie problem z Network & Virtual Switch Infrastructure. Co sprawdzić?
 
Wiem, że to może głupie pytania, ale jak dostanę się do NAS po resecie skoro usunę ustawienia sieciowe? I drugie pytanie czy znikną też konfiguracje połączeń przez myQNAPCloud i firewall? Tak na marginesie, to wydaje mi się, że to właśnie jak wstaje Firewall, to serwer przestaje odpowiadać...
Zobacz na screeny i na komunikaty.
 

Załączniki

  • FireShot Capture.png
    FireShot Capture.png
    1,2 MB · Wyświetleń: 46
  • FireShot Capture 174 - 2.png
    FireShot Capture 174 - 2.png
    1,4 MB · Wyświetleń: 44
przecież odpowiedź na te pytania jest w linku który dałem:
Pokaż załącznik 40686

no ale czytanie boli !
Mnie nie boli. Widziałem to i wiem, że to usunie problem. Skoro jednak pytam, czy jest jakiś inny sposób, to najwyraźniej mam ku temu powody. Jeśli tak bardzo Cię to "boli", że o to pytam, to odpowiem, otóż bardzo trudno dostać mi się do tyłu NAS'a, mam go wpasowanego w szafkę na dużej wysokości - stąd moje pytanie. Nie dlatego, że nie potrafię czytać.
 
  • Haha
Reakcje: pecet

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. [Network & Virtual Switch] Failed to connect to the internet
  2. przestaje odpowiadać
  3. Restart Virtual Switch
  4. po resecie
  5. NCSI
  6. samba
  7. [Network & Virtual Switch] Failed to connect to the internet.
  8. Problem z Network & Virtual Switch Infrastructure
  9. and all adapters failed to connect to the internet after checking NCSI.
  10. gubi sieć
  11. downgrade