Pomoc 0.9.8-B900 (qnapclub) ---> 0.9.8-BB01 (qnap.net...)

k4t27y

Passing Basics
Beginner
20 Wrzesień 2017
6
2
3
38
Nowy Sącz / Kraków
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
1 GbE
Hej,

Aktualnie mam zainstalowana wersje 0.9.8-B900 z repozytorium qnapclub, zakupiłem ponownie Rt, aby mieć dostęp do najnowszych wersji, obecnie 0.9.8-BB01 z qnap.net...

Moje pytania są następujące. :)
- W jaki sposób teraz zrobić aktualizację, aby nie stracić danych i ustawień? Czy powinienem odinstalować starą z repo .eu i zainstalować z instalki offline ściągniętej z qnap.net (jak wtedy zachować dane)?
- Czy może jest jakieś repozytorium w którym teraz można by było zobaczyć Rt w AppCenter i aktualizacje robić "automatycznie", w sensie bez ściągania ręcznie instalki?

Pozdrawiam :)
 
Hey

Dziękuje.
Przykro mi, ale obecnie nie mamy rozwiązania na problemy z qnapclub.eu

- W jaki sposób teraz zrobić aktualizację, aby nie stracić danych i ustawień? Czy powinienem odinstalować starą z repo .eu i zainstalować z instalki offline ściągniętej z qnap.net (jak wtedy zachować dane)?
Należy nadpisać aplikacje manualnie. Każda jej instalacja = upgrade jeśli wcześniej jest zainstalowana już jakaś wersja.

Generalnie nawet jeśli odinstalujesz i zainstalujesz rtorrenta to w ten sposób tylko usuniesz podstawowe ustawienia dotyczące prędkości, portów, ilości peerów na torrent i zresetujesz hasło użytkownika.

Wszystkie pliki konfiguracyjne dot. reguł RSS, sesji (aktualnych torrentów na liście) są zapisane w Download/rtorrent | Rdownload, a to oznacza, że bezpieczne jest odinstalowanie i ponowna instalacja programu.

Ale Ty zwyczajnie nadpisz obecną wersje.

- Czy może jest jakieś repozytorium w którym teraz można by było zobaczyć Rt w AppCenter i aktualizacje robić "automatycznie", w sensie bez ściągania ręcznie instalki?
Jeszcze nie :(

W razie pytań pisz na forum.
 
  • Lubię to
Reakcje: k4t27y
Dzięki za odpowiedź!

Zainstalowałem manualnie bez odinstalowywania poprzedniej wersji z repo. i Rt działa bez problemów. :)

Jedynie dostaje komunikat o "możliwej" aktualizacji...
Kod:
(warn) rtorrent: Update is available: 0.9.8-B900 (current 0.9.8-BB01). Download update: https://qnapclub.eu/qpkg/376

To chyba wystarczy jak skasuję połączenie w appcenter z repozytorium qnapclub.eu, i nie będzie miał z czym porównywać? True? :)
 
Jest sygnalizacja o nowej wersji 0.9.8-BB01. W związku z tym iż można pobrać wyłącznie wersję 0.9.8-B900, oznacza iż należy powtórnie zakupić licencję.?
 
Czyli kupując ponownie na naszym forum wspieram 2x Silasa i mam "lepszy" ;-) support ?
I tak jak kolega @k4t27y napisał wystarczy pobrać nową wersję z forum i zainstalować i będzie działać?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. repo
  2. inactive
  3. repozytorium
  4. Rtorrent pro
  5. rtorrent repo
  6. filebot
  7. rtorrent
  8. rtorrent stara wersja
  9. rtorrent b900
  10. jak zainstalowac torrent