Pomoc QBelt przestał działać - ustawienia

czerwony3

Passing Basics
Beginner
17 Grudzień 2018
16
7
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Cześć, jak w tytule Qbelt przestał działać, wcześniej działał bez problemu. Możliwe, że aktualnie już sama coś pomieszałam w ustawieniach, także będę bardzo wdzięczna jakby ktoś z Was znających się na tym spojrzał na tej moje ustawienia i dał jakieś wskazówki.

Qbelt w QVPNService 3 skonfigurowany
Zrzut ekranu 2022-07-11 o 10.08.39.png


Uprawnienia nadane
Zrzut ekranu 2022-07-11 o 10.10.10.png


Profil utworzony
Zrzut ekranu 2022-07-11 o 10.12.31.png


Status sieci jest nieaktywny i nie wiem już co robię źle. Port serwera nie jest domyślny. Przestało działać po dłuższej przerwie w dostawie prądu i Internetu. NAS działa w porządku ale qbelt przestał. W lokalnej sieci połączenie działa, ale na zewnątrz już nie. Czy są jeszcze jakieś ustawienia, które mogą mieć wpływ na działanie qbelta? Qufierwall nie blokuje portu.
Zrzut ekranu 2022-07-11 o 10.20.31.png
 
Ale czym się łączysz ? Klient na Windows ?
Bo po zdjęciu nr3 wydaje się, jakbyś łączyła się z Qnap do Qnap..
Chyba, że połączenie jest zdalne do innego Qnapa po Qbelt ?
.
.
Konfigurujesz tylko serwer QBELT i zakładki klient nie ruszasz.
Nastepnie ustawiasz klienta Qbelt na android lub windows.
 
Klientem jest aplikacja qvpn na macOS podobnie telefon QVPN + aplikacja na iOS. W przypadku telefonu niby się łączy, ale z ograniczonym dostępem. Czy w takim razie dobrze rozumiem, ze w Kliencie nie powinnam ustawiać żadnego profilu?
 
Nie. Tam jest małym druczkiem napisane, że to jest do połączeń zdalnych. Więc robisz sobie pętlę, sam do siebie się łączy.
Tylko ustawiasz serwer i później na PC, telefon
 
A czy serwer masz na QuWAN router? Nie. Tylko na Qvpn service(zdj.1). Więc w Macu trzeba stworzyć połączenie manualne, nie do QuWAN routera. IP bądź domena jako host etc.
Połączono posty:

Ps. A na routerze ISP (bądź własnym) port do Qbelt jest przekierowany ? Może po awarii zasilania zniknęło przekierowanie
Połączono posty:

Ps. 2. Mam Androida więc nie wiem jak aplikacja wygląda u Apple, ale podobnie zapewne więc w sekcji klient trzeba dodać ręcznie połączenie
 
A sprawdzałaś czy działa połączenie Qvpn z windows lub android? U mnie od zawsze był problem z QVPN z MacOS i IOS, jak już się udało połączyć to rozłączał po 10-60sek i nie wykonywał automatycznego ponownego połączenia...
 
okej, nie znam się. Może w takim razie poradzicie jaki port ustawić i skąd go wziąć, żeby było dobrze? Wróciłam do domyślnego 443 (UDP), ale też nie działa. Nie wiem na ile UPnP w mQc działa, ale informuje, że jest okej. Korzystam z mesha od DECO, gdzie też, tak mi się wydaje? przekierowałam ten port. Poniżej jak to wygląda. Tak, jest też duża opcja, że robię to źle, ale w takim razie jeżeli mielibyście chwilę, to będę wdzięczna za wskazówki, albo wręcz łopatologiczną instrukcję. Nie znam się na sieciach, niestety pracuję na dużej ilości plików w domu i w pracy, których przenoszenie na dyskach nie jest możliwe, albo jest mało wygodne, dlatego ten dostęp do Qnap jest dla mnie ważny.
IMG_246005483734-1.jpeg


Zrzut ekranu 2022-07-12 o 09.38.18.png

Połączono posty:

A sprawdzałaś czy działa połączenie Qvpn z windows lub android? U mnie od zawsze był problem z QVPN z MacOS i IOS, jak już się udało połączyć to rozłączał po 10-60sek i nie wykonywał automatycznego ponownego połączenia...
z ograniczonym dostępem, także pokazuje, że działa tylko VPN na iOS, ale qvpn wykonuje jakąkolwiek próbę połączenia w odróżnieniu do laptopa. Do momentu awarii prądu działało wszystko dobrze na macu, mimo jak się okazuje jakiejś mojej kulawej konfiguracji :) Dopiero popołudniu, ale spróbuję się dokopać do jakiegoś laptopa z Windowsem i przetestuję.
 
A sprawdzałaś czy działa połączenie Qvpn z windows lub android? U mnie od zawsze był problem z QVPN z MacOS i IOS, jak już się udało połączyć to rozłączał po 10-60sek i nie wykonywał automatycznego ponownego połączenia...
Bzdura jakaś.
Mam Mac i używam QVPN/Qbelt regularnie...
1657612285134.png


Ani jednego problemu.

okej, nie znam się. Może w takim razie poradzicie jaki port ustawić i skąd go wziąć, żeby było dobrze? Wróciłam do domyślnego 443 (UDP), ale też nie działa. Nie wiem na ile UPnP w mQc działa, ale informuje, że jest okej. Korzystam z mesha od DECO, gdzie też, tak mi się wydaje? przekierowałam ten port. Poniżej jak to wygląda. Tak, jest też duża opcja, że robię to źle, ale w takim razie jeżeli mielibyście chwilę, to będę wdzięczna za wskazówki, albo wręcz łopatologiczną instrukcję. Nie znam się na sieciach, niestety pracuję na dużej ilości plików w domu i w pracy, których przenoszenie na dyskach nie jest możliwe, albo jest mało wygodne, dlatego ten dostęp do Qnap jest dla mnie ważny.

Jak Ty robisz przekierowania portów telefonem komórkowym to ja chyba pójdę po bromazepam.

Weź normalnego laptopa/komputer sprawdź swoje routery.
Upewnij się ze nie masz więcej niż tylko 1 router w sieci. (Unikaj double NAT)
Zrób przekierowanie portu 443
Nadaj w QVPN uprawnienia do korzystania z Qbelt dla użytkownika X
Skonfiguruj QVPN na komputerze:
1657612586301.png

wyłącz QuFirewall
udostępnij sobie LTE z telefonu do kompa i spróbuj nawiązać połączenie
działa?
nie działa?
to nadal port jest źle przekierowany
 
Bzdura jakaś.
Mam Mac i używam QVPN/Qbelt regularnie...
Pisałem kiedyś z problemem, nikt nie odpisał ze korzysta z maca... Jednak temat przeszedł an dalszy plan bo skończyły się prace zdalne i już nie był wymagany dostęp z Maców...

Jedyne co mi przychodzi do głowy to ręczne wpisanie portów LAN w QVPN bo reszta wygląda że ma zrobione jak trzeba. Ewentualnie zostaje sprawdzenie przekierowania portów.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qbelt
  2. router upnp