Pomoc Qnap TS-1231XU-4G

Butler

Hitman
Q's Expert
12 Marzec 2020
137
60
43
42
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Posiadam Qnap TS-1231XU-4G. Niestety jest uszkodzony, nie mogę nic zrobić. Wysłałem go do Inter-Comp.pl, ale stwierdzili enigmatycznie że przez brak części nie ma możliwości naprawy. Z tego co wiem chodzi o uszkodzoną pamięć flash. Jest wśród nas magik, który mógłby mi pomóc bym nie musiał utylizować tego fajnego sprzętu jako złom? Nic nie muszę odzyskiwać, kopię danych mam na innym sprzęcie.
QNAP-TS-1231XU-4G 1.jpg

QNAP-TS-1231XU-4G-2.jpg
 
A mamy "tu" kogoś kto takie sprawy ma w jednym palcu i mógłby mi fizycznie pomóc? Nie jestem biegły w samodzielnych i tak zaawansowanych ingerencjach w sprzęt. Czy to DOM (???) do wymiany to nie wiem, Inter-Comp.pl sobie z problemem nie poradził i odesłał. Uznałem że forum to dla mnie prawdopodobnie ostatnia deska ratunku bo tak dawać do diagnozy z jednego punktu serwisowego do drugiego to sobie mogę i mogę.
Tu wysyłałem bez powodzenia Naprawa QNAP, serwis QNAP • www.dyski-sieciowe.pl
 
ee -strzelam że do wymiany DOMa ?
wymienić DOM na port USB , wcisnąć pendrive'a , wrzucić na niego firmware (ten z recovery) i masz sprawnego nasa ?
Połączono posty:

[HowTo] Replace broken DOM module with a simple USB stick - QNAP NAS Community Forum
pigers hola hola
To jest ARM.
Tam jest flash i chyba 6 mtdblockow. Trzeba podmienić flasha i wgrać mtdblocki. Można spróbować rozpakować firmware i skleić je ze sobą. Ale niestety nie wiem jak.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. george2002
  2. DOM Recovery
  3. *
  4. qnap recovery