Pomoc Utworzenie udziału sieciowego w folderze.

radoart

Passing Basics
Beginner
23 Sierpień 2022
12
3
3
43
QNAP
TVS-h1288X
Ethernet
10 GbE
Czy w QTS/QuTS hero da radę utworzyć udział sieciowy w folderze czy tylko na głównych partycjach?
 
Ale jak to zrobić?
Będąc w FileStation w jakimś folderze, gdy wybieram utwórz udział sieciowy to i tak ląduje on na głównej partycji.
 

Załączniki

  • Przechwytywanie.JPG
    Przechwytywanie.JPG
    27,2 KB · Wyświetleń: 34
  • Przechwytywanie2.JPG
    Przechwytywanie2.JPG
    41,5 KB · Wyświetleń: 31
  • Przechwytywanie3.JPG
    Przechwytywanie3.JPG
    28,2 KB · Wyświetleń: 36
Eeee to az tak nie dziala.
Helpdesk nic nie zrobi.
1) Hero to inna struktura plików. Nie ma i nie będzie.
2) Nawet w zwykłym QTS można tworzyć customowe lokalizacje ale należy pamiętać, że służą one tylko do odczytu. Nie powinno się z podfolderów robić kolejnych udziałów, które mają R/W. Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego, ale jest pewna limitacja na systemie plików, która nie pozwala w takich katalogach odpowiednio zapisywać atrybutów dla plików.

Udział to udział. Bez kombinowania.
 
Tak wiem, nfs i ext4. Narazie testowo się bawię więc dane nie sa ważne.
Nawet bym przeyżył to że nie da się podfolderów udostępniać ale boje się, że będzie problem z replikacją nas to nas.
Zamiast ustawić jeden folder do kopiowania będe musiał poustawiać wszsytkie udziały osobno
i nie wiem jak będzie z zadaniem, czy będzie wspólne dla wszystkich czy osobne dla każdego.
Może macie jakiś wypróbowany sposób na to?
W drugim NAS mam QTS co też chyba robi problemy przy replikacji bo już na szybkiego coś próbowałem i otrzymałem stosowny komunikat.
Więc nie wiem czy nie będe zmuszony przejść z hero na QTS.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
W drugim NAS mam QTS co też chyba robi problemy przy replikacji bo już na szybkiego coś próbowałem i otrzymałem stosowny komunikat.
Nie ma czegos takiego, ze robi problem z replikacją. Jeśli coś takiego jest to na 99% kwestia sieciowa. To ma działać. Jeśli masz Hero i zwykłego QTS to i tak nic Ci np. ze SnapSynca. Jak kto woli. Ja wole zwykłego QTS i klasyczny poprawny backup niż ZFS i Snapsync bo w przypadku awarii i tak będę miał robotę. Jeśli masz Hero to po drugiej stronie też musisz mieć Hero, żeby to miało sens.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. replikacja
  2. filestation