Pomoc Nie mogę bezpiecznie usunąć Pool-i Raid 1 w storage pool management

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Martin_80

Entry Technician
Q Associate
28 Wrzesień 2019
48
3
8
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Witam
Jak w temacie, mam zamiar bezpiecznie odpiąć raid 1 pool składający się z 2 dysków w ostatnich zatokach serwera (nie zawiera systemu). Chcę zwyczajnie na nowo postawić serwer, bez usuwania zawartości ostatnich 2 dysków skonfigurowanych w raid1.
Czytałem, że trzeba użyć opcji "secure detach" w zakładce remove, ....jak w opisie niestety u mnie nie ma takiej opcji poza zwykłym "remove" (system dodatkowo każe mi najpierw wywalić volumin tych dysków co jest chyba absurdem skoro chodzi mi tylko o funkcję "secure detach")
Czy może zwyczajnie wyłączyć serwer, wyjąc 2 ostatnie dyski tworzące raid1 i ponownie odpalić serwer z pozostałymi dyskami w pierwszych zatokach, stawiając na nowo system?

Dzięki za pomoc
 
Super, wybrałem nie potrzebnie "restore to factory default" , skubany qnap wyrejestrowuje usługi, w tym konto DDNS@ QNAP.
Trzeba przyznać, że bardzo skąpe są te wyjaśnienia: co dana opcja resetowania urządzenia daje i jaki proces przechodzi.
 
Reset to factory default = Reset to factory default :D
Dosłownie....
Mogli inżynierowie QNAPa opisać dokładnie co każda z 3 opcji wykonuje, jakiś rozszerzony opis funkcji. Niestety to wygląda jak nauka typu "learning from doing".
The different ways of resetting your NAS - explained!

a factory reset , to factory reset .. nie wiem do czego pijesz ? Brzmi jakbyś nigdy nie robił tego na komórce xD
Tak, ale komórka nie usuwa mi wtedy konta ze strony producenta, to już jest dziwne :)
 
Mogli inżynierowie QNAPa opisać dokładnie co każda z 3 opcji wykonuje
Dobre ! Poczekam aż Google dokładnie opisze wszystkie kroki jakie są robione podczas factory reset.

Tak, ale komórka nie usuwa mi wtedy konta ze strony producenta, to już jest dziwne
To jest poprawne działanie - urządzenie zostaje odpiete od konta. Konto jest niezależne od urządzenia.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak wyłączyć raid