Przy piwie Ktory wybrac? TVS-872N vs TVS-872XT vs TVS-h1288X

A co Ci tyle zasobów CPU pożera?
Ubuntu, 2x docker, pobieranie torrentow, transkodowanie, reszta to aplikacje Qnapa jak qvpn, qfile, qvideo, qmuza, qfoto, dostęp do Nasa ze świata.
W transkodowanie już przestałem się bawić bo kompletnie nie wyrabia i jak tylko przez przypadek wciśnie mi się film na tv to porem po parę minut czekania aż przemieli proc wszystko i da mi wyłączyć filma. Proc też trochę się grzeje przy tym jak i temperatura systemu. Może to też ma wpływ na powolna pracę wentyl chodzi cały czas między 850-900 rpm. Może warto go zdjąć i nałożyć nową pastę i wyczyścić radiatory?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 
Ziom, masz x53A? To cud, ze to ciągnie. Ten Xeon to zupełnie inna półka. Do transkodowania dajesz P1000 i z górki (vm na debbim tudzież ubu server, hack na 3 transkodingi).
 
  • Lubię to
Reakcje: Speed55
Filozofii nie ma - upgrade linii (zresztą bardzo udanej) x72. Nowy socket + nowe CPU.
 
  • Lubię to
Reakcje: Speed55
Filozofii nie ma - upgrade linii (zresztą bardzo udanej) x72. Nowy socket + nowe CPU.
Tak, tak... Juz widzialem i bardzo mnie to zainteresowalo. Tylko pytanie kiedy to wejdzie do produkcji? Albo moze lepiej kiedy to bedzie do kupienia. Bo jak trzeba bedzie poczekac jeszcze z 6 miesiecy lub rok to chyba skusze sie na TVS-h1288X.
 
1288x to sprzęt z zupełnie innej półki. Ofc dużo wyższej.
 
  • Lubię to
Reakcje: Speed55
Polka moze duzo wysza ale procesor W-1250 jest sporo slabszy od i5-12400 - chyba ?
Chyba ze sie myle to mnie poprawcie.
 
Jest słabszy, ale moim zdaniem - i tak ma spory zapas mocy i ciężko będzie go ubić na 100% w ciągłym użyciu. Generalnie na pewno dobre NASy, nowoczesne z zapasem mocy. Ja miałem wcześniej 672n na i9 9900t, teraz 1288x.
 
  • Love
Reakcje: Speed55
Dobra Ice doigrales sie - kupuje 1288x :)
Pytalem w 4 sklepach o dostepnosc TVS-h874/674 ale nikt nic nie wie z dwoch sklepow zadzwonili do bezposredniego importera/dystrybutora Qnapa na UK i tam tez nikt nic nie wie. Wiec chyba nie ma sensu czekac a skoro Ty go zachwalasz to musze go sprawdzic.
 
Zobacz sobie mój opis 1288x oraz 672n -> bliźniacza konstrukcja do 674. 1288x to klasa sama w sobie.
Połączono posty:

Co do dostępności, to w ogóle nie jest wprowadzony do oferty - nie widzę go w cennikach.
 
  • Lubię to
Reakcje: Speed55
No właśnie dlatego kupuję TVS-1288x.

Teraz mam pytanie jakie dyski do niego wsadzić.
4x HDD Seagate Ironwolf Plus 6TB już mam - Niezbyt jestem zadowolony z nich ale co począć jak juz sa to niech zostaną na początku myślałem że są wolne ale myliłem się to mój nas jest taki wolny. Transfer z dysku około 180-190 Mb/s więc jest ok ale dyski są strasznie głośne. Głowicami chrupią głośniej niż zona chipsy. Będzie zmiana na WD lub jak posłucham nowych Seagate

Chodzi mi czy jest sens kupić np ssd 2,5" dla systemu czy cache jeżeli tak to jakiej pojemności i ile 1-2-4 szt?

Czy może M2 dla cache? Ile , jaki?
Doradź aby był power.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 
2x Seagate Firecuda 530 na M2 4TB z EKWB Heatsink bedzie dobry? Mam go od roku w PS5 i Lapku żadnych problemów zapitala jak ta lala.

2-4 szt WD Red 2TB jako 2,5"

Czy będzie Oki czy bez sensu konfiguracja. Bo przerost formy nad treścią?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 
M.2 na system jak najbardziej, cache przy zfs schodzi na dalszy plan, SSD na VMki etc, HDD typowo sotrage.
 
A ile proponujesz tego M.2 bo jak na system tylko to nie ma chyba sensu wydawać na 2 dyski w raid po 4TB ???

Ile szt i jak duże mają być te SSD? Zwykle SSD czy dla nasow specjalne np. WD RED

Ile ramu do tego ZFS 32GB starczy czy dołożyć? Czy to musi być ECC czy wystarczy zwykły DDR4

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 
2x1TB lub 2x2TB - wszystko zależy od tego, jak bardzo chcesz upakować system i dane. Ja kupiłem 4x4TB Samsung QVO - jestem świadomy tego, że po 80GB się cache zapycha i zwalnia, ale za to odczyt i dostęp piekielnie szybki.
Ramu mam 80GB, bo póki co jest ok - mam podzielone VM między dwa serwery, ale dla samego ZFSa mam 40GB zarezerwowane.
 
  • Love
Reakcje: Speed55
Jak chcesz wejsc w ZFS to pakuj RAM pod korek.
Wiadomo ze lepiej ECC... ale czy chcesz tyle wydac?
No wlasnie nie wiem czy jest sens wydawac na ECC, po drugie u mnie na wsi nie ma gdzie tego kupic a z zjebaja troche sie boje ze nie bedzie dzialac.
Jezeli zwykly RAM to co proponujesz - jaka Firma, predkosc, opoznienia?
Wedlug Qnap'a ma byc DDR4 2666MHz a czy moze byc 3200MHz lub szybszy - da to cos czy nic?
4x 32GB czy mozna wiecej obsadzic np. 4x64GB
2666MHz u mnie sa drozsze od 3200MHz czego tez nie kumam?
 
po drugie u mnie na wsi nie ma gdzie tego kupic a z zjebaja troche sie boje ze nie bedzie dzialac.
argument z dupy - po co budować willę , skoro można ziemiankę ?
jak maja cie oskubać to zrobią, Twoją rolą jest upewnienie się żeby najcenniejsze rzeczy nie były na widoku.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 1288x
  2. TVS-h674
  3. Kingston KC3000
  4. tvs-h474
  5. tys-h474
  6. 453a
  7. UPGRADE
  8. TVS-672n
  9. tvs 872x
  10. h474
  11. głośne dyski