Pomoc po wczorajszym upgrejdzie Windows nie wyszukuje istniejących plików

matzb1960

Nowy użytkownik
Noobie
18 Wrzesień 2022
5
1
3
63
QNAP
TS-x31P2
Ethernet
1 GbE
Mam taką sytuacje jak w tytule posta. Windows nie wyszukuje żadnych plików. Nawet takich, które są w głównym katalogu. Przykładowo *.pdf, albo *.jpg, czy też *.doc
kompletnie nic nie można znaleźć,
Aktualna wersja oprogramowania to: QTS 5.0.1.2145
proszę o pomoc.
wyszukiwanie_qnap.jpg
wyszukiwanie_qnap.jpg
 
TS-251
U mnie jest jeszcze lepiej. Nie mogę się zalogować - wprowadzam login oraz hasło, pojawia się komunikat "Logowanie" i zwiecha - nic się nie dzieje. Dodatkowo nie można się dostać do zasobów użytkowników przez SMB przez co kopie systemów się robią. Ręczny restart NAS pomaga na kilka godzin, a potem powtórka.
 
Ja z kolei mam taki problem, że część aplikacji nie ma już wsparcia, między innymi baza danych QMaria z qnapclub. Robiłem upgrade z wersji QTS 5.0.0.1986 do QTS 5.0.1.2173. Bez uruchomienia tej bazy danych nie mogę wyeksportować plików sql dla kilku serwisów. Czy jest jakiś sposób aby uruchomi tą aplikację. Jakoś oszukać system np. usunać tą aplikacjia z listy niesuportowanych aplikacji i uruchomić. Potem wyeksportuje bazy danych i zrobie migracje do MARIADB10.
Czy jednak bez downgrade systemu się nie obejdzie?
 
Niestety, mój windows search działa dopiero po wyłączeniu Qsirch w QTS 5
0.1 i Qsirch 5.2.4
Ile razy bym nie odbudowywał indeksu, reinstalować aplikacji łącznie z Multimedia Console, nie pomaga . Przy firmware dowolnym z serii 5.0.0 wyszukiwanie z qsirch działa
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qsirch
  2. logowanie smb
  3. wyszukiwanie
  4. problem z baza danych