Pomoc Głośny wentylator w zasilaczu w QNAP do rack

Butler

Hitman
Q's Expert
12 Marzec 2020
141
79
43
42
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Zrobiłem jak chciałem, przeszedłem z dektopowego TS-653B na rackowy TS-1677XU-RP, splot wydarzeń spowodował że posiadam też TS-1231XU. Tego chcę w sumie sprzedać, ale jak nie znajdę nabywcy to zostanie u mnie jako rezerwa/rozszerzenie więc nie będę płakać jak się nie uda go spieniężyć - no ale nie w tym rzecz.
Szafę rack postawiłem w pokoju i jestem trochę zaskoczony sporym szumem z serwerów, a w szczególności z ich zasilaczy w których nie jestem w stanie (chyba) regulować prędkości obrotowej malutkich wiatraków. Wentylatory systemowe jako tako... Z poziomu softu można je spowolnić ale i one wydają się i tak głośniejsze od pracy w TS-653B.
Jest jakiś zamiennik albo pomysł by uciszyć te "wyjce"? Jedne i drugie...
Szafę mam mocno wentylowaną, od dołu powietrze wciąga ~50cm cyrkulator na niskich obrotach, z góry dwa wentylatory komputerowe 120mm wyciągają powietrze do nieużywanego przewodu kominowego.
 
Rozwiązanie
U
Szafę rack postawiłem w pokoju
żona Cię nie zabiła jeszcze ? :D

jestem trochę zaskoczony sporym szumem z serwerów, a w szczególności z ich zasilaczy w których nie jestem w stanie (chyba) regulować prędkości obrotowej malutkich wiatraków.
poprawne działanie, wentylatory do zasilaczy rack są małe , więc muszą napi3rd4lać żeby był przepływ powietrza.

Jest jakiś zamiennik albo pomysł by uciszyć te "wyjce"? Jedne i drugie...
nie wstawiać nasa rack do szafy w pokoju ?
jak mocno się upierasz .. noctua i szukaj zamienników.
Szafę rack postawiłem w pokoju
żona Cię nie zabiła jeszcze ? :D

jestem trochę zaskoczony sporym szumem z serwerów, a w szczególności z ich zasilaczy w których nie jestem w stanie (chyba) regulować prędkości obrotowej malutkich wiatraków.
poprawne działanie, wentylatory do zasilaczy rack są małe , więc muszą napi3rd4lać żeby był przepływ powietrza.

Jest jakiś zamiennik albo pomysł by uciszyć te "wyjce"? Jedne i drugie...
nie wstawiać nasa rack do szafy w pokoju ?
jak mocno się upierasz .. noctua i szukaj zamienników.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333 i Kong
Jak napisał przedmówca. Albo segment konsumencki gdzie cisza jest istotnym czynnikiem albo rack i zabawy z lutownicą, wymianą wentylatorów za setki złotych i kombinowanie z przepływem powietrza. Ja z konstrukcjami rackowymi poddałem się w mieszkaniu ze względu na szum.
 
Ten pokój to nie salon... To bardziej salka do kina domowego, słuchania muzyki, grania na konsoli... Taka jaskinia do zabawy. Szafa rack Lanberg od podłogi do sufitu stoi w tylnym jej rogu. Z perspektywy czasu nie widzę nawet teraz - przy kilku problemach - lepszej opcji na racjonalne rozlokowanie swojego sprzetu. Sporo tego, robienie z przodu pokoju pod TV ołtarzyka i pchanie tam dziesiątek kabli uznałem za bezsensowne. Szafę już i tak sporo wygłuszyłem, boczna ściana jest zabudowana akustycznie na 12cm grubości (na zawiasach jest otwierana), głośnie fabryczne wentylatory 230V zmieniłem na dużo cichsze ale też wydajne komputerowe Be Quiet. Z wyciszeniem UPS też sobie poradziłem. Jeśli chodzi o QNAPy to mimo ustawionej minimalnej prędkości obrotowej systemowych to dyski nie przekraczają 40 stopni więc jest ok. Tylko te od zasilacza to takie paskudy co mnie irytują. Cała szafa ma solidny przeciąg w środku i temperatura nawet teraz w lato nie przekracza 35 stopni na termostacie, jest niewiele wyższa od otoczenia.
 
Jak się dostać do tego wentylatora? Nie mam pojęcia jak go wyjąć by spróbować znaleźć mniej wyjący zamiennik. Wykręciłem dwie śrubki od czoła i jedną z bocznej ścianki i poległem, nie mam pojęcia jak otworzyć tą obudowę.
A może jest jakaś opcja przejściówki do zasilacza? Mógłbym go przenieść 1,5m (do piwnicy) i przestałby przeszkadzać.

IMG_20221002_160847.jpg


IMG_20221002_160854.jpg


IMG_20221002_160901.jpg


IMG_20221002_160911.jpg


IMG_20221002_160918.jpg


IMG_20221005_234325.jpg


IMG_20221005_234433.jpg
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wentylator