Pomoc pomoc, pytanie

marekkal

Nowy użytkownik
Noobie
8 Maj 2023
14
-1
1
68
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry
zakupiłem TS-264, zamontowałem 2X NVME, 2X SSD, 1x NVME PCIE, w następnym kroku utworzyłam 3 pule pamięci z tych dysków. Chcę iść dalej i utworzyć woluminy (3) , system melduje 5 sprawnych dysków, ale kreator tworzenia woluminów ich nie widzi (dyski 0 z 6 , mam jeszcze kartę Google), dyski są niedostępne, nie mogę nic wybrać do tworzenia woluminu. W czym rzecz?
Pozdrawiam
 

Gdyby wszystko szło jak na załączonych filmikach, (obejrzałem je w ramach przygotowania do użytkowania qnap) to bym nie zadawał pytania na forum. W związku z tym ponawiam pytanie. Jak nie uzyskam odpowiedzi to zrobię reset pełny i jeszcze raz wszystko zainstaluję. Potem serwis Qunap.
Połączono posty:

Gdyby wszystko szło jak na załączonych filmikach, (obejrzałem je w ramach przygotowania do użytkowania qnap) to bym nie zadawał pytania na forum. W związku z tym ponawiam pytanie. Jak nie uzyskam odpowiedzi to zrobię reset pełny i jeszcze raz wszystko zainstaluję. Potem serwis Qunap.
Dodam jeszcze, że chcę utworzyć tylko woluminy statyczne
Połączono posty:

Gdyby wszystko szło jak na załączonych filmikach, (obejrzałem je w ramach przygotowania do użytkowania qnap) to bym nie zadawał pytania na forum. W związku z tym ponawiam pytanie. Jak nie uzyskam odpowiedzi to zrobię reset pełny i jeszcze raz wszystko zainstaluję. Potem serwis Qunap.
Połączono posty:


Dodam jeszcze, że chcę utworzyć tylko woluminy statyczne
Mam zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania
 
  • Facepalm
Reakcje: 3Qn
a ja dalej czekam na screenshoty z zarządzania dyskami qnapa ?
Napisałem po polsku co widać na tych screenshotach. Mogę powtórzyć. Na pierwszym 3 pule pamięci (na zielono) na 5 dyskach. Na drugim (tworzenie woluminu, trzeba więc wybrać dyski) 0/6 dostępnych dysków. I tyle, nic się nie da dalej zrobić.
 
  • Facepalm
Reakcje: 3Qn
proszę, nic się nie zmieniło
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu (1).png
    Zrzut ekranu (1).png
    676,6 KB · Wyświetleń: 25
  • Zrzut ekranu (2).png
    Zrzut ekranu (2).png
    625,7 KB · Wyświetleń: 24
  • Zrzut ekranu (3).png
    Zrzut ekranu (3).png
    671 KB · Wyświetleń: 24
  • Zrzut ekranu (4).png
    Zrzut ekranu (4).png
    579,2 KB · Wyświetleń: 24
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Gdyby wszystko szło jak na załączonych filmikach, (obejrzałem je w ramach przygotowania do użytkowania qnap) to bym nie zadawał pytania na forum.

Dodam jeszcze, że chcę utworzyć tylko woluminy statyczne
Połączono posty:

Proponuję obejrzeć film ponownie. Dowiesz się, że wolumin statyczny w QTS założysz tylko jeżeli nie stworzysz PULI. Którą stworzyłeś (a nawet 3) co widać na screenshotach które dołączyłeś.
Widać to nawet na 1 screenshocie, cytuje:

Wolumin to logiczne miejsce przechowywania danych wydzielone z puli pamięci.​


Albo usuniesz pule i założysz woluminy statyczne.
Albo na puli założysz sobie przydziały thin/thick.
 
  • Lubię to
Reakcje: taranoth
Proponuję obejrzeć film ponownie. Dowiesz się, że wolumin statyczny w QTS założysz tylko jeżeli nie stworzysz PULI. Którą stworzyłeś (a nawet 3) co widać na screenshotach które dołączyłeś.

Albo usuniesz pule i założysz woluminy statyczne.
Albo na puli założysz sobie wolumin thin/thick.
ok, dziękuję
 
Dzień dobry
zakupiłem TS-264, zamontowałem 2X NVME, 2X SSD, 1x NVME PCIE, w następnym kroku utworzyłam 3 pule pamięci z tych dysków. Chcę iść dalej i utworzyć woluminy (3) , system melduje 5 sprawnych dysków, ale kreator tworzenia woluminów ich nie widzi (dyski 0 z 6 , mam jeszcze kartę Google), dyski są niedostępne, nie mogę nic wybrać do tworzenia woluminu. W czym rzecz?
Pozdrawiam
jak udało Ci się wcisnąć tyle dysków do TS-264?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qm2-2p-244a
  2. wolumin statyczny
  3. M.2 nvme
  4. Karta m.2 nvme
  5. System na nvme
  6. Ts 264 m2
  7. wolumeny bez puli
  8. dyski M2 ssd
  9. windows ftp
  10. pamięci