Pomoc Jaki UPS do Qnapa ?

Grish

Nowy użytkownik
Noobie
5 Luty 2010
8
0
1
Nie mam pojęcia o UPS-ach dopiero przy planowanym kupnie qnapa o tym zacząłem mysleć

Qnap będzie pracował w sieci z laptopem i dwoma desktopami + media player + dysk zewnętrzny + drukarka

Jakiego UPS-a w opcji przez usb polecacie aby podłączyć wszystko to do niego ?


z góry dzięki za podpowiedzi

Grish
 
Może ktoś sprawdzał pobór Watów bez podłączonych urządzeń pod naładowanego UPS'a - APC Power-Saving Back-UPS Pro 550 ?
Cyberpower 850 podobno jest dość oszczędny i bierz koło 5 W,
 
Chymmm wiesz co @gac, tak sobie myślę że jakbyś wiedział co ma dostać qnap po tym RS (USB) w wypadku zaniku zasilania to może jaką buforówkę niewielką z jedną bakteryjką dało by radę zmajstrować ... Pomęcz papę S. niech zdobędzie trochu danych na ten temat i pomyślimy ...
 
Może ktoś sprawdzał pobór Watów bez podłączonych urządzeń pod naładowanego UPS'a - APC Power-Saving Back-UPS Pro 550 ?
Cyberpower 850 podobno jest dość oszczędny i bierz koło 5 W,

przy załadowanym aku brał mi 4 W (trzeba brać pod uwagę błąd pomiaru +/- 1 W)

Moim zdaniem jak ktoś kupił NAS za 2 tys zł, nie będzie na prąd sępił, bo źle to się dla NASa skończy i w końcu dla właściciela ....

Nie ma sensu ładować się w dużo wartości WATT bo taki 2dyskowy NAS ma 50W (?) to jest nic dla przeciętnego UPSa.

Druga rzecz: zadaniem takich UPSów jest pozwolić bezpiecznie zapisać dane i zamknąć system. Nie są one przeznaczone do gwarantowania ciagłości pracy, od tego są inne urządzenia. Tak, nie czarujmy się, jak byk pisze to instrukcji dołączonej do urządzeń jak APC CyberPower i ich odpowiedników.
 
Mam teraz S 713+ z 2x 3T WDRed, i muszę to czymś zabezpieczyć.
Skoków napięć i zaników u mnie jak na lekarstwo, ale strzeżonego ......
Chodzi mi bardziej o pobór takiego UPs'a, bo jak zsumuje się wszystko to parę Watów wychodzi a nie lubię wyłączać gratów.
Ktoś mi napisał na innym forum, że taki UPS potrafi na swoje potrzeby zassać 30 W.

Coraz bardziej skłaniam się ku Qnap'owi i szukam czegoś uniwersalnego.
 
APC APC Back-UPS ES (400VA/240W) 8xPL (4+4) 1,8m - 310 zł z palecem w nosie - wystarczy, 10 minut akurat żeby NAS się wyłączył
Chyba tego sobie w zeszłym roku kupiłem i się na nim przejechałem, bo nie ma USB :|. Więc jeśli nie ma Cię w domu i nie słyszysz sygnału dźwiękowego (że nie ma prądu), to o tyłek rozbić taki UPS :| - no chyba, że zdążą Ci włączyć prąd zanim akumulator się rozładuje ;)
Model wyższy ma już wyjście USB.
 
zobacz czy jest na liście kompatybilnych urządzeń, bo to że ma usb nie znaczy że będzie w pełni kompatybilne z nas.

http://www.lemat.priv.pl/ napisał:
(2013-07-30)
]Kilka dni wlaczyłem z UPSem Powercom iCute ICT-730U

za chiny nie chciał się połączyć przez USB. W końcu wygoglałem, że trzeba mu dać inne parametry w /etc/nut/ups.conf:

driver = powercom
port = /dev/ttyUSB0
type=BNT-other
numOfBytesFromUPS=16
methodOfFlowControl=no_flow_control

do tego mozna jeszcze to:
Network UPS Tools - Welcome
oraz zdaje sie stery >> POWERCOM(8)

to tak na szybkiego.
 
  • Lubię to
Reakcje: gac