Pomoc UPS do TS670

eSbek

Passing Basics
Beginner
20 Listopad 2014
15
3
3
50
Gdańsk
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
100 GbE
Chciałbym kupić UPS do TS670 PRO, najlepiej CyberPower CP1300EPFCLCD lub ostatecznie (bo droższy) APC BR1500GI. Jak z kompatybilnością z NASem przez USB?

Pozdrawiam
 
Co za lenistwo :
QNAP - Compatibility list

Tak jest wspierany...
Kolego co do lenistwa, to lepiej nie odpowiadac jak ma sie komus cos zarzucac, zamiast pomoc. Ta tabelke widzialem i mam watpliwosci co do CyberPower w zwiazku z tym ze przy modelu przeze mnie wymienionym jest notatka.
Oczekiwalem odpowiedzi od kogos kto ma UPS i potwierdzi dzialanie zanim wyrzuce pieniadze w bloto.

Paweł, dzięki, pewnie wezmę APC.

Seb
 
Kolego co do lenistwa, to lepiej nie odpowiadac jak ma sie komus cos zarzucac, zamiast pomoc. Ta tabelke widzialem i mam watpliwosci co do CyberPower w zwiazku z tym ze przy modelu przeze mnie wymienionym jest notatka.
Nie wspomniałeś że sprawdzałeś! Napisałem odpowiedź do Twojego posta wraz z własną opinia.

PS: UPS USB jest wspierane przez Network UPS Tools - Welcome
z tego co przejrzałem stronę to działa.
 
Kolego co do lenistwa, to lepiej nie odpowiadac jak ma sie komus cos zarzucac, zamiast pomoc. Ta tabelke widzialem i mam watpliwosci co do CyberPower w zwiazku z tym ze przy modelu przeze mnie wymienionym jest notatka.
Nie wspomniałeś że sprawdzałeś! Napisałem odpowiedź do Twojego posta wraz z własną opinia.

PS: UPS USB jest wspierane przez Network UPS Tools - Welcome
z tego co przejrzałem stronę to działa.

ok pigers dzięki!
 
To może coś na mojego dziada się znajdzie ? Mam takie coś:
ai.imgur.com_DMHvxpj.png


Jak go zmusić do współpracy z Qnapem ? Na dzień dzisiejszy objawy:
- UPS znika, co za tym idzie znika też i NAS - wyłącza się
- UPS nie znika ale zmienia model na YEC i wywala status na nieprawidłowy
- Każdorazowe wpięcie czytnika FTDI do Qnapa wywołuje również w/w objawy włącznie z zamknieciem systemu po wypięciu czytnika
- Dzisiaj NAS wyłączył się po podłączeniu w Virtualization Station maszynie wirtualnej urządzenia USB (Pinnacle TV) :D - uznał to jako odłączenie UPSa

PS
Wiem, że nie ma tego modelu na liście wspieranych modeli ale działał ze wszystkim dotychczasowymi odbiorcami (nawet z S :)), więc mam nadzieję, że uda się i qnapa do tego zmusić.
OK, znalazłem jedno z rozwiązań na forum.qnap.com. Należy dodać do autorun.sh coś takiego:
Kod:
[...]
# remove wrong ups yec assignment and generate dummy ups_yec executable
/sbin/daemon_mgr ups_yec stop "/sbin/ups_yec &"
rm /tmp/ups_temp
echo '#!/bin/sh' > /sbin/ups_yec
[...]
Tylko gdzie u mnie jest to coś "autorun.sh". Wiki Qnapa opisuje edytowanie tego pliku to na archaicznych modelach w lokalizacji która u mnie nie istnieje
mount -t ext2 /dev/sdx6 /tmp/config
 
bo nie ma ... to był jakiś przykład, obecnie robi sie QPKG i po sprawie:
zakladam ze masz Twoja ścieżka do QPKG to /share/MD0_DATA/.qpkg

Bash:
mkdir -p /share/MD0_DATA/.qpkg/autoruns
touch /share/MD0_DATA/.qpkg/autoruns/autoruns.sh
mcedit /share/MD0_DATA/.qpkg/autoruns/autoruns.sh
i wklej sobie to co chcesz ...
jak zapiszesz to najszybciej jest uruchomić ponownie QNAPa :D bo akurat nie mam pod ręką jak odpalić to z palca.
Twoja paczka "autoruns" powinna pokazać się po restarcie w app center ... Silas pewnie mnie poprawi w paru rzeczach