Pomoc QNAP TS - 231 - inicjalizacja

tomsaid

Nowy użytkownik
Noobie
5 Styczeń 2015
9
3
3
41
QNAP
TS-x31
Ethernet
802.11a (Wi-Fi 2)
Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie mam wielkiego pojęcia o sieciach a serwer QNAP TS-231 to pierwszy serwer tej firmy który kupiłem.

Problem jest następujący – mam w biurze sieć lokalną oraz Internet – najszybszą wersję NEOSTRADY działającą na LIVEBOXie. Włożyłem do serwera 2 x 1 TB Dyski WD RED i podłączyłem do sieci. QNAP TS-231 posiada dwa gniazda sieciowe, jedno podłączyłem bezpośrednio do routera, drugie do switcha podłączonego do routera (tak miałem miejsca).Po włączeniu serwera wszedłem na stronę internetową start.qnap.com i próbowałem uruchomić qnap cloud poprzez wpisanie kodu zamieszczonego na serwerze. Niestety wyskoczył błąd – pojawiła się informacja „Nie odnaleziono urządzenia (#106040)”. Zainstalowałem więc Qfindera. Początkowo po jego włączeniu również nie wykrywał serwerów. Miałem jednak dostęp do serwera z poziomu sieci lokalnej – po wpisaniu adresu 192.168.1.XX. Wybrałem opcję służącą do aktualizacji firmware. Długi czas pojawiał się postęp 0 proc (około 20 minut) więc stwierdziłem że nic to nie da. Próbowałem to wyłączyć i wówczas stronka przestała mi się otwierać – po wpisaniu adresu następowało jakieś dziwne przekierowanie i pojawiała się „szara strona” jakby nie do końca załadowana. Zrestartowałem serwer – nic to nie dało. Potem zmieniłem ustawienia na LIVBOXie (dodałem regułę NAT czy jak to się tam nazywa) i serwer zaczął mi widzieć program Qfinder. Poprzez stronę start.qnap.com nadal jednak nie mogłem nic zrobić i wyskakiwał ten sam komunikat o błędzie. Qfinder widzi mi „dwa serwery” (rozumiem że to dlatego że mam serwer połączony „podwójnie”. Ściągnąłem aktualizację firmware ze strony QNAPa i chciałem zaktualizować serwer poprzez QFindera, bo uznałem że może to coś da. Aktualizacja trwa póki co już około godziny i nadal pojawia się komunikat „Proszę czekać…” Pytanie co mam z tym dalej zrobić, co zrobić żeby wszystko działało?:) Jeśli chodzi o lampki na serwerze to od dysków i od serwera palą się na zielono, natomiast lampka od sieci LAN na żółto.

Proszę o pomoc i pozdrawiam, Tomek.
 
Z tego co przeczytałem to ty nawet nie przeszedłeś przez wstępny proces inicjacji dysków a co za tym idzie całego urządzenia i już chcesz mieć do niego dostęp. To tak jakbyś chciał pracować na komputerze bez zainstalowanego systemu operacyjnego. Proponuje na wstępie zapoznać się z instrukcją obsługi bo tu raczej nikt nie będzie ci objaśniał tego co tam możesz wyczytać.
 
Nie dostałem, w pudełku był tylko serwer, kabel zasilający, dwa kable sieciowe i jedna kartka z obrazkami jak włożyć dyski oraz informacją "Go to start.qnap.com and enter the "Cloud Key".
 
OK, dzięki:), no właśnie jeśli chodzi o instrukcję to po wpisaniu strony start.qnap.com nie działa mi "instalacja z chmury" pomimo że prawidłowo wpisuję kod. Jakoś już sobie jednak poradziłem, aktualizacja firmware-u pomogła. Przebiegła dość dziwnie bo po anulowaniu (byłem cierpliwy naprawdę około 2h czekałem i dopiero wcisnąłem "anuluj"), okazało się że zaktualizował jeden serwer (widział dwa), a drugiego nie, tyle tylko, że dzięki tej aktualizacji Qfinder widzi że faktycznie jest tylko jeden serwer i wszystko już działa.