phpMyAdmin nie uruchamia się na TS-101

robertt

Nowy użytkownik
Noobie
1 Marzec 2009
3
0
1
Witam!
Zainstalowałem sobie phpMyAdmin na moim TS-101 i podczas uruchamiania otrzymuję następujący komunikat:
Parse error
: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR
or '}' in
/share/HDA_DATA/Qweb/phpMyAdmin/libraries/Error_Handler.class.php on line 25

Co z tym można zrobić aby zadziałało. Już trzy krotnie reinstalowałem paczkę i mam to samo.
Potrzebne aby stworzyć bazę dla strony internetowej pod Joomla.
To mój pierwszy post na Forum i dopiero się uczę, proszę o pomoc.
 
hypnosiss napisał:
phpMyadmin zarządza bazami MySQL.
z tego co pamiętam TS-101 nie oferuje bazy MySQL lecz SQLite.
To prawda, więc jak uruchomić SQLite tak aby uruchomić Joomlę? Dlaczego więc jest paczka PHPMyAdmin dla TS-101, skoro nie ma czym tak na prawdę zarządzać? Podobno przy jego pomocy można utworzyć taką bazę danych.
 
Zanim zadasz pytanie, przeszukaj forum...
w tym samym dziale co jest twój duplikat tematu w wersji angielskiej:
https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=125&t=9679

Joomla jak i phpmyadmin działa TYLKO pod baze MySQL.
Możesz też pobawić się instalując ręcznie mysqla poprzez optware, lecz na forum.qnap.com nikt o tym nie wspominał, czekają na cud że programiści dodadzą go w nast firmwaru ale niestety, wtedy klienci(którym zależy głównie na umieszczeniu stronek wymag. mysqla) zamiast kupić nowszy model to kupią starszy oszczędzając sporo kasy...(https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=1 ... =101+mysql)
u mnie, przy kupowaniu QNAPa zależało mi na MYSQLu z tad 109...
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Przeglądałem zarówno forum polskojęzyczne, jak i angielskie. Ten błąd jest jednak nieco inny. U mnie się jednak zainstalowało. I dopiero przy uruchomieniu dostaję taki błąd. Kiepsko znam Linux i nie umiałbym samodzielnie czegoś doinstalować. Przy instalacji Joomli jest wybór pomiędzy MySql i chyba Sqlite. Rozumiem politykę producenta. Dodawanie funkcji do modeli wycofanych z produkcji jest mało opłacalne.
Dziękuję za podpowiedzi, ja dopiero stawiam pierwsze kroki na forum, i się uczę. Mam zamiar kupić nowszy serwerek, ale chyba jak się pojawi ten najnowszy TS-119.