Zmiana NAS'a

keff

Passing Basics
Beginner
20 Kwiecień 2010
27
7
18
45
QNAP
TVS-x82
Ethernet
1 GbE
Dobry wieczór wszystkim,

obecnie jestem posiadaczem dwu dyskowego NAS'a konkurencyjnej firmy S(DS710+). Nie narzekam, lecz już od jakiegoś czasu planuję przejść na coś większego i z wirtualizacją. Nas służy mi do tej pory jako prywatna biblioteka zdjęć, filmów oraz serwer WWW oraz własna chmura. Moje przyszłe potrzeby to co najmniej 3 maszyny wirtualne na linuxie, 3-4 strony bardzo proste na wordpressie. Oczywiście zdjęcia i filmy dla KODI. I to w zasadzie wszystko. W planach 2 x 512 SSD oraz przynajmniej 4x4TB HDD. No i w związku z tym proszę o Wasze propozycje odnośnie sprzętu. Trafiłem też kiedyś na poradnik jak zmienić procka w qnapie. Takie rozwiązanie też w chodzi w grę jeśli można na tym sporo zaoszczędzić i zyskać dużą wydajność.
I jeszcze jedno pytanie odnośnie chmury. Czy da się na qnapie uzyskać chmurę w oparciu o adres domenowy a nie jakąś tam rejestrację w serwisie producenta? Obecnie używam z powodzeniem chmury S i bardzo sobię chwalę to rozwiązanie.
 
Ja osobiscie uzywam TS-x70 (870 przerobiony na PRO - podmieniony CPU na i7 - 3gen 3770K) i z tej rodziny moge Ci polecic maszyne,
mozesz poczytac cos o x53 juz jest na intelu wiec Wirtualizacja pelna geba :)
oczywiscie mozesz isc z postepem i kupic cos z x71 (4gen intel - podmiana CPU wchodzi w rachube :) - musisz tylko sprawdzic co sie oplaca kupic,
bo Qnap poszedl po rozum do glowy i oferuje i7 w tej grupie rowniez :) )
Wszystko zalezy od budzetu jakim dysponujesz, podaj mniej wiecej jaka kwota dysponujesz no z pewnoscia zostanie Ci zaoferowany konkretny model.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Jeśli chodzi o kwotę to bez dysków do 7 klocków.
 
No właśnie 6 lub 8
 
Ja bym patrzyl rozwojowo:
Patrze na 871 z CPU Intel® Pentium® G3250 3.2 GHz i 4GB RAM Cena netto: 4 688,37 zł Brutto 5 766,69
CPU: ARK | Compare Intel® Products
339 dollar to PLN = 1 264.97257 Polish zloty za najmocniejszy i7 4790K ewentualnie XEONa moza wrzucic (trzeba by sprawdzic cene)
to okolo 7030 zlociszy
niestety tylko w tej konfiguracji 4GB RAM, ale zawsze mozliwosc dodania.
ale taniej wychodzi niz 871 z i7 16GB -> okolo 9 582 zł
Ebay: Intel Core I7 4790K Prozessor 4x4 GHZ BX80646I74790K NEU SOCK1150 Haswell BOX 5032037066181 | eBay
z tym CPU ponizej 7k pln ale nadal bez pamieci.
Qnap Turbo Station TVS-871-PT-4G bei notebooksbilliger.de
taniej niz w PL, 5 562,26567 Polish zloty z przesylka do PL.
Widac, ze jakby poszukac, to moze nawet starczy na kosci RAM :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dzięki za podpowiedzi. W przyszłym miesiącu dokonuję zakupu więc pewnie coś 8 zatokowego wezmę. Tak przyszłościowo.
Na temat chmury nikt się nie wypowiedział rozumiem, że w grę wchodzi jedynie rozwiązanie z rejestracją w serwisie MyCloudNAS?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus