Pomoc TS-419U - zmiana kontrolera domeny a uprawnienia do folderów

SnejX

Passing Basics
Beginner
5 Kwiecień 2013
11
2
8
QNAP
TS-419U
Ethernet
1 GbE
Witam
mam taki problem:
Qnap TS-419U (fw 3.8.3), podłączony do kontrolera domeny, do udziałów sieciowych zostały przypisane uprawnienia userom lub grupom z AD, którzy mogą zapisywać pliki w tych folderach. Uzbierało się już sporo tych folderów. Wszystko to działa prawidłowo.

Teraz pojawiła się konieczność zmiany kontrolera domeny na inny. Zrobiłem test, zmieniłem kontroler domeny, foldery (dane na dyskach) są ALE zniknęły przypisane uprawnienia. Miałem backup więc wszystko przywróciłem.
Konta userów/grup mają te same nazwy tylko sama domena się zmienia tzn domenaA\Kowalski => domenaB\Kowalski

Teraz pytanie.
Czy da się zrobić listę wszystkich udziałów sieciowych z przypisanymi do nich uprawnieniami np. udział<=>user/grupa, żebym po zmianie domeny mógł ręcznie (automatem/skryptem??) wyklikać uprawnienia jakie były wcześniej. Będzie czasochłonne ale do zrobienia.

Ew. jeśli się da taką listę wyciągnąć to może da się w niej zamienić "domenaA" na "domenaB" i wgrać to z powrotem?

Wszystkie inne pomysły mile widziane.
 
wiem co to relacje zaufania, dlatego dopytałem co konkretnie masz na myśli.
Chcę zrobić tak, że zmienię kontroler domeny, na udziałach znikną mi uprawnienia ....wtedy (jak już sprawdzę co jest w pliku smb.conf) spróbuje go przeedytować i podmienić. Ew. wyklikam ręcznie.
 
dzięki,
kopia ofc, :) tylko tym razem właśnie nie na Qnapie :)
witam ponownie
troszkę czasu minęło, ale do rzeczy.
Zrobiłem tak jak poradziłeś. Plik smb.conf skopiowany, ręcznie (z GUI) zmieniona domena, uprawnienia na udziałach znikneły (tylko te domenowe, konta lokalne zostały).
Przeedytowałem plik smb.conf (zmieniłem domenaA+username na domenaB+username) , następnie wgrałem go ponownie i reboot Qnapa.
Działa, dane są, dostęp jest. Dzięki za pomoc.

Ale widzę że wyzerował się licznik quoty, każdy pomimo że ma swoje dane to ma 0% wykorzystania - może podpowiedz w tym temacie. Jak "przeliczyć" dane i uaktualnić informacje o zużyciu przydzielonego miejsca?
 
Odgrzewam kotleta, bo stoję przed dokładnie tym samym problemem. Mam 4 QNAPy, które muszę przenieść. Skopiowałem smb.conf i przeedytowałem zmieniając domenę A na B, jednak po wgraniu zamiast użytkowników mam jedynie ich numery. Nie wiem w tym momencie gdzie popełniam błąd i gdzie szukać przyczyny. Może sposób nie działa na wszystkich QNAPach, może jest to kwestia firmware'u?? Ktoś ma jakiś pomysł?? Na razie testowałem na QNAPie TS-212p z wersją 4.3.3.0868.