QNAP TS-209 - nietypowy test

jekert

Nowy użytkownik
Noobie
7 Maj 2009
1
0
1
Przypadkowo odkryłem niepokojącą przypadłość tego modelu. Z uwagi na wykonanie w całości z metalu, może być powodem dość niemiłych doświadczeń. Przenosiłem go dziś w inne miejsce - bliżej komputera. Gdy go włączałem ponownie, pech chciał, że akurat drugą rękę trzymałem na obudowie komputera - nagle całkiem nieźle poraziło mnie prądem. Mam dobrą instalację, gniazdko z uziemieniem. Sprawdziłem co jest tego przyczyną, obudowa komputera, czy QNAP. Jako, że obudowa komputera sama w sobie nie wykazuje takich właściwości, sprawdziłem QNAP. Ładunek jaki generuje się na jego obudowie jest porażający... Ktoś naprawdę nie pomyślał projektując go.

Czy ktoś to może potwierdzić, chciałbym wykluczyć uszkodzenie mojego modelu. Proszę dotknąć jedną ręką kaloryfera, drugą np.śrubki QNAPa. Serwis QNAP twierdzi, iż może się tak zdarzać - no fajnie...
 
Witaj :)

nie mam jak sprawdzić qnapa bo w firmie mamy instalację z zabezpieczeniem różnicowym - jeśli miałoby mnie kopnąć to po prostu wywali korki :D a ups ledwo zipie więc nie chciałbym nieplanowego nagłego odcięcia zasilania od maszyny produkcyjnej :p

Natomiast w domu już się niemile zaskoczyłem - dłubałem w kompie i się zachwiałem - jedna ręka na obudowie a drugą oparłem się o kaloryfer chroniąc się przed wywrotką ...
... wstrząsające przeżycie :)

U mnie winowajcą jest trefna instalacja - ale na razie kasy brak na remont w związku z czym komp stoi w bezpiecznej odległości 2,2m od kalafiorów **

**w moim wypadku bezpieczna odległość 2,2m = mój rozstaw rąk + długość kota trzymanego za ogon :p

zazwyczaj nie mogę kota utrzymać dłużej niż 1,5 sekundy więc jak go nie mam w ręku to nie sięgam od kaloryfera do kompa :D
- w najgorszym razie przez półtora sekundy nie powinienem się spalić - a po tym czasie kocina wyrwie sobie ogon gdyby skurcz zacisnął mi rękę :D
 
Nie chce mi się wierzyć że projektując takie urządzenia Qnap popełnił błąd. Jeżeli dysponujesz miernikiem zobacz czy masz przejście na styku ochronnym miedzy kablem zasilającym a obudową urządzenia. Już nie raz miałem przypadek że kabel był uszkodzony, albo nie było styku.
 
A przypadkiem nie masz tych urzadzen podlaczonych do dwoch roznych gniazdek?
U mnie w starym mieszkaniu, gdzie uzmienia nie bylo w ogole (!) jak mialem podlaczone urzadzenia do dwoch roznych gniazd to prad walil tak ze wieczorem bylo widac blyski :)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz