Pomoc Problem z odtwarzaniem plików FLAC 24bit/192kHz z TS-269L przez Denona DNP-730AE

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

MarkosdPL

Entry Technician
Q Associate
21 Wrzesień 2014
43
2
8
61
markiewicz.info
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Na początek: TS-269L z uruchomionym QNAP DLNA Media Server + odtwarzacz strumieniowy Denona DNP-730AE, który powinien odtwarzać bez przerw pliki FLAC również te w HD (24bit/192kHz). Denon, tak jak TS-269L podłączony jest kablem do sieci 1GB, choć moim zdaniem odtwarzacz ma LAN 100 mega a nie 1 GB .

Odtwarzanie gapless (co w wypadku nagrań koncertowych jest niezbędne) w Denonie DNP-730AE działa mi dla MP3, WAV i FLAC do 24bit/48kHz. Nie wiem jak jest w wypadku 24bit/96kHz bo takowych plików nie posiadam.

Mam za to trzy koncerty w formacie FLAC 24bit/192kHz i tu zaczynają się schody. Gdy Denon korzysta z serwera DLNA (tego od QNAPa) to niestety pliki odtwarza z przerwami, a do tego odtwarzacz błędnie rozpoznaje je jako... WAV 96kHz. Na pewno to nie problem "złych" plików, bo te same pliki zgrane na dysk i podłączone do odtwarzacza przez USB grane są bez przerw i prawidłowo rozpoznawane jako FLAC 192 kHz. Podobnie zresztą Foobar2000 na moim kompie gra te pliki z serwera bez przerw i też widzi je jako FLAC 192000 Hz.

Spróbowałem więc uruchomić serwer DLNA Twonky dostępny w Serwery aplikacji/Serwer mediów DLNA. Postęp był bo gdy odtwarzaczowi Denona "kazałem" grać pliki z serwera Twonky, to przynajmniej rozpoznawał je prawidłowo jako FLAC 192 kHz, grał je bez przerw, ale... za to przycinał się po kilka razy na każdym utworze. Zainstalowałem więc Twonky Media 8.0.4.0 z app center. Efekt niestety ten sam jak przy poprzednim Twonky.

Zastanawiam się czy jakieś znaczenie może przy tym problemie mieć to, że gniazdo LAN Denona jest 100 megabitowe a nie gigabitowe? Monitor zasobów TS-269L podczas odtwarzania z serwera plików FLAC 24bit/192kHz przez Foobara2000 na kompie pokazuje skokowe obciążenie pasma maks. do ok 1,5-1,8 MB/s.

No i pytanie - dlaczego plików FLAC 24bit/192kHz zapisanych na TS-269L nie mogę prawidłowo odtworzyć w Denonie DNP-730AE? Co zrobić żeby grać je z QNAPa bez przerw, tak jak z dysku USB podłączonego do Denona?
 
Ze swojego doświadczenia z Denonami to radził bym posprawdzać rodzaj używanych kabli sieciowych czy są z dobrej kategorii bo jak piszesz, że port jest niby gigabitowy a na switchu widzisz tylko Fast Ethernet to tutaj może być problem. Przerabiałem podobny u siebie związany właśnie z wydajnością i po sprawdzeniu i wymianie okablowania dopiero zaczęło wszystko działać jak należy. Notabene na moim Denonie AVR-2313 po Twonky flaczki idą bez problemu.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Wi
A czemu nie popatrzyłeś na anglojęzyczną stronę? Dlaczego nie wzbudziło twoich wątpliwości, to że informacja na polskiej stronie nie jest zgodna choćby ze screenami z instrukcji Denona? Nie wiem czemu założyłeś, że wszyscy w koło się mylą lub bełkoczą, a jedynie specyfikacja na polskiej stronie jest prawdziwa. Ponieważ jednak uważam, że to ja mam rację co do odtwarzania plików FLAC 24/192 załączam Ci specyfikację - bo w opisy i instrukcje nie wierzysz ;) - z angielskiej strony Denona. Czy teraz jesteś przekonany, że odtwarzacz strumieniowy Denona może grać FLAC 24/192?

Wiesz ... jakoś nie pochwaliłeś że sprzęt kupowałeś w UK - więc rozsądnym jest założyć że kupiłeś go w Polsce, więc czemu miałbym patrzeć na strone UK czy USA ?

Jak mi powiesz jak na Windows 8.1 lub 10 mogę zainstalować Serwer DLNA QNAPa, to z chęcią zrobię taki eksperyment. Tylko co to miałoby zmienić? Odtwarzacz strumieniowy Denona potrafi odtwarzać tak samo pliki z PC jak i z NAS. Możesz mi to w miarę prosty sposób wyjaśnić?

Tak ? 3:)

To czemu nie odtwarza z QNAPa ? Hmmm ?
Domagam się informacji czy działa to z PC czy nie , bez tego zamykam wątek.
Wredne ale trzeba bo ta dyskusją będzie się ciągła bez końca. :Nerd:
 
Bądźmy szczerzy... Poszukiwanie audiofilskich możliwości po DLNA wyklucza jedno z drugim. Zresztą amplituner z obsługą sieci a na dodatek DLNA to HiFi dla pospólstwa.

Jeden z moich znajomych kupił pseudoaudiofilski sprzęt firmy Marantz. Za wzmacniacz dał 3 kafle i do tego odtwarzacz CD za kolejne 2k. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że segment podłączany jest przewodami chinche RCA. Może i w świecie audiofilskim ikoną muzyki jest poszukiwanie niskiego szumu kupując chinche za kolejny tysiąć - no nie wiem. Ale to, żeby ten audiofilski plejer nie odtwarza z USB Flac'ów a tylko MP3 320 to już tłumaczy samo za siebie.

Także zamiast kombinować, polecam amplituner, do tego DAC'a chociażby Squeezebox Classic podłączonego cyfrowo. A jak nie to normalną kartę muzyczną po USB.
EOT

Może dla Ciebie to jest EOT, a dla mnie nie. Bo po pierwsze kupuję sprzęt za takie pieniądze na jakie mnie stać i nie życzę sobie być nazywany pospólstwem albo pseudoaudiofilem z tego powodu. To po pierwsze.

Po drugie odtwarzacz strumieniowy nie jest amplitunerem. Prędzej można go traktować właśnie jako DAC'a. W moim wypadku jest on cyfrowo podłączony do mojego NADa, który z powodu błędów młodości jest amplitunerem zamiast klasycznym wzmacniaczem stereo ;)

Po trzecie, w czym ma być lepsze rozwiązanie (również pod względem wygody użytkowania) które Ty zaproponowałeś? No i czy Squeezebox Classic gra pliki FLAC 24bit/192kHz bez przerw? Albo DSD?

No i w końcu "normalna karta muzyczna po USB". A dlaczego mam do salonu wstawiać komputer? Nie mam na to najmniejszej ochoty. Albo potykać się o leżące na podłodze kable USB między pokojami. Zresztą przerabiałem słuchanie muzyki z pomocą komputera i niezłej karty NuForce uDac-3. I jest to dalekie od wygody rozwiązanie. A na podstawie subiektywnych wrażeń słuchowych uważam, że pliki grane przez odtwarzacz Denona brzmią lepiej niż te odtwarzane za pośrednictwem NuForce uDac-3.
 
Może dla Ciebie to jest EOT, a dla mnie nie. Bo po pierwsze kupuję sprzęt za takie pieniądze na jakie mnie stać i nie życzę sobie być nazywany pospólstwem albo pseudoaudiofilem z tego powodu. To po pierwsze
Nie bądź zuzia bo niestety taka jest prawda.
Amplituner z DLNA to równie dobrze z głośnikami. A to, że takie produkują to już sorry konsument jest na to skazany.

FYI: Ja mam Onkyo TX-SR606
awww.uk.onkyo.com_assets_1_4_7_0_9_21188472_b343fbf736_N3967x1600.jpg


ag_ecx.images_amazon.com_images_G_01_electronics_detail_page_606rearpanel.jpg


Które na allegro wyrwiesz za 600zł. Ale nie mam DLNA więc się nie znam.
 
Ciekawe zwyczaje... Nie dość, że w niektórych odpowiedziach jestem lekceważony a nawet nazywany pospólstwem, że nie na wszystkie moje pytania odpowiadacie, to jeszcze zamykacie wątek i uniemożliwiacie mi odpowiedzi na zaczepki pod moim adresem. Na dodatek zaczepki nie związane z tematem.

Co ma do rzeczy pyatnie mariuszsal:
transparent.gif.pagespeed.ce.7SgKDqPMOP.gif
transparent.gif.pagespeed.ce.7SgKDqPMOP.gif

transparent.gif.pagespeed.ce.7SgKDqPMOP.gif
transparent.gif.pagespeed.ce.7SgKDqPMOP.gif
transparent.gif.pagespeed.ce.7SgKDqPMOP.gif
transparent.gif.pagespeed.ce.7SgKDqPMOP.gif
transparent.gif.pagespeed.ce.7SgKDqPMOP.gif
transparent.gif.pagespeed.ce.7SgKDqPMOP.gif
transparent.gif.pagespeed.ce.7SgKDqPMOP.gif
transparent.gif.pagespeed.ce.7SgKDqPMOP.gif
transparent.gif.pagespeed.ce.7SgKDqPMOP.gif

Tak z ciekawości to słyszysz różnice pomiędzy flac 192/24 a 96/24 ? Mam kupione koncerty w 24/192 bo takie są, a wersje 16/44 mi nie odpowiadały.

Teraz pytanie Pigersa - o pochodzenie sprzętu. Kupowany w Polsce. Ale skoro w instrukcji podawane jest, że obsługuje FLAC 24/192 to mi to wystarcza. A gdy widzę że na polskiej stronie jest niekonsekwencja w opisie i specyfikacji, to sprawdzam to w innych miejscach m.in. na angielskiej stronie Denona.

Kolejne pytanie Pigersa "To czemu nie odtwarza z QNAPa ? Hmmm ?" Bo wielokrotnie pisałem że słucham koncertów a QNAP gra pliki FLAC z przerwami. Tak koncertów nie da się słuchać.

Oraz "Domagam się informacji czy działa to z PC czy nie , bez tego zamykam wątek." Ale czy co działa z PC? To jest Twoja odpowiedź na moje pytanie "Jak mi powiesz jak na Windows 8.1 lub 10 mogę zainstalować Serwer DLNA QNAPa, to z chęcią zrobię taki eksperyment."

No i jeszcze piszesz że mam z Tobą kontaktować się na PRIV - powiedz mi jak to zrobić bo nie potrafię.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/problem-z-odtwarzaniem-plik%C3%B3w-flac-24bit-192khz-z-ts-269l-przez-denona-dnp-730ae.7454/