Pomoc Virtualization Station nie odpowiada

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

jaroj

Entry Technician
Q Associate
26 Czerwiec 2014
30
7
8
50
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Mam problem z VS - sytuacja wygląda tak:
-zainstalowałem system w wersji 4.2 beta (z lipca) ale niestety miałem z nim problemy (obciążenie procesora 100%, zawieszanie się systemu itd.) - przy tej instalacji zaktualizował mi się VS do najnowszej wersji i działał - ale ze względu na problemu wróciłem do poprzedniej wersji systemu 4.1.4

Po powrocie i usunięciu niedziałających aplikacji i instalacji apek pod tą wersję systemu przestał mi działać VS.
Po wydaniu nowej wersji systemu 4.2 beta (z sierpnia) i aktualizacji dalej jest ten problem.
Komunikat: Serwer odrzucił połączenie
virtual.png


Usuwałem i ponownie instalowałem VS - nie pomogło.
Proszę o pomoc
 
Nic nie mieszałem z uprawnieniami.
U mnie też działało za pierwszym razem jak zainstalowałem betę systemu.
Ale potem.... kicha.
Szukam podpowiedzi - może ktoś wie jak zrestartować usługę albo do "czysta" pozbyć się VS-a.
 
Problem z tym że to już robiłem - nie pomogło.
I nic nie mieszałem z ustawieniami QTS-a oprócz zmiany systemu - ale o tym pisałem.
Znalazłem w czym był problem. Helpdesk niestety jedyne co polecił to resetowanie ustawień NAS (reset 10s na tylnej obudowie) które nie pomogły.
Problemem był brak otwartego portu na routerze (UPNP miałem wyłączone).
VS próbował połączyć się przez xxx.myqnapcloud.com (czyli jakby z zewnątrz). W starszej wersji systemu (4.1.4) VS pracował na innym interfejsie sieciowym (miał inny adres IP).
W systemie 4.2 jest agregacja sieci i VS pracuje na tym samym IP co NAS (przynajmniej u mnie tak wyglądało jak się w końcu podłączyłem) Przekierowanie portów 8088 i 8089 na interfejs sieciowy NAS pozwoliło dopiero uruchomić VS.
 
  • Wow
Reakcje: Paweł Tołoczko
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.