TS - 119 a Ubuntu 9.04

ldawid

Nowy użytkownik
Noobie
10 Czerwiec 2009
6
1
3
Witam i pozdrawiam z Trzymiasta.
Od razu zapytanie, jestem świeżym użytkownikiem TS-119; piękna maszyna- pracuje z dyskiem 1TB oraz współpracuje w sieci domowej z Netgear WNR 2000. W sieci domowej są 2 lapki- jeden z Vistą a drugi z Ubuntu 9.04. Instalacja TS-a pod Vistą przebiegła bez problemu. Zainstalowałem także drukarkę HP3820.
Problem wystąpił ze znalezieniem tej drukarki na lapku z w/w Ubuntu. W żaden sposób nie mogę sobie z tym poradzić. Można coś z tym zrobić?- pewnie tak, ale ja jeszcze do tego nie dorosłem.
Proszę o sugestie i z góry dziękuję.
 
Witam i dziękuję Hypnosiss za szybką reakcję.
Oczywiście ma Pan rację, wymienione elementy oprogramowania muszą być. Nie dopowiedziałem, że wymieniona drukarka w bezpośrednim połączeniu-mój lapek z Ubuntu na pokładzie- pracuje bez zarzutu. Natomiast problemy występują w zestawie : drukarka- Qnap - laptop z Ubuntu na pokładzie, tzn. laptop nie widzi wymienionej drukarki.
Domniemam, że problem leży w odpowiednim skonfigurowaniu Qnapa tak, aby ten trakt zadziałał.
A tak nawiasem mówiąc - podesłał Pan ciekawego linka - nie byłem w jego posiadaniu.
Za wywołany temat brał się będę po "weckendzie" jak skończę przedłużoną zmianę w pracy.
Pozdrawiam wszystkich.