TS-119 zakup

zbignowak

Passing Basics
Beginner
13 Maj 2008
21
0
1
Mam zamiar kupić nowy TS-119.
Najniższą cenę znalazłem na pixmanii (1328zł + przesyłka)
Z tego co znalazłem w necie to sklep we Francji, a opinie o nim są różne.
Czy ktoś kupował w tym sklepie?
 
na allegro znajdziesz ten model ponizej 1500zl. wg mnie nie warto więc ściągać z Francji.
Transport kosztuje. No i gwarancja...
 
Własnie niedawno kupiłem w cenie ok 1400zł i dokupiłem dysk 1TB.
Wczoraj i dziś biedzę się z zapoznaniem z jego funkcjami.
Niestety na początku miałem kłopoty z QPKG, a do tego forum "w przeniesieniu"
Mój wniosek do administratora aby w dziale "NA POCZATEK" utworzyć "poddział" dla początkująco-początkujących, nazwałbym go "PRZEDSZKOLEM".
Bardzo wiele informacji i porad nie jest dla mnie i sądzę dla wielu tak oczywiste.
Nie jest to dla początkujących taka "oczywista oczywistość" jak mawiał znany klasyk.
 
Faktycznie myslalem o takim dziale. Jednak musialbym dublowac pomoc ktora jest w samym interfejsie QNAP'a po kliknieciu ikonki "?".

Wiec tak naprawde chyba nie ma sensu.
Ale dziekuje za sugestie...

Pozdrawiam
 
Być może tak jest???
Ja mam problem, którego nie potrafię rozwiązać i bardzo liczyłbym na pomoc GURU
-qnap TS-119, dysk 1TB, podłączone do routerka edimax, zainstalowana joomla.
-"za chiny" nie mogę otworzyć panelu logowania joomli (nawet przez bezpośrednie połączenie skrętką z kompem), czy to dobrze robię: adresIP qnapa/administrator?
Gdzie tkwi błąd?
Liczę na w miarę szybką pomoc kolegów
 
zbignowak napisał:
Być może tak jest???
Ja mam problem, którego nie potrafię rozwiązać i bardzo liczyłbym na pomoc GURU
-qnap TS-119, dysk 1TB, podłączone do routerka edimax, zainstalowana joomla.
-"za chiny" nie mogę otworzyć panelu logowania joomli (nawet przez bezpośrednie połączenie skrętką z kompem), czy to dobrze robię: adresIP qnapa/administrator?
Gdzie tkwi błąd?
Liczę na w miarę szybką pomoc kolegów

Moze to glupie, ale wlaczyles webserwer? Inaczej joomla nie ruszy...
Pozdrawiam
 
zbignowak napisał:
A konkretnie jaki element mam włączyć???
Witam.
Usługi sieciowe/Serwer WWW
Na routerze jeszcze będziesz chyba musiał ustawić przekierowanie portu 80 na ip qnapa.
 
Dziekuję za zainteresowanie. Server WWW włączony. Na tej stronie qnapa mam napis: "Po włączeniu tej usługi, kliknij na następujący link, aby uruchomić serwer WWW" i link IP qapa:80. Klikając na ten link prowadzi mnie do strony "Web Server setup Guide" i dalej: Guidelines to set up your own websites. Już tracę nadzieję, że coś osiągnę w tej sprawie????
Odnosnie przekierowania portu 80 to mnie sie wydaje, że gdybym był z drugiej strony router (ja jestem w sieci lokalnej z qnapem).Taki sam efekt mam przy bezpośrednim wpięciu qnapa do kompa (skrętką)
 
Naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaareszcie udało się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Żadnych przekierowań portów czy innych zbednych kombinacji, wystarczył: ipQNAPA/Joomla/administrator imam panel logowania.
Na dziś to wystarczy.
Mam tylko pytanie czy da się zainstalować język polski dla tej joomli (jest 14 języków dowyboru ale brak polskiego)
 
Serdeczne dzięki za zainteresowanie moim problemem. Zainstalowałem spolszczenia i ćwiczę.
Spróbuję zainstalować TS-119 3.1.1
Ciekawy jestem co jest tam nowego?