Pomoc Problem z odtwarzaniem materiału blu ray oraz plików m2ts

Anteaus

Nowy użytkownik
Noobie
5 Czerwiec 2012
1
0
1
Witam

Posiadam Qnapa Model TS-409

Mam problem z odtwarzaniem czy to w komputerze czy odtwarzaczach sieciowych zarówno Popcorn C-200 jak i Asus OPlay materiału blu ray oraz plików m2ts umieszczonych w NAS.

Odtwarzany obraz albo od razu albo po jakimś czasie zacina się , klatkuje itp. (szczególnie gdy wzrasta bitrate czyli gdy scena jest dynamiczna)

Dla porównania w miejsce tego Ts 409 aby wykluczyć problemy z infrastrukturą sieci oraz routerem podłączyłem na próbę Zyxela NSA 212 i tutaj nie ma najmniejszych problemów wszystko jest płynne.

Ciekawą sprawą jest to, że w sieci przy np. kopiowaniu plików do komputera Qnap posiada znacznie wyższe transfery (przy sieci gigabitowej nawet na poziomie 35mB/s w czasie, gdy Zyxel max to 12mB/s) a odtwarzanie idzie Qnapowi ciężko.

Dodam ,że do odtwarzania płynnego ww. plików wystarczą transfery na poziomie 6-8 mB/s więc teoretycznie Qnap powinien móc odtwarzać przynajmniej kilka na raz takich materiałów.

A wymagany transfer nie powinien być wyzwaniem dla żadnego Nasa

Dodam także, że podłączyłem tego NASa na próbę bezpośrednio pod odtwarzacz popcorn C-200 i nic to nie zmieniło. Także kwestia problemów z routerem (TP Link TL-WR1043ND) wykluczam

Zainstalowane jest najnowsze oprogramowanie TS-409_3.3.2_Build0918 standardowa konfiguracja oprogramowania po użyciu kreatora. Próbowałem także powyłączać także wszystkie inne niepotrzebne usługi jednak także bez skutku.

Zainstalować wcześniejszej wersji firmwaru na próbę także nie mogłem zrobić bo na stonie jest tylko najnowsze oprogramowanie

Także proszę o pomoc i radę co może być przyczyną takiego zachowania.

Pozdrawiam
 
Re: Problem z odtwarzaniem materiału blu ray oraz plików m2t

Miałem dokładnie taki sam problem przy Q639 i playerem Popcorn C-300.
Po 10-15 minutach następowało klatkowanie obrazu. W moim przypadku poskutkowała wymiana kabli UTP z 5E na 6.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz