avis: Moja sieć domowa 02.2014

Jak mniemam mówisz o moim TS-210, Generalnie to jak narazie służy jako serwer plików i zapasowy DNS na natywnym Debianie. Baza danych hmmm zobaczymy bo mam już mały koncept ale jest w fazie dojrzewania :)
 
Co do adresacji to całość hula na klasie 10.0.0.0/8
Kurcze, po co Ci taka ogromna klasa adresowa ?? Labik fajny, chociaż osobiście wolę testować vmware na fizycznych serwerach :)
 
klasa została jeszcze z czasów pisania magisterki i jakoś nie spieszy mi się do zmiany no chyba ze cos pierdyknie (w sumie mogłem zrobić porządek przy ostatnich przenosinach DHCP-a i DNS-a :) tylko nie wiem czy mój router Head&Shoulders od UPC ogarnąłby bardziej zaawansowane ustawienia sieci) a co do serwerów i vmware to nie dorobiłem się jeszcze żadnego, PC-et na którym stoi vmware w zupełności mi wystarcza a na serwerach w robocie to raczej nie będe testował bo jak by mi coś sie posypało to by mnie zlinczowali :p
 
a na serwerach w robocie to raczej nie będe testował bo jak by mi coś sie posypało to by mnie zlinczowali
hehe, twardym trzeba być :)Ja zawsze "testuje" na serwerach w pracy - w domu musiałbym najpierw wybudować elektrownię w piwnicy, a później znaleźć niezłą wymówkę dla żony. Chociaż i tak domowy labik potrafi wkurzyć - 3 serwerki 1U trochę hałasują...
 
Chociaż i tak domowy labik potrafi wkurzyć - 3 serwerki 1U trochę hałasują..

Wiem bo kiedyś miałem przez chwile serwer rackowy w domu to jak go odpalałem albo restartowałem to wychodziłem z pokoju bo własnych myśli nie słyszałem :) a co do sieci to tak jak myślałem router nie dał rady wczoraj mu maską przyciąłem liczbę podsieci no i niestety ale skończyło sie to na przywracaniu ustawień fabrycznych. Ten router All in one to najsłabszy punkt w mojej sieci a jeszcze spece z UPC tak powycinali ustawienia że na WIFI nie mogę sobie skonfigurować uwierzytelniania Radiusem :/
 
boziu małą sieć produkcyjna w domq :D
a moja żonka u mnie marudziła "PO CO MI KOLEJNA BIAŁE PUDEŁKO Z ŚWIATEŁKAMI ?" :D
kiedy podłączyłem w domu QNAPA TS-212 :D
jak bym miał testować rozwiązania do pracy w domu to tak jak "kaugustyn" mała elektrownia i osobny pokoik na serwery :D nie mówiąc o licencjach HIPER-V :D
a co do "avis 'a" i VPN site to site to mam VECTRE i routerek Drayteka i site to site z brzegowym w pracy :) hula bez problemów :)
 
Ciesz się, że nie pyta ile to a ile tamto kosztowało ;-D

Bo by dopiero było ...
 
no właśnie co do Drayteka to mam w obu robotach Vigory 5510 2 WAN-owe i nie jestem nimi szczególnie zachwycony bo zauważyłem że potrafią się przywiesić (oczywiście nie tak całkiem) po prostu coś im się tam zatyka i jest d**a blada pomaga tylko restart

PS to i tak nie cały mój sprzęt bo właśnie morduje starego ThinkPada R60 MacOSX-em :p
Ciesz się, że nie pyta ile to a ile tamto kosztowało

Oj tam oj tam za Thinkpada dałem 300 PLN bo była wyprzedaż :p
 
w moich firmach wdrażałem zawsze " Vigor 2925n plus" i nie było problemów
choć jestem na etapie zmiany pracodawcy i z outsoucera zostanę Administratorem jednej (większej) firmy :D więc dopiero zobaczę na czym tam jadą :D
i dopiero potem albo nowe wdrażanie albo .....ale to sie zobaczy :Dps.
ale interesuje mnie jak sprawdza Ci się ASUS TRANSFORMER ? bo przymierzam się do czegoś takiego
 
Avis to nie do Ciebie było - poza tym nie masz (.)(.) w domu .... żywych ;-p
 
Też coś wiem na ten temat, bo mam ich "troszkę" (link mode, HA itp.);), ale fakt - nie to forum.
 
hehe wszyscy wiedzą o co chodzi a nikt nie chce napisać :D
 
po co 2 qnapy, mysle 420 załatwia wszystko ...
 
teraz miernik W i zrobic pomiar ile ciągnie W całość :)
 
Na pewno mniej niż gdyby to były x86, a tak na marginesie to nie należę do ludzi przewrażliwionych na punkcie pomiarów ile ciągnie dany sprzęt. Skoro chce mieć takie zabawki to znaczy że jestem świadomy że trzeba będzie płacić za prąd, tym bardziej że pracują 24h i 7 dni w tygodniu
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz