Pomoc Problem z sygnałem HDMI z TS-251 we współpracy z SAMSUNG UE55JU7000

logar4

Passing Basics
Beginner
15 Listopad 2015
24
4
3
50
QNAP
HS-251
Ethernet
100 Mbps
Witajcie, w prawdzie nie wiem jeszcze czy problem dotyczy QNAP czy TV SAMSUNG ale chciałbym poznać waszych opinii i poznać wasze wskazówki ....

Niedawno zakupiłem TV SAMSUNG UE55JU7000 i po podłączeniu TS-251 mamy następujące zachowanie:

Uruchamiając QNAP oczywiście na ekranie widać całą procedurę startu i następnie ekran HDS. Można bez problemu wszystko robić w szczelności oglądać filmy z QNAP.
Po zmianie źródła w TV na inne HDMI oczywiście widzimy to co do tego (innego) źródła jest dostarczane czyli w moim przypadku telewizja ale po przełączeniu (powrocie) znów na HDMI do którego jest podłączony QNAP niestety TV mówi że brak sygnału. Wykonując restart HDS "ekran" wraca i potem sytuacja się powtarza. Reinstalacja HDS nic nie zmieniła. Nie pomaga tez wciągnięcie i podłączenie kabla. Nie pomaga Tez wybranie w TV innego HDMI. Co ciekawe na innym TV Samsunga (dużo starszy model) wszystko zostało sprawdzone i działa poprawnie. Sprawdziłem też iż w czasie kiedy nowy TV twierdzi że nie widzi sygnału ten stary TV (po przełączeniu kabelka) bez problemu go wyświetla.

Może macie jakiś pomysł co to może być ?

Piotr
 
właśnie dostałem z SAMSUNG wskazówkę:
proponuje Panu wyłączenie opcji HDMI UHD Color dla złącza HDMI do którego jest podłączone urządzenie QNAP TS-251.
Opcja ta znajduje się w:
Menu-->Obraz-->Opcje Obrazu.
Jest to przełaczenie HDMI 2.0 na HDMI 1.4.
Związane jest to z tym, że nie wszystkie sprzęty są w pełni zgodne z HDMI 2.0.

Proponuje więc wykonanie aktualizacji oprogramowania w podanym sprzęcie.

Sytuacja ta nie jest związana z błędnym działaniem TV.
sprawdzę w domu czy pomogło i dam znać.


właśnie wprowadziłem zmianę zaproponowaną przez wsparcie SAMSUNG ...tyle, że dokładnie odwrotnie. Gniazdo HDMI (u mnie HDMI4 [ARC]), do którego jest podłączony QNAP nie miało włączonej opcji HDMI UHD Color więc ją ... włączyłem (czyli wg. opisu wsparcia SAMSUNG - włączyłem HDMI 2.0 bo do tej pory było HDMI1.4] no i ....

(na razie) wszystko działa ;)

widać sygnał z każdego źródła i można spokojnie źródła zmieniać.... działa również po wpięciu poprzez amplituner.
potestuję jeszcze (bo dosłownie sprawdziłem tylko przez chwilkę i tylko kilka razy) i potwierdzę czy ta zmiana jest "trwała".Ustawienie oszczędzania energii w TV nie maja wpływu na współpracę z QNAP

ps. Póki co wygląda na to, że łiskacza zawiozę SAMSUNGOWI ;)

dzięki wszystkim za zaangażowanie i pomoc !

Piotr

Kurde - teraz to odkryłeś - kiedy mój QNAP poszedł do serwisu. Ale przy okazji mam prośbę - po testuj jeszcze trochę i nie zapomnij dać odpowiedź w tym wątku, abym wiedział co i jak.

pozdrawiam Rysiek
 
dziś dostałem tez link od wsparcia QNAP do pobrania HD_Station_3.1.2_x86_64_Intel_20160105.qpkg

z komentarzem:
Please do not share this link with anyone, it is for testing purposes with some TV's (We do not have all models available for test, so if you don't mind ) please let us know about the result

ale chyba nie będe próbował instalacji, działa mi teraz (z wersją 3.1.0) a lepsze jest wrogiem dobrego ;)
 
HD_Station_3.1.2_x86_64_Intel_20160105.qpkg
Daj link do paczki :)
Dzis juz mozna bylo zrobic update:
upload_2016-1-23_20-49-10.png
 
Ja miałem ten sam problem na tv TOSHIBA model 48L3433DG. Dodatkowo filmy na YT się cięły na czterordzeniowym procku gdzie na starym TV - YT śmigało jak burza.
Dobrze, że to naprawili bo chciałem już to dziadostwo i niedroróbkę sprzedać ;)
Niestety zbyt wcześnie ogłosiłem zwycięstwo.... Problem występuje nadal. Wystarczy że wyłączę i włączę TV to sygnału na HDMI brak...
Zostaje jedynie:
1. resetowanie serwera poprzez naciśnięcie przycisku przez 5sek
2. Wejście do control panel i zresetowanie HD Station
3. Ostatnio znalazłem jeszcze , że po zmianie rozdzielczości także pojawia się obraz

upload_2017-7-14_23-26-31.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Samsung ue55ju7000